Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megteheti azt a mobilszolgálta...

Megteheti azt a mobilszolgáltató, hogy nem biztosít térerőt tartozás esetén?

Figyelt kérdés
Előfizetéses vagyok a T-mobile-nál (2 éves hűségnyilatkozattal). Sajnos anyagi körülmények miatt hátralékom van. Hívást már nem engedélyez a szolgáltató, addíg, míg nem rendezem a tartozásomat. Nem is ez a lenagyobb problémám, hanem nincs térerőm 2 napja. Ez összefügghet a tartozásommal?
2011. jan. 6. 12:04
1 2
 11/18 perettyó ***** válasza:
bécsben van egy szerviz ahol megtudják csinálni de az a baj hogy olyan drága hogy a te telefonodnál ez nem érné meg
2011. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha kifizeted a tartozást ez az előfizetés már akkor sem fog élni.Tehát ez a hívószám megszűnt.

Ha viszont veszel egy Dominós kártyát(előfizut már nem tudsz venni mert a tartozás miatt tiltólistára tettek)és még él a készülék akkor tudsz vele telefonálni.

De valószínüleg a készüléket is letiltották(vagy le fogják)akkor viszont a készülék is használhatatlan, legfeljebb egy szoftvercserével fel lehet éleszteni.

2011. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
és az a szoftvercsere mennyibe kerül?
2011. jan. 6. 15:05
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát mobilos szervízbe pontosabban megmondják, de kb .5000 körül mozog.
2011. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Értem. És azt honnan tudom, hogy atelefon is le lett tiltva? kikapcsol vagy mit fog csinálni?
2011. jan. 6. 15:10
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem csinál semmi látványosat, egyszerűen csak nem működnek azok a funkciók amihez hálózat kell, és bármilyen simet teszel bele kiírja hogy szolgáltató által letiltva.
2011. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

vegyél egy olcsó használt telefont és simkártyát, ami más nevén van. De előtte próbálj bele egy másik sim kártyát hátha működik és nem kell új telefont venni.


Mindenesetre fura. Úgy tudtam, hogy a segélyhívószámnak mindig elérhetőnek kell lennie.

2011. jan. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tegnap bementem a t-mobile-hoz, és elmondtam, mi a problémám. A csaj megnyugtatott, hogy én nem az első tartozásos voltam aznap, hanem már a negyedik. És hogy énmég jobbik eset vagyok, mert "csak" 4 csekkem van. De nem is ez a lényeg.

Elmondta, hogy ha nem fizetek be egy számlát sem, akkor kijöhet 30 ezer forintos összeg, ami az előleg a 2 évből hátramaradt hónapokról. És ha azt nem fizetem be, akkor kijöhet a végrehajtó szervezet és akkor lefoglalnak olyan tárgyakat, ami annyi összegű, mint a tartozás...

2 lehetőséget ajánlott:

1. befizetek 2-3 naponta 1-1 csekket, és ha azt látja a központ, hogy fizetgetem, akkor nem 30 ezret, hanem ha jófejek, kevesebet szabnak ki. Ha azt a kiszabott előleget befizetem és továbbra is előfizus akarok lenni, akkor az az összeg lebeszélhető. Tehát addig nem kapok számlát a beszélgetésekről havonta, míg tart a lebeszélhető összeg.

2. befizetem a csekkeket és az előleget, amit a központ kiszab, és ezután felmondom az előfizut, akkor buktam egy csomó pénzt, tehát kiment az ablakon. És tiltva leszek vagy 3 évig az előfizetésesek listáján.


Szerintem jobban járok, ha az 1. változatot választom, mert akkor váltok kisebb díjcsomagra, és akkor tovább tart az előleg lebeszélhetősége. Mert most 3500-at fizetek, ha váltok, akkor meg 1850 Ft lenne.

2011. jan. 7. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!