Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 2024-ben melyik iphonet...

2024-ben melyik iphonet érdemes megvenni ár érték arányban, hogyha hosszútávra tervezek minimum 5 évre, de inkább hosszabbtávra? Érdemes várni leárazásra?

Figyelt kérdés
Xiaomi redmi 8 note pro telefonomat nyugdíjaztatnám, de nem sűrgős még. Soha nem volt még iphoneom eddig mindig androidos voltam most váltanék.
márc. 26. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

iPhone 15 Pro-ra érdemes.

A sima a 6GB RAM miatt nem igazán időtálló.

Használtan meg annyira el vannak szállva a régebbi Pro széria árai hogy nem érik meg.

Ki fog egy leharcolt 13 Pro-ért, több mint 200 ezret adni?!

márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha hosszú távra tervezel telefont venni, akkor mindig a leg újabbat érdemes venni / vásárolni. Most az iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, és iPhone 15 Pro Max-ok a leg újabbak! Ezen iPhone 15 széria a leg újabbak, és ezeknek a szoftveres támogatottsága előre láthatólag legalább 5 év. Vagyis legalább 2029-ig támogatva lesznek. Mellékesen megjegyezném hogy nekem egy titán kék színű iPhone 15 Pro Max telefonom van.
márc. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi a keret.
márc. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha hosszú távra szeretnéd, akkor mindenképp a legújabb szériából érdemes választani. Az Apple hivatalosan semmilyen garanciát nem ad, de még csak önkéntes vállalása nincs a szoftverfrissítésekre, de hosszú évek tapasztalatai alapján azt mondhatjuk, hogy minimum 5, de inkább 6 évet szoktak kapni a készülékeik. Viszonylag kevesen említik meg, de sok fejlesztést az OS-ben készülékfüggővé szoktak tenni, sok esetben szerintem indokolatlanul. Szóval azért valójában nem ugyanaz az iOS van mindegyik támogatott telefonon. (Pl. az aksi töltési ciklusainak számát miért csak a 15-ös széria telefonjai tudják? Az én 13-masom miért nem?)


Ha az abszolút maximumot szeretnéd, akkor a 15 Pro vagy 15 Pro Max-ot válaszd. Szerintem a legtöbb embernek ez felesleges, azonban a sima 15-ös szériában vannak bizony fillérb..szó szemétségek, amik a Pro irányba terelhetnek. Például nincs telefotó kamera (ezen az árszinten elég wtf), spórolnak a memóriával (csak 6-ot adnak, de fel nem fogom miért) és a kijelzőt (szerintem) szándékosan szoftveresen lebutítják: csak 60 Hz-re képes és nincs always on kijelző. Ez egyenesen a 100 ezer körüli kategóriában is ciki, nemhogy egy 400 ezres telefonnál. De hát ez az Apple saját ökörsége sajnos.


Tudom hogy iPhoneről szólt a kérdés, de ma már a középkategóriában is adnak egyes gyártók meglepően hosszú támogatási időket (5-7 évet is akár), szóval ha csak ezért kellene alma, akkor nem muszáj.


Röviden: iPhone 15. Ha a nagyobb telefonokat szereted, akkor iPhone 15 Plus. Ha sok pénzed van és nem esel hasra attól, hogy 400+ ezrekért vegyél telefont, akkor mehet a Pro. Ha az abszolút maxot akarod és nem baj, ha nagy a telefon, akkor 15 Pro Max.

márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-esnek igaza van valamennyire, de az egyetlen középkategóriás telefon a Pixel 7A ami húzamosabb ideig támogatva lesz.

Az A szériás Samsungok is egy ideig, de kétlem, hogy 5 évet megkapják.

Az S24-t tenném a sima 15 elé, akinek jobb kamera kell az pedig tegyen hozzá a 15 Pro, S24 Ultra, 15 Pro Max vonalhoz.

A sima 15-t én elfelejteném jó gyorsan, 1-es vagyok.

márc. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14pro, 15pro. Esetleg vehetsz S Samsungot, kb. ugyan az.
márc. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14 Pro-t miért venne valaki, amikor az drágábban nyitott így a használt ára is eléggé fenn van. Nem éri meg...
márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!