Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan kell androidos készülék...

Hogyan kell androidos készülékre costom rom-ot telepíteni?

Figyelt kérdés

Windows újratelepítést már párszor csináltam, így az ismerős, androiddal viszont ilyet még sosem csináltam.

A Noble Rom 3.9-et akarom telepíteni egy Galaxy Note 9-es készülékre, de nem tudom hogyan kezdjek neki.



ápr. 6. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem éppen olyan, mint egy Windows telepítés, hogy next-next-finish és meg is vagy. Bootloader-t nyitni kell, meg rootolni és utána lehet nekikezdeni.

De ez megér pár hét utánanézést, nem vágnék bele nulláról, mert itt le lehet téglázni a telefont.

ápr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Amiatt nem aggódom, nem ez az elsődleges telefonom. Viszont meg akarom tanulni, magyar nyelvű útmutatót pedig nem találtam.
ápr. 6. 16:36
 3/10 A kérdező kommentje:
Illetve a telefon már rootolva van.
ápr. 6. 16:36
 4/10 anonim ***** válasza:

"magyar nyelvű útmutatót pedig nem találtam."

És fordítóprogramot?

ápr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A fordítóprogramok szinte sosem pontosak, arra azért nem bíznám rá magam.
ápr. 6. 16:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Magyar nyelvű leírást mi sem tudunk adni.
ápr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az XDA Developers Forum oldalán - például:

[link]

le van írva, hogy hogyan kell telepíteni, de nagyon érdemes odafigyelni, hogy pontosan milyen típusú eszközre (SM-N960x) rakod, mert többféle kialakítással szállították ezeket.

ápr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem tudsz angolul, akkor nem javaslom, hogy ezzel kezdd a tanulást. Elsőként a brick szócska jelentését érdemes megtanulnod. És ha már jól tudsz angolul, de az informatikai tudásod egy windows feltelepítésében merül ki, android sdk-t vagy ha már samsung akkor odint pedig még nem láttál közelről, szintúgy nem javaslom, mert ha valami gikszer adódik miközben pontról pontra követed a leírást, akkor következik a fejvakarás és a kétségbeesett guglizás, hogy ezzel mégis mit kéne kezdeni. Oké, rootolva van, twrp is van rajta? Tudod egyáltalán mi az? Ismered a fájlrendszer felépítését és működését? Kétlem. Sajnos ezekről aligha fogsz épkézláb magyar nyelvű leírást találni. Az nem egyenlő a leírással, hogy vázlatosan összefoglalnak pár dolgot. Persze ha tényleg nem sajnálod a telefont, akkor próbálkozz nyugodtan, elvégre abból is lehet tanulni, és ki tudja, lehet szerencséd lesz.
ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sok yt tutorial alapján, de sikerült! :D
ápr. 6. 21:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!