Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyivel másabb egy iPhone,...

Mennyivel másabb egy iPhone, mint egy Samsung Galaxy telefon?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Kb gimis korom óta Samsung telefonom van. Akkor jött ki ez a nagy kijelzős érintőképernyős mobil, ami még nem volt okostelefon.


Azóta Galaxy telefonjaim voltak. J kategória, A kategória, és jelenleg egy örökölt Samsung S21 Ultra. Nagyon szeretem, és még most is fedezek fel benne okos funkciókat (pl. hogy ki tudom másolni a szöveget egy fotóról)


Na, lényeg:


Fülembe jutott, hogy jövő héten kapok egy iPhone-t, talán egy 13-ast?

(Párom családtagja lecseréli a sajátját, megkapom a régit - a mostani telefonom is az övé volt)


A családom sosem volt tehetős - megvolt minden, amire szükség volt, de az Apple cuccok számomra a "nem telik rá, tehát nem érdekel" kategória volt, így nem is tudok szinte semmit a márkáról.


Milyen érzés azt használni a Galaxy után?


Köszönöm előre is!


máj. 1. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Tapasztalatból beszélek. Szóval az az a lényeg hogy milyen Galaxy és milyen iphone. Beszéljünk most csak az S szériáról. Az S széria ára megegyezik az Apple telefonok árával. Szóval ha csak az ár a lényeg akkor mindegy melyik mert ugyan annyiba kerülnek. A Galaxy és az iphone közötti legnagyobb különbség az oprendszer. Ugye egyik One UI (android alap), a másik Ios. Alapvetően a One UI jóval több dolgot tud, de sokan nem használják ki ezt a sok funkciót. Az ios kezelése egyszerűbb, de nem lehet mindent személyre szabni. Mindkettőnek van saját gyors filemegosztás funkciója: Quick Share és Airdrop. Mindkettő csak oprendszeren belül működik így ezt érdemes figyelembe venni. Márkán kívüli konnektivitás szemponjából a Samsung jobb, de márkán belül azért jobb az Apple. Értsd ha van egy Macbookod és egy iphone-od akkor azok nagyon szépen összedolgoznak. Samsung és Windows között nem ennyire fluid, bár mostanában egyre jobb. Illetve Galaxy Bookkal jobb, csak azt nem árulják Magyarországon. Térjünk a hardverre. Alapvetően egy sima iphone-nál jobb egy sima S Galaxy mivel jobban fel van szerelve hardverese. Szóval sima iphonet nem vennék S Samsung helyett, pláne egy Ultra helyett. Ha érdekel bővebben kifejtem. Az iphone 15 apro például viszont nem egy rossz vétel mert jóval opcsóbb mint egy S24 Ultra de a legnagyobb különbsèg hogy nincs benne csak 3-szoros zoom. Ennyibe kerül az S24 Plus is és annál jobban megéri a 15 Pro. Ha viszont a csúcsok csúcsa kell, akkor az S24 Ultra a legjobb. Én mit választanék? Ha önmagában a telefont nézzük akkor Samsung, ha van egy Macbookom akkor iphone, de ez csak az én szubjektív véleményem. Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.
máj. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pár nap után megszokod.
máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Én i15-re váltottam S23-ról. Nekem megérte, sokkal jobb az iOS.
máj. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Pár nap átszokni, mindig is egymástól emelt át ötleteket a kettő rendszere, átlag felhasználóként nagyon minimális különbség van.


De egyébként nem igazán érteném ezt a cserét, lévén az S21 Ultra az bizony nagyon sok szempontból jobb telefon mint egy iPhone 13 (jobb/sokoldalúbb kamerák, sokkal jobb kijelző, 3x (!!) annyi RAM, beépített toll), főleg ha alapvetően szereted a nagy kijelzős telefonokat. Ha nem és egy kicsit szeretnél, akkor nyilván az iPhone 13 előnyben van.

máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!