Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik processzoral érdemesebb...

Melyik processzoral érdemesebb mobiltelefont vásárolni, MediaTek vagy Snapdragon?

Figyelt kérdés
Közel azonos teljesítményűek között van érdemi különbség?

máj. 23. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Snapdragon
máj. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

A 2 márka között lényeges eltérés van gyártási technológiában, így ha papírforma szerint nagyon hasonlóak is, a gyakorlatban - főleg hosszabb távon - jelentős különbségek lehetnek, és amiket leírtál, az kb. a két véglet!


Snapdragon a legjobb: villámgyors, mégis kevésbé melegszik és energiatakarékos, valamint évek múltán is stabilan viszi a szoftvert.

MediaTek szinte az ellenkezője: sokszor küszködik a sebességgel, érezhetően melegszik, több energiát fogyaszt, de hosszabb távon mégis instabil, jobban megdöccen a szoftver. Azért nem mindegy az se, hogy melyik széria, a régi Helio katasztrófális, az új Dimensity-ről sokkal jobb vélemények vannak, de ettől függetlenül én nem bízom az egész MediaTek márkában!


Azért semmi sem tökéletes, kb. 10 évente 1x a Snapdragon is belefut olyan tervezési hibába, ami jelentős melegedéshez vezet, erről anno a 810-es nagyon hírhedt volt, most pedig a 888-as melegszik jobban a kelleténél, tehát azt inkább kerüld, de alapjába véve Androidos telefonban a Snapdragon technológiája a legjobb!

Én is az Androidot szeretem, és nálam telefonvásárlásnál ez is szempont, hogy mindenképp Snapdragon processzoros legyen.

máj. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
snapdragon proceszoros telefonokat veszek csak amibe Mediatek van az felejtös mindig .
máj. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat!
máj. 24. 13:52
 5/5 Kedves Vezető ***** válasza:
100%

Nekem volt egy Redmi Note 10s MediaTek Helio G95 processzor al, 6gb ram al Full Hd be vitte a Ps2 emulátort, most van egy Mediatek G85 ös telóm, 8gb Ram al, itt már a sima Ps2 felbontásnál is szaggat, igaz, a mobilgame-k szépen futnak.

Szóval van különbség Mediatek ben is, de összességében szerintem is jobb a Snapdragon. Az újabb Snapdragonos telók már viszik a Switch et, Pc játékokat is.

máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!