Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyiket vegyem? Nem tudok...

Melyiket vegyem? Nem tudok dönteni. S24 Ultra vs iphone 16 Pro Max

Figyelt kérdés
5 évente veszek új telefont és szeretném a lehető legjobbat. A 15 Pro Maxot már nem venném mert kibírom azt a fél évet. Aztán itt van a viszonylag friss S24 Ultra, de leghamarabb nyár közepén vennék új telefont és addigra már közel lenne a 16 Pro Max. Vagy lesz S25 Ultra, de addig még minimum 10 hónap.
ápr. 12. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Ne haragudj, de abszolút röhejes ez a hozzáállás. Mindig lesz olyan pillanat az időben, amikor a következő Samsung vagy Apple csúcstelefon pár hónap távolságra lesz. Minden egyes alkalommal várni szeretnél további fél évet? :)

Ha mindegy az operációs rendszer, akkor jelenleg az S24 Ultra szerintem több ponton erősebb telefon. Ha viszont otthon csücsül már egy Apple Watch, Macbook meg egy iPad, akkor nyilván az iPhone érné meg.

Azt meg a világon senki sem fogja neked megmondani, hogy melyik telefon lesz jobb, az iPhone 16 Pro Max, ami még nem is létezik, vagy az S24 Ultra. Mindenesetre az elmúlt évek tapasztalatai alapján túl nagy előrelépés nem lesz.

ápr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem meg van az iPhone 14 Pro Max is, és az iPhone 15 Pro Max is. Valószínűleg be fogom gyűjteni az iPhone 16 Pro Max-ot is.
ápr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1. Az a helyzet hogy van Macbookom és ipad is,de a Samsung oprendszerét picit jobban szeretem mint az ios-t. Ezért vagyok döntésképtelen.
ápr. 12. 11:59
 4/11 Morzsi007 ***** válasza:

Általában az aktuális modell a “jobb”, értem ez alatt az S24 Ultrát, de addig, míg meg nem jelenik az új iphone 16 Pro Max, az is pár hónapig, mert jön az újabb S25 Ultra. Igen és minimális újdonságot hoznak, kicsit jobb kamera, kicsit gyorsabb, stb.

Ilyen gondolkodással ne vegyél telefont. Egyébként ezek mindenre elég telefonok, megvehetnéd nyugodtan a 15 Pro Max-ot vagy az S24 Ultrát, de ha jobban érzed magad még várni a 16Pro Max-ra, esetleg S25 Ultrára, akkor hajrá, de vedd figyelembe, hogy pár hónap múlva jön egy újabb, jobb modell. 😁

ápr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem galaxiphone s98 ultramax pro 2-t vagyél!
ápr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

"a Samsung oprendszerét picit jobban szeretem"

Akkor mire vársz még? Én is Ultrát fogok venni a nyáron, ha összegyül rá a pénzem, azt ennyi. Én is 4-5 évig tervezem használni.

ápr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Munkára használnád vagy mindennapi életben? Ha utóbbi akkor egyértelmű hogy droid. Ha magas adatbiztonság a cél, pl szenzitív adatokkal dolgozol, akkor alma.


A droid mindent is tud, de emiatt egy hülye kezében hamar megadja magát. Az alma hülyebiztos, semmit se enged (mintha gyerekzár lenne rajta, de nem, az a teljes rendszer) ezért nem tudsz vele nagy bajt csinálni. Ez olyan mint a Linux és Windows. Ha értesz az informatikához akkor Linux, ha egy nagyi vagy aki kitörli a C meghajtót maga alól ha hagyja a rendszer, akkor a Windows való neked.

ápr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%

Ha megnézed a speceket, kb negyed olyan erős egy alma mint egy droid, mégis megveszik az emberek. Ennek 2 oka van. Van egy társadalmi szerepe, lehet vele menőzni mint egy Adidas vagy Nike cipővel, mert mindenki tudja hogy drága.

Illetve ténylegesen annyi előnye van hogy sokkal biztonságosabb. Egy 500 ezres alma kb olyan erős mint egy 200 ezres droid, csak a droidnál a maradék 300 ezret nem te fizeted ki hanem harmadik fél reklámokkal. Persze az alma is kémkedik, de az csak saját részre, nem harmadik félnek.


Amúgy valamennyit tud kompenzálni az alma azzal hogy az IOS nevetségesen buta, illetve 1 hardverre kell fejleszteni, nem úgy mint egy droidot ami 7482 gyártó 3729262 eszközén kell hogy fusson egységesen. De nyilván a nagyságrenddel gyengébb hardvert hadd ne mondjam hogy mennyire képes kompenzálni az OS.

ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A droid mindent is tud, de emiatt egy hülye kezében hamar megadja magát."


Nem 2010-ben vagyunk, a droidok már ugyanolyan hülyebiztosak. Azért én nem mostanában láttam embert, aki valami hű de baromi nagy dolgot el tudott volna sz..rni a telefonján. A szüleim sem értenek már ezekhez a dolgokhoz, mégis mindkettő vígan elinternetezik meg fotózgat az androidos készülékével probléma nélkül.


"Egy 500 ezres alma kb olyan erős mint egy 200 ezres droid"


Ezt azért remélem te sem gondolod túl komolyan. :) Nagyon távolról van egy átlag 200 ezres telefon SoC-ja egy 500 ezres bármilyen telefonétól. Amiben sokszor többet nyújtanak az olcsó telefonok, azok a memória és a háttértár mérete, de természetesen ezeknek az alkatrészeknek sem a méretük az egyetlen paraméterük. :) Meg hát mondjuk sosem fogom megérteni, hogy mi értelme van 12 giga memóriát beleszórni egy belépő szintű processzor mellé, de hát mindegy. Sokan a nagyobb számokra buknak. :)

ápr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó, amúgy totál igazatok van hogy mindig lesz egy újabb. Csak olyan nehéz dönteni mert a legjobbat szeretném na. Most S20 FE-m van, szóval még nem sürget a vétel mert még tök jól használható. Amúgy is megtartanám másodlagos telefonnak ha iphone-t vennék. Bár egyre jobban hajlok az Ultrára. Kár hogy a telefonomon kívül minden eszközöm Apple. 😆
ápr. 12. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!