Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Új telefon: Samsung Galaxy...

Új telefon: Samsung Galaxy S2: megéri a pénzét, megéri megvenni, illetve vélemények róla?

Figyelt kérdés
Szóval: Tudom, hogy milyen gyorsan fejlődik az okostelefon ipar, és percről percre változik a piac. Ifost semmiképpen nem vennék. Nagyon szeretem a Wildfire-em, de az a bajom, hogy semmi sem fut rajta rendesen, szinte minden akad rajta (akár a böngésző is). Ezért most szeretnék venni egy felső kategóriás telefont. A kérdés, hogy megéri az S2 a 130 ezret? Első két magos telefontként, vajon mennyire okos dolog? Válaszokat előre is köszönöm :D
2012. jan. 26. 18:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Én is ódzkodtam tőle eleinte, de egy ekkora telefonhoz teljesen normális a 148 gramm. Az S2 épp emiatt furcsa, hogy túl könnyű a tepsisége ellenére. De ne vegyél úgy telefont, hogy előtte nem tapizod meg. Egy időben Sensationt akartam venni, órákon át taperoltam különböző boltokban.
2012. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
Kérdező, szerintem meg nézz meg összehasonlító videókat, pl melyik teló böngészője a gyorsabb, stb.
2012. jan. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Nyúlós lónyál ***** válasza:
Nem értem mit esznek sokan azon a műanyag téglán...
2012. jan. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Papíron tényleg jó, nekem is tetszett, amíg ki nem próbáltam. És ahogy látom, kevesen hajlandóak kimozdulni a gép elől és megnézni őket élőben, lásd előtted lévő komment. És ha látatlanba megveszik, lehet, hogy nem is csalódnak benne, mert gőzük nincs, hogy a többi telefon milyen.
2012. jan. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Ezen nincs mit csodálkozni, a Samsung green készülékei, műanyag hasznosításból származnak (sgs2 és a note is.

Egyet kell értsek, HTC külsőre sokkal minőségibb, de...

És most jön a büdös nagy de...

Még mindig LCD-vel szerelik a készülékeiket, még akkor is ha SLCD. Ez még nem is lenne akkora baj, na de a qualfos processzor... nah az asztán...

Egyik online lap tesztelője vagyok, minden készülék megfordult a kezemben. Most adtam el az SGS2-t, mert az antenna érzékenységével nem voltam megelégedve.

Teszteltem a HTC Sensation XE-t, majd fele pontot kapott abban a benchmarkban, amit elvileg a qualfos procikra terveztek :D

Így most begyüjtöttem egy Samu Notet, ami a 800x1280-as felbontással annyi pontot kapott, mint az SGS2 :)

2012. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

@13:00

Az LCD-vel nincs semmi baj, van, akinek csak az tetszik, nekem pl sose kéne amoled, főleg nem pentile matrixos (nagyon szánalmas húzás volt a Nexusnál). Felőlem hívhatják SLCD-nek vagy IPS-nek, a lényeg, hogy Bayer matrixos legyen és legalább 250 ppi.


Az MSM8260 valóban kezd kiöregedni az A8 magok miatt, de a GPU-ja még mindig jobb bármelyik másik kétmagos konfigénál.

2012. jan. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Jolinar:

Nem vagyok márkahű, mindig mindenben azt veszem, ami ár/érték arányában kimagasló.

Galaxy Nexust nem vennék semmi pénzért, írtam is róla egy jó lehúzó cikket.

A kijelzője igazábol mindegy, egy mezei júzer úgy sem veszi észre a különbséget.

Viszont a proci ultragáz benne a GPU-val egyetemben, a marha samu az eu-s verzióba csak 16GB memóriát szerelt, ami még nem lene probléma ha lehetne bővíteni ...stb.

Tény, hogy az IPS panel nagyon jó de a többi elég huladék.

Én az amoledet jobban szeretem, és azt is csak azért, mert a screen filterrel lehúzva használom.

Az LCD-vel az a gáz, hogyha leteszem az asztalomra, ha hívnak vagy küldenek üzenetet, kézbe kell vegyem mert nem látom a kijelzőt. Az SLCD még csak-csak, az IPS viszont szépen látszik, nem értem miért nem azt használják.

Viszont amoleddel nincs ilyen probléma.

2012. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Nyúlós lónyál ***** válasza:

"Még mindig LCD-vel szerelik a készülékeiket, még akkor is ha SLCD."


Ennek határozottan ellent kell mondjak, szerintem a Super LCD az egyik legjobb panel a piacon. Sokkal szebb és élesebb képe van, mint a pöttyös és homályos képet adó AMOLED-nek. A betekintési szöggel sincs probléma, a fekete színek sokkal mélyebbek, mint egy sima LCD esetében, valamint a fehér sem olyan sárgás. Láttam már egymás mellett Super Clear LCD-t és AMOLED-et, enyhe kifejezés, hogy a SLCD képe sokkal jobban tetszett.


Mellesleg a Nexus tényleg egy elég nagy semmi...

2012. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

@13:45

Melyik a jó kétmagos SoC most? Az összes vagy MSM8260 vagy OMAP4430, meg van néhány kósza Tegra (az S2-t leszámítva).

Pár hete majdnem Atrixet vettem, de a pentile matrix miatt letettem róla.

2012. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Nyúlós lónyál: Ha a kezeim közé kerül megint egy HTC Sensation XE, márpedig biztosan fog a romjai miatt, csak neked csinálok egy LCD tesztet a noteval összehasonlítva :)
2012. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!