Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen okostelefont vegyek?

Milyen okostelefont vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A segítségeteket kérném, nem vagyok jártas a telefonok világában.

Jelenleg egy Moto g8 plus telefonom van. 4 éve vettem, szimpatikus volt, jó árban, és nagyon dicsérték a kamera képességeit. Sajnos időközben szükség lett volna sérült lencse cseréjére, de beszerezhetetlen volt, így nem volt túl jó választás végső soron.


Most új telefont keresek ~160ezres felső limittel, jó kamerával (nem kell hogy profi gépet helyettesítsen, csak szépen tudjam fotózni a családot, fotókönyvhöz való minőség legyen, szép portré mód), gyors töltéssel, ujjlenyomat olvasóval, egykezes kezelhetőséggel és nem utolsósorban hazai szervízzel.


Tudnátok ajánlani ilyen paramétereknek megfelelő telefont? Kicsit elvesztem a realmi, oneplus, xiaomi, stb telefonok közt.

Köszönöm!



ápr. 15. 13:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
Xiaomi
ápr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyorstöltés alatt nem tudom mit értesz. 4 éve még a gyorstöltés kb. azt jelentette, hogy 1 óra alatt feltölt a telefon kb. Manapság vannak olyan készülékek, amik 10-30 perc alatt megugorják ezt. Erre a gyorstöltési sebességre csak kínai telefonok képesek. Ha ehhez nem ragaszkodsz és elég a "normál/hagyományos" gyorstöltés, akkor én ebben az ársávban tudom ajánlani a Samsung A54/A55 párost. Az A55 idén jelent meg, de igazából lényegesen nem tud többet az A54-nél. Továbbá még az A 34/35 is jó lehet, ezek nagyon minimálisan az A 54 illetve 55 alá vannak pozícionálva.

Azért is mondtam a Samsungot, mert ennek a márkának van normális hazai képviselete és szervízhálózata.

Ha ez nem annyira szimpatikus, akkor említhetnék még az olcsóbb Google Pixel készülékeket, csak hát ezeknél pont nincs hazai márkaképviselet és szervíz...

ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha a gyors töltést elengeded: Samsung Galaxy S21 FE
ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlásokat! Hát pont ennyire vagyok képben..a gyorstöltés alatt az ~1 óra alatt 100%-ra gondoltam, de akkor úgy tűnik ez már egészen standard.
ápr. 15. 13:35
 5/12 anonim ***** válasza:
4-es / kérdező! 0%-100%-ra egyik telefon sem fog feltölteni 1 óra alatt. Olyan tényleg van már ami kb 20-25%-ról kb 80%-ig fel tölt egy óra alatt. De 0%-ról 100%-ra töltés esetén kb 2 - 2 és fél óra kell.
ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, igazából ezen a ponton leakadni nem szeretnék, a kamera és hazai szervíz lényegesen nagyobb prioritást élvez.
ápr. 15. 13:43
 7/12 anonim ***** válasza:

"4-es / kérdező! 0%-100%-ra egyik telefon sem fog feltölteni 1 óra alatt. Olyan tényleg van már ami kb 20-25%-ról kb 80%-ig fel tölt egy óra alatt. De 0%-ról 100%-ra töltés esetén kb 2 - 2 és fél óra kell."


Dehogyis...

Tessék, ez egy két éves videó:

https://www.youtube.com/watch?v=obff6ZdhisU


Nyilván ezt a sebességet még nem kapják meg ott sem az olcsóbb készülékek.


Itt van egy A55 teszt, ez 1 óra alatt 94%-ig ért el:

https://www.youtube.com/watch?v=iAgrTK5eoAU

ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Komolyan nem értem hogy annyira hozzá van nőve az emberekhez a telefon hogy nem bírnak ki 1 vagy másfél órát a töltés miatt...Én is nyomkodom a telefonom elég sokat de engem abszolút nem zavar ha másfél órát vagy 2 órát kell várnom a feltöltésre. Akkor addig kimozdulok, sétálok,elnézek boltba. Kimegyek az állatokhoz...Na mindegy nem is ez a kérdés. Én is a samsungot ajánlanám. 150-160 ért lehet kapni Galaxy A54-et ami egész erős okostelefon. Több évig kap android főverzió frissítést és biztonsági frissítéseket. Plusz van hazai szervize is.
ápr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nekem speciel nem azért kell a gyors töltés mert nem bírok ki 1,5 órát a telefon nélkül, hanem rendszeresen elfelejtem feltölteni és mindig indulás előtt jut eszembe.. ha szerencsém van akkor van még fél órám hogy a töltőn legyen..ha nincs akkor ennyi se.. és miután két gyerekkel mozgok, nyilván fontos hogy a telefonom ne merüljön le.

Mindent megoldana ha nem lennék balfsz és időben feltölteném, de sajnos nem tartok itt. :D

Időközben megnéztem az a54/a55/a35 telefonokat, teszteket és nagyon tetszik. :)

Hálásan köszi a segítséget mindenkinek!

ápr. 15. 14:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Még annyi eszembe jutott, amiről talán nem tudsz, ha nem szoktál ezzel a témával foglalkozni: a mai okostelefonok 95%-án nincs jack csatlakozó. Szóval ha vezetékes fülhallgatót szoktál használni, akkor javallott venni egy vezeték nélkül fülhallgatót is. 10-15 ezer körül is vannak már korrektnek mondható darabok.

Továbbá töltő adaptert sem szoktak már a telefonokhoz adni a legtöbb esetben (a Samsung tuti nem ad), ha neked nincs otthon megfelelő, akkor ez további kb. 5-6 ezer forintos kiadás lehet.

ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!