Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha hardveraprón elcserélem a...

Ha hardveraprón elcserélem a telefonomat 1:1-ben mi a garancia, hogy a másik fél is feladja, ha nincs lehetőség személyes átvételre?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

SEMMI.


Maximum a státusza, illetve a fórumokban utána érdeklődsz, hogy mennyire megbízható az az eladó.Újoncoknál, lelkes újoncoknál nem érdemes ezzel próbálkozni, habár én is abban a státuszban vagyok, én is adok-veszek cserélek ott, én a korrektek közül való vagyok.

Ha személyes csere nem megoldott, előfordulhat, hogy valami hardveres baja vagy szoftveres baja van a telefonnak, vagy fel sem adja postára, előfordulhat ez is.

Mindenképpen érdemes a személyes cserét lebonyolítani, mert ha valami gebasz van, akkor ott még mondhatod azt, hogy nem áll az alku, és max csak az utazás költségét buktad, nem a telefonod.

Sajnos előfordulnak az ilyenek.

2012. ápr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a postánál van-e, de egyes futárcégek vállalnak úgy csomagszállítást (pl.: GLS), hogy kiviszik amit feladtál, és ugyanaz a futár el is veszi a "visszárut". Érdeklődj utána.
2012. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi a garancia arra, hogy te feladod neki?
2012. ápr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyan az, mintha vennél valamit és előre utalással fizetnéd. Azaz semmi!

Én már licitálós oldalon is hallottam olyan konkrét esetről, hogy valaki előre utalta a termék árát, de nem kapott érte semmit.

Ezért én 10-15eFt-nál értékesebb cuccot nem is szoktam így vásárolni.

2012. ápr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A futárszolgálat annyiban jó, hogy házhoz megy a feladóhoz, felveszi a csomagot, és ajtóig viszi, majd visszafordulással elméletileg (ahogy írták is) visz is vissza csomagot.Ez annyiban jobb, hogy elkerülhető az, hogy "véletlenül" nem adták még fel a csere terméket, nem volt ideje rá, egyéb kifogások ellen, az ellen viszont így sincs garancia, hogy a kapott áru, jelen esetedben a telefon lesz-e(a dobozban bármi lehet), vagy a telefon úgy működik-e, ahogy annak kellene.

Ezért jó a személyes megtekintés, adás-vétel-csere, ott minden hiba kiderül, ha van.

Ha pedig függetlenként árulják, akkor érdemes több sim kártyát beletenni a helyszínen, hogy kiderüljön, tényleg független-e.


PL.: Én két napja cseréltem el az Omnia 7-esem egy HTC Desire-re a hadrverapródon, személyes találkozó volt, minden rendben volt.A srác második tulaj volt, ő úgy vette, hogy független, de telenoros számlája volt róla.

Én T-s vagyok, és elfelejtettem ott helyszínen kipróbálni, hazahoztam, és aktív volt a hálózati zár.Majdnem volt egy olyan telefonom, amin nem tudtam volna telefonálni egy daraig, bár szerencsére a Desire-hez volt szoftveres hálózat függetlenítő hack, így megoldódott a problémám.


Szóval...ilyen dolgokra érdemes odafigyelni.

2012. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!