Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Állandó internet kapcsolat...

Állandó internet kapcsolat nélkül mit ér egy okostelefon?

Figyelt kérdés

Csak wifi-vel tudnám használni, amit a város különböző ingyenes pontjain találok. Tehát ha nincs mobilnetem, akkor érdemesebb venni egy sima mobilt wifi-vel? Azok akkujai jobban bírják és alapvetően strapabíróbbak?


Igazából szólva, néha internetre használnám, egyébként mp3/fm-re, dokumentumok olvasására és sima telefonos funkciókra (hívás, sms)


2011. dec. 9. 00:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy vegyek használtan egy okostelefont, ami úgy már nem kerül sokba? Okostelóra újonnan max.40-et szánok. De lehet, nekem érdemesebb lenne maradnom a 20 ezres új simáknál vagy használt androidosoknál?
2011. dec. 9. 00:11
 2/9 anonim válasza:
81%
Okos vagy nem okos: a Wi-Fi használat mindkét telefontípus akksiját erősen meríti. Személy szerint azért ajánlanám az okostelefont, mert doksiolvasáshoz jobb egy nagyobb kijelzőjű mobil, ami esetleg több formátummal is elbír. Egy 'nem okos' telefon pl. nem tudom mennyire bírkózik meg pdf fájlok megjelenítésével, már ha ez számít Neked. Nem tudom melyik szolgáltatónál vagy, de a Telenor One Touch illetve a T-mobile Move olcsó és jó telefonok. Mindkettő Androidos. Olvass utána.
2011. dec. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A sima telefonok aksija jobban bírná egy feltöltéssel, de egy okostelefonban több a lehetőség. Annak ellenére is, hogy nem tudnál állandó netet biztosítani hozzá. Egyszerűen veszel otthonra egy wifi-s routert és meg is lenne oldva a probléma.


A dokumentumok olvasása a sima telón egy kicsit szerintem problémás lesz. A leggyakoribb fájltípusokat támogatjáj, de a nagyobb méretű fájlokkal érezhetően lassan birkóznak meg. Egy okostelefonnál ez azért a telepíthető alkalmazásoknak köszönhetően sokkal több és mivel ezek a telefonok azért erőteljesebbek is (még ha egy olcsóbbról is van szó) a nagyobb méretű fájlokkal is könnyebben megbirkózik mint egy sima telefon.

2011. dec. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul az okos telefonok a megfelelő appokkal net nélkül is okosak. Az enyémen van ellenállás színkód katalógus, bekötési rajzok, gyógyszerkönyv, komplex számológép, függvényrajzoló, angry birds, véletlen szám generátor, napi evangélium meg egy csomó más cumó. Mindenki találhat magának tetsző hülyeséget, annyi van...
2011. dec. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Csak wifi-vel tudnám használni"


Miért?


T-mobilnál pl. van havi 590 ft-ért netelőfizetés amiben 30 mb adatforgalom van és a 30 mega elérése után is csak lassítják, tehát egy vassal se kell többet fizetned, mint az 590 ft...


[link]

2011. dec. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is okostelefonom van (DEFY) és én is csak WiFivel használom, mobilnet számomra drága. Otthon van wifi, suliban van wifi, buszon, buszmegállóban meg kibírom anélkül.
2011. dec. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem sincs állandó internet kapcsolatom, wifivel használom - pl arról frissítem az appokat, stb -, meg van egy 100 megás mobilnet, amit havi 1000 forintom bán, viszont bárhol elő tudom kapni vészhelyzet esetén, és ez alatt nem facebookot, hanem gps, google vagy etr használatot értek.

Markethez értelemszerűen kell a net, de telepítés után az appok többsége nem fog net után sírni - kivéve egyes widgeteket, amiknek kell - pl időjárás, facebook és társai -, de azok nélkül meg lehet élni.

2011. dec. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Feltöltőkártyás vodafone-os vagyok. Van egy nagyon jó díjcsomagjuk, így mindenképp náluk maradok. Kollégiumban lakom, ahol a wifi-ért készülékenként fizetni kell, így inkább telefonra nem költök, mert a számítógépen mindent meg tudok oldani, ha ott vagyok. Tehát csak az egyetemen, sörözők előtt stb. helyeken tudnék netre csatlakozni a telefonnal.


Tehát azt mondjátok, hogy még így is megéri okostelefont venni? Csak mert azt hallottam, hogy internet nélkül nem sokat érnek.


Arra kell, hogy útközben tudjak rajta tanulni, indexet, facebookot böngészni, rádiót hallgatni és persze telefonálni. Meg ha vannak pár percre lekötő alkalmazások, akkor azok is jól jöhetnek, de ezek nem feltétlen szükségesek. Tehát akkor érdemesebb egy olcsóbb androidos mobilt vennem, mint egy nagy kijelzőjű wifis simát? Akkor megéri, azt a plusz pár ezret?


Ha okostelefon mellett döntök, akkor körülbelül ezek jöhetnek szóba. 40 ezernél nem szánok rá többet.


[link]


[link]

2011. dec. 9. 11:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen okosat vegyél én is kb így gondolkoztam mint te és vettem egy sima telót(nem okosat) és nem lehet rajta normálisan netezni...a samsung galaxy mini-t ismerem az egy egész jó kis telefon szerintem azt vedd meg:)
2011. dec. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!