Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Omnia 2-re Android telepítés?...

Omnia 2-re Android telepítés? Mi a hiba?

Figyelt kérdés
Csomó leírást végignéztem már, több install-pakkot, többféle képpen próbáltam, de semmi. Valaki segítene?

2012. máj. 28. 21:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egy kicsit lehetne pontsítani ez a "többféle képpen próbáltam, de semmi" dolgon.
2012. máj. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szia!

Persze, csak nem akartam... hátha senki nem néz ide.

Szóval. 4GB sdhc kártyára szeretném telepíteni. üres. kártya a telefonban, teló összekötve géppel. My storage mappába másolom az automatikus telepítőt. (cm_beta2)

elindítom az automatikus telepítőt. "haret linux" végigfut.

fekete ablakban fut a szöveg, majd újraindul a teló.

Aztán próbálom indítani a haret.exe-vel, de csak a képernyő felső részére kirakja hogy omnia 2 android és pár perc után resetel a teló

2012. máj. 28. 22:00
 3/17 A kérdező kommentje:

az automatikus csomag egy cm_beta2 mappában van.

Benne egy o2beta mappa, egy cm_update_wm, egy cm_update_i65, egy readme, egy haret, egy zImage és egy ext4.tar fájl.

Az o2beta mappában van egy startup.txt, az androidinstall, egy zImage, egy sd.cpio és egy sd_ms.cpio fájl.


A fent leírtakig is csak úgy jutok el, ha a két cm_ fájlt kimásolom a haret.exe mellé a startupot pedig átnevezem default.txt-re

2012. máj. 28. 22:06
 4/17 A kérdező kommentje:
rosszul írtam. nem a cm_... -et másolom át, hanem az sd.cpio, sd_ms.cpio fájlt és az átnevezett startup.txt-t.
2012. máj. 28. 22:08
 5/17 A kérdező kommentje:

Automatikus telepítővel szeretném felrakni egy class 4-es 4GB sdhc-re.


cm_beta2 letöltése(130mb)

Mappa tartalma: o2_beta mappa Ezek vannak benne: androidinstall, sd.cpio, sd_ms.cpio, startup.txt, zImage

cm_update_i65.sh

cm_update_wm.sh

ext4.tar

haret

readme

zImage


a startup.txt a következő leírást tartalmazza:

Set kernel zImage

Set initrd sd.cpio.gz

Set ramsize 180*1024*1024

Set mtype 1626

Set ramaddr 0x50000000

Set kernelcrc 1

Set cmdline "root=/dev/ram0 rootdelay=10 panic=30"

boot



Felmásolom az o2beta mappát és a mellette levő fájlokat a my storage-ra.

Elindítom az androidinstall.exe-t.

Először csak a bal felső sarokban fut piciben pár sor szöveg, aztán az egész kijelzőn...

Ezután újraindul a telefon.

Itt elvileg le kell ellenőrizni a startup.txt-t hogy stimmel e a szöveg (igazából nekem nem történik változás, nem látom benne "mmcblk1" semmi ilyet.

Ezután próbálnám az o2_beta mappa melletti haret fájlt futtatni.

ott a felső sorban default.txt van, az alsó sávban pedig found machine m900

rányomok a run-ra és hibát jelez: cannot open script file\my storage\default.txt

átneveztem a startup.txt-t default.txt-re, semmi

átmásoltam egy mappával feljebb, a haret mellé, akkor meg kereste az sd.cpio.gz fájlt, aztán a sd_ms.cpio-t.

Azokat is átmásoltam.

Ezután elindult a haret.

megint ment a szöveg a kijelzőn, majd kiírta, hogy "Android on Omnia II Loading..."

eltelt kb. 5mp és resetelt a telefon. És ez történik, akárhányszor próbálom.


Nem értem, hogy ha ez az sd kártyás telepítés módszere, akkor miért nem kerül egyetlen fájl sem a storage card-ra. sőt, igazából sehová nem másol semmit.

Olvastam a my storage-ra történő telepítést is de azt nem szeretném, mert a ha így nem megy, akkor nem hinném, hogy a linuxos particionálgatás jó ötlet lenne nekem. Teljesen nem szeretném kinyírni a telót.

2012. máj. 29. 12:27
 6/17 tigimano válasza:

Megvan a hiba! Ugyanez volt a problémám és majd beleőrültem!Hiába töltöttem le a Autoinstaller-t!

Van ez a [link] Az oldal alján a két zip-fájl közül az egyiket kell letölteni(Beta1024 vagy Beta512).Ezek után már csak csináld azt amit utánnaírtak,de alapvetően jól csináltad! :D

2013. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszi, már túltettem magam rajta :D Hibás volt a rom.
2013. jan. 4. 00:21
 8/17 tigimano válasza:
Jó neked! Nekem a bejelentkezésnél beáll a telefon és nem reagál semmire! Erre nem tudsz valamit? :P
2013. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mekkora a memoriakartya es milyen sebessegu? 4gb c6 az idealus minimum.Octannal tegyel ra egy gyari romot, aztan a cm2 diman felmegy ra
2013. jan. 4. 23:49
 10/17 tigimano válasza:
Pont van egy 4Gb-s kártyám! Kössz a segítsét!!:D
2013. jan. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!