Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudnám Magyarországon...

Hogyan tudnám Magyarországon használni? Milyen átalakításokat kell esetleg végezni rajta?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, h az ismerősöm tud hozni magával Amerikából egy zsír új Apple iPhone 4S-t, mert töredékéért meg tudja venni, mint itthon nálunk és mert meg is engedheti magának.


Azt leszámítva, h angol lesz a menüje (gondolom magyar nyelv nem lesz benne), hogyan tudom majd használni, kell-e függetleníteni, melyik mobilszolgáltatónál tudom majd használni, milyen lépéseket kell tennem annak érdekében, h teljese mértékben tudjam használni Magyarországon???



2012. jún. 28. 11:21
 1/7 Smartguy86 válasza:
Ha ottani hálózatfüggő, akkor csak függetlenítve tudod használni. A töltőjéhez meg gondolom kell átalakító.
2012. jún. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egy feszültség átalakító kell hozzá mert az Usa-ban 110volt az áram feszültsége Magyarországon viszont 230v tehát ez ki tudja nyírni a telefont. de ott ha jól tudom a konnektor csatlakozója is teljesem más így bele sem megy a nálunk használatos konnektorokba, szóval kell egy új töltő is.
2012. jún. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Oké köszi a válaszokat! :) Egy függetlenítés kb mennyit kóstál? :D


Ja és tudom tölteni számítógépről is USB-n keresztül, mint a legtöbb mai telefont?

2012. jún. 28. 17:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor most tisztázzunk néhány dolgot:


-Az iOS-ben van magyar nyelv mindegy, hogy hol vetted a készüléket.


-Függetleníteni hivatalosan úgy tudod, hogy elmész a szolgáltatódhoz és az x összegért megcsinálja (asszem trémobilnál 20 rugó), vagy leviszed egy sufni gsm boltba Jailbrokeltetni néhány ezer forintért (de ha 5000-nél többet kérnek sztem menj máshová) vagy ha akarod otthon is megcsinálhatod de ha nem értesz hozzá el is szúrhatod, azt még tudni kell hogy JB után elveszik a gari és nem tudsz iOS-t frissíteni, de ha visszaállítod gyárira akkor minden rendben (ha otthon csinálod és elszúrod akkor is vissza kell állítani).


-A töltőről meg annyit hogy nem tudom lehet e gépről tölteni (iPad 2-met nem lehet) de ha nem akkor leszeded ezt az ASUS progit és ezzel lehet tölteni: [link]


Ha pedig hálózatról szeretnéd tölteni akkor vagy veszel egy cserélhető töltő fejet (duckhead) ami szerintem elég drága: [link] vagy veszel egy sima USA -> EU adaptert amit néhány száz forintért tudsz megvenni (én is így használom az iPad-em és nem lett semmi baja) pl.: [link]

__

Kytzer

2012. jún. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor hogy én is tisztázzak pár dolgot...


Az USB-ről való töltés lehetőségét addig értettem, míg nem nézek hozzá megfelelő töltőt. ;)


A kérdés megírása után én is gondoltam arra, h lesz benne magyar nyelv is...


A garanciát szerintem így is úgy is b.szhatom...mert nem fogok visszamenni/vagy nem fogom visszaküldeni Amerikába ha valami baja volna. Beviszem majd akkor ja a trémobilhoz, azt nem sajnálom rá a 20.000-et...mert végül is 20.000-ért nem sokaknak van zsír új 4S-e. Nekem pedig csak annyiba fog kerülni, ha minden igaz és meghozza az ismerős. :P


Mindenesetre köszönöm a te válaszod is!

2012. jún. 29. 11:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért b@sznád a garanciát? Az Apple termékekre 1 év világgarancia van, bemész bármelyik magyar APR-be és kicserélik a készüléked.

Nekem pl. beragadt az Amerikában vett iPod nano 6G-m bekapcsoló gombja, bevittem és kb. egy hét múlva kaptam zsír újat.


Azt még tudni kell az Apple cuccokról, hogy mindegyiknek egyedi azonosító száma van amiről meg lehet állapítani, hogy mikor lett véve/először használva szal még blokk sem kell a cseréhez vagy javíttatáshoz amik természetesen teljesen ingyen vannak.


UI.: Válaszomat nem sértésnek szántam, ha olyan volt a hangvétele azért elnézést kérek!

__

Kytzer

2012. jún. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, h a garancia így is jó...hát ez zsír!!! Köszi az infót!!!!
2012. jún. 30. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!