Djhell kérdése:

Nokia N8 vagy N9?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik jobb telefon? Ha valakinek vannak tapasztalatai (pozitívumok, negatívumok stb..) akkor kérem írja le ! :)Előre is köszi a válaszokat!

2012. ápr. 15. 17:54
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

a válaszokat olvasva rájöttem, hogy az N8 tulajdonosok 99 % -a szereti a telót, ameddig az Androidos felhasználók alulbecsülik a Symbiant. Sajnos eredeti N8 telóval és N9-el nem találkoztam még, csak egy olcsó N8 Replica-val de nekem az is bejött. Az első hozzászólók válaszait olvasva nekem is az jutott eszembe, hogy hogy a fenébe lehet elavult, ha annyi frissítés kijött rá (és végképp hogy lehet annyira rossz hardverekből összerakva, ha még ma is sokan vásárolják és frissítéseket készítenek rá). Android mellett szól a sok alkalmazás (aminek többsége ugyanazt tudja csak más néven fut stb...)

A telót kb. június - július hónapokban fogom megvenni, csak a sok dícsérő leírást, tesztet és videót látva kíváncsi lettem... Köszi a válaszokat! :)

2012. ápr. 16. 17:22
 12/23 anonim válasza:

Azok, akik az elso valaszokat irtak, lathatoan nem ertenek a telefonokhoz, hisz ervek nelkul csak annyit irnak, hogy android a jobb (annak ellenere, hogy a kerdesben n8 es n9 volt....)...meghogy a symbian elavult :))Miben is elavult, mit nem tud amit az android igen...??

En hasznaltam mindkettot, sot ios-t is.En a symbian melett dontottem(N8), es meg mindig nem bantam meg, nagyon meg vagyok elegedve a telefonnal, minden teren.Szerintem siman felveheti a harcot egy androidos 1Ghz-s procival, biztos nem marad alul...Ezt igazabol neked kell eldonteni, hogy szamodra mi a fontos, en is sogat ovasgattam mire ezt megvettem.Szamomra android melett semmi nem allt, csak alkalmazasok teren nyujt tobbet, abbol a szempontbol hogy tobbet talalsz a marketen (hozzateszem ezek tulnyomo resze haszontalan, max egyszer kiprobolod...) de symbianra is egyre tobb alkalmazas jon ki.

Ha az N8 melett dontesz a telefon ''mellet'' (amit normalisan lehet hasznalni telefonalasra sms-re, nem mint egyes android csodakat) kapsz egy Fm modulatort, egy kituno kamerat, Gps-t....stbstb, es nem utolso sorban akkut sem kell minden nap tolteni, hisz azzal hogy egy telefonnak nagyobb a processzora tobb a ramja, hamarabb merul az akku is, es a symbian is mint op. rendszer nagyon jol banik az akkuval, szerintem ez sem egy utolso szemmpont telefon vasarlas elott...

Szerintem, nagyon jo kis tlefon...csak ajnlani tudom!

Ha tovabbi kerdeseid lennenek az N8al kapcsoltban, nezz szet a mobilarenan, a telefonnan kapcsolatos teszt utanni hozzaszolasoknak, jelentkezz be es kerdezehetsz n8 tulajoktol...

Sok sikert a vasarlashoz!!!

Elnozest az ekezetekert es az esetleges helyesirasi hibakert...telefonrol (N8) irok, es igy ekezetmentesen sokkal gyorsabban lehet irni...

2012. ápr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Az előzőnek teljesen igaza van!Én is csak ugyanezeket irnám le ha az N8-ról beszélnék.Mostanra már rengeteg féle-fajta testreszabhatósága van a rendszernek.Rengetegen modolnak és mondhatom nagyon jókat csinálnak.Továbbá simán csilivillire is szabhatnám a rendszert ha akarnám.Az utóbbi csak az Androidosok kedvéért :)
2012. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2012. ápr. 26. 16:34
 15/23 anonim ***** válasza:
ha olyan fajta vagy, aki szereti moddolgatni a telefonját, testreszabni, N9-et javasolnám - ha jól tudom, dualboot-ban android is megy rajta...N8-belle-ével elég jó, bár nekem dizájnilag, és szoftveresen is inkább az n9 kellene
2012. máj. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
N8-asom van, nagyon akadozik jobb az n9, bar az n9-est nehezebb megszokni mint a simbian-t vagy az androidot, neki meego-ja van. Szerintem jobb az n9- igaz kicsit kakibb a kameraja, de akkoris.
2012. máj. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Nyúlós lónyál ***** válasza:

A 8. válaszolón besírtam. Sebesség? Nézz már meg róla egy összehasonlító videót. Gyorsaságban fele ilyen árú készülékek megeszik.


9. válaszoló: senki nem hasal a magoktól, de akinek van egy kis esze, tudja, hogy hiába optimalizálják a Symbiant, egy 6-os architektúrájú procival már két éve sem mertem volna piacra állni. A hiánya kilövi a teljes Flash-t, amit egy alkalmazás nem képes kipótolni.

2012. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Előző:linkeld be a videót!


Láttam Androidos teszteket a gsm-online-on.Ugyanilyen órajellel azok a vackok full akadtak mig a Belle nem!

2012. máj. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Nyúlós lónyál ***** válasza:

Vegyünk egy riválist az N8 idejéből:


http://www.youtube.com/watch?v=EWJyKON3zYE


http://www.youtube.com/watch?v=hyWD2EJumx4&feature=relmfu


http://www.youtube.com/watch?v=bLA1qmPbC_I&feature=relmfu


http://www.youtube.com/watch?v=QYdLeqdnqC0&feature=relmfu


Nézd végig mind a négy videót, már nem emlékszem, melyikben van a speedtest. Ez egy óriási lebőgés. A HTC alszik egyet, amíg a Nokia eldönti, hogy mit akar. Főleg a gallériás és netes résznél mosolyogtam. Borzasztóan lassú! Remélem ezek után legalább azt elismeri minden egyes Nokia-fan, hogy az N8 sebessége a béka segge alatt van, bármilyen bő funkcionalitású készülék is.

2012. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Nyúlós lónyál ***** válasza:
Értem én, hogy az Nokia órajele nem 1 GHz, de kérem szépen, 2010 végét írtuk a megjelenésekor!
2012. máj. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!