Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Téged is elkapott a táblagép...

Téged is elkapott a táblagép vásárlási láz? (Több alul)

Figyelt kérdés

Engem a nyár végén igen. Olyan szinten, hogy tesztekre hagyatkozva a 15,6-os laptopom helyett Samsung Galaxy Tab-et vettem, gondolván hogy kiváltja a laptopot. Utána jött a rengeteg csalódás (amit itt nem írok le mert borzalmasan hosszú lenne). A következtetést azonban levontam. A Tab-ok úgy ahogy vannak egy felnagyított okostelefonok, ráadásúl ugyanaz a szoftver (esetemben Android 2.2 ami 2.3-ra frissíthető volt) meg iPad esetén is és ugyanaz a processzor, ugyanannyi RAM stb. (amik közül az Only WiFi-vel még telefonálni sem lehet). Akiknek nincs még táblagépük, azok hozzám hasonlóan azt gondlják, hogy egy Galaxy Tab vagy egy iPad egyenlő egy teljes értékű számítógéppel (notebookal)? Mert ha igen, akkor olyasféle csalódás fogja érni őket, mint amilyen engem ért (sajnos).


Te mit gondolsz?


2011. nov. 29. 17:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Mielőtt belekötne egy Alma fanatikus, hozzáteszem: iPad 2 esetében a megegyező op.rendszert és processzort az iPhone 4S-re értettem.
2011. nov. 29. 17:05
 2/7 blex ***** válasza:

Én majd egyetemre szándékozok venni (windowsosat).

Egyébként kíváncsi lennék, hogy mi volt az, amit vártál, de nem kaptal meg?

2011. nov. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Inkább azt írom le, hogy mit kaptam meg, mert ez sokkal rövidebb. Megnyitja a weboldalakat, de ha már túl sok rajta a flash, akkor belassul. Nem is beszélve, hogy mostmár 1 (hansúlyozom EGY TABLETEN SEM) lesz további flash frissítés az iPad-on meg nem is volt. Esetleg ami kiemelendő, az az Angry birds. A többi program gyalázatos. Ugyanaz ami a laptopon hibátlan és sokat tud, az az Androidra írt változatban nem való semmire. (Pl. Skype, MSN, Winamp, Torrent kliens, Firefox, stb. stb.). Pár szóval: úgy rossz, ahogy van!
2011. nov. 29. 19:21
 4/7 blex ***** válasza:
100%

Hát most épp a flash kinyírása megy, egy év múlva szerintem már csak elvétve fogsz találni a neten.. Egyébként ennek a megjelenítése a konkrét modelltől függ, a lassúság nem úgy általában a tabletek hibája.

Az alkalmazások egy érdekes kérdés. Igazad van, a tablet nem pc, szóval a teljes értékű alkalmazások ritkábbak rá. De azért vannak használhatóak.

Igazából a tablet egy olyan eszköz, ami könnyebben hordozható egy laptopnál (kisebb), kényelmesebben kezelhető egy telefonnál (nagyobb) és az alap feladatokat tökéletesen el lehet végezni rajtuk (internetezés - flash nélkül, multimédia-fájlok nézegetése-szerkesztése, szövegszerkesztés, stb.) Egyébként vannak tabletes appok is, amik többet tudnak a telefonosoknál (bár ez talán inkabb az ipad-re jellemző)

2011. nov. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább gépet vettem. Bár nagyon tetszenek a tabletek, de ha mindig hordanom kéne, akkor már egy okosteló. Azt most készülök beszerezni.
2011. nov. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazad van 100%-ig utolsó! Egy laptop (vagy asztali) teljes értékű számítógépnél és egy okostelefon párosnál nincsen jobb. Egy Galaxy SII okostelefon pl már hardver szempontjából is lepipálja a Galaxy Tab P1000-et de a 7 Plusz-al is vetekszik.
2011. nov. 30. 09:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Sosem értettem mi visz rá egy embert, hogy tabletet vegyen.
2011. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!