Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyiket válasszam? Samsung...

Taki97 kérdése:

Melyiket válasszam? Samsung Galaxy S II és Sony Xperia S között vacilálok.

Figyelt kérdés

Érveket kérnék,hogy melyiket vegyem meg, esetleg ha tud olyan is írni akinek ilyenje van azt megköszönném.


Használtan veszem egy GSMben szóval azt is jó lenne tudni,hogy mire jó odafigyelni egy ilyen telefonnál.



2012. júl. 14. 23:04
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
Visszatérve az aksira. Véleményem szerint (javítsatok ki, ha tévedek) ezek az okostelefonok 2 napig bírják. Galaxy S2 tulajdonos vagyok, közepes használttal (sms, zene, néha wifi) kb 2 nap és töltőn van, jobb esetben 3.
2012. júl. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Na hát én pont erre használnám!.


Ő én nagyon köszönöm ezt a sok választ főleg,hogy ennyi oldalról közelítitek meg a dolgokat, de gondolom,hogy aki jobbnak gondolja az S 2-őt az S-2 tulajdonos.


Mind két telefont nagyon régóta nézegetem a teszt videókat összehasonlításokat. A Samsung nem elég,hogy 1 éves ha nem mér annál régebbi cuccok vannak benne. Ha jól tudom a kijelzője már 3 éves, a Processzor pedig 2, és ehez képest még nagyon nagyon magas az ára. a T-Mobilnál 10000Ft választja el egymástól a kettőt.


Nagyon nagy dilemmába vagyok ettől függetlenül mert az Xperia mellett szól még az is,hogy NAGYON SZÉP és ezt azért nem lehet elmondani az S2-ről mert a hátlapja olyan lett mint egy NDK vízipisztoly markolata és ez engem nagyon irritál és a hátulján az elrendezés se tetszik :/ Ahhoz képest,hogy az egyik legdrágább telefonja eléggé gagyira sikerült a hátulja

2012. júl. 15. 09:53
 13/26 fairi1 ***** válasza:

"A Samsung nem elég,hogy 1 éves ha nem mér annál régebbi cuccok vannak benne. Ha jól tudom a kijelzője már 3 éves, a Processzor pedig 2, és ehez képest még nagyon nagyon magas az ára. a T-Mobilnál 10000Ft választja el egymástól a kettőt. "

tipikus eset mikor a marketing és a számok megzavarják az embert és nem néz a specik mögé. Éljen a fogyasztói társadalom.

na akkor jöjjenek a száraz, valós tények.

Xperia S: Egy MSM8260 proci van Q3 2010 mutatták be ennyit hogy csúcsmodern, sony ügyes marketinges, elhiteti hogy vadiúj fejlesztés, kis trükk az hogy létezik egy MSM8260A nevű proci ami pl a HTC ONE S-ben van, na az tényleg jó, korszerű minden tekintetben.

samsung S2-ben egy Exynos 4210 amit 2011 Q1 be mutatták be, késlekedés oka hogy itt már technikailag előremutató cortex-a9 mag van ,ami mind fogyasztásban mint erőben jobb az elavult cortex a8-nál, amely már 2008 óta használatban van!

Ügyes trükk mi? olcsón megveszi a sony a kifutó procit és csúcsmodellként árulja, emberek meg a számokat nézik egy kis OC és nagyobb szám tuti jobb elven veszi mindenki mint a cukrot!


Kijelzőről:

S2-ben superamoled-es kijelző rgb mátrix-szal ez 2011 fejlesztés [link] 1 éves fejlesztés, kb maga az amoled technika 3-4 éve jelent meg sorozatgyártásban, a TFT már vagy 10 vagy több éve gyártják sorozatban.


amoled technikailag előremutatóbb mint a hagyományos TFT kijelzős xperia S, de itt is a számok győznek!


Éljen a marketing, kijelző felbontásán kívül xperia s minden alkatrésze 1 éves technika, sőt már 1 éve is IPS, amoled, slcd volt a csúcs, ők meg sima noname TFT-ről hihetik el hogy jövőbe mutat:)

míg vki belém kötne tudom az ips és slcd is TFT, de xperiánál nincs megnevezve a pontos típus, én mikroszkópos képek miatt mva-ra tippelek, nem rossz ez se, de egy korai olcsón gyárható típus.

2012. júl. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Nekem elég volt megnézem egy Benchmarkot arról az ELAVULT Sony Xperia S-ről..... 2 kategóriában győzte le őt a Samsung azon kívűl a többit megnyerte.

A telefon maga 1,5 éve van a piacon és szinte semmit se ment le az ára.... ahhoz képest nem ér annyit. És amit már mondta. Aki a kezemben látja esetleg megfoja biztos,hogy nem fog neki tetszeni a Smasung hátlapja mert gagyi lett mint ahogy a kamera és a vaku elrendezése is az szerintem. A sima S meg S plus szerintem szebb volt mint ez... sokkal... Külsőleg nem igazán lett eltalálva. Igen a cégek trükkjei stb... de mégis letaszította a trónról az S 2-őt a Sony...

2012. júl. 15. 11:30
 15/26 anonim ***** válasza:

Azért azt állítani, hogy a Sony manipulatívabb mint a Samsung merész dolog. Benchmarkokkal meg Cortexszel, meg hasonlóakkal ne dobálózzunk szerintem, felesleges. A lényeg, hogy a Sony készüléke röhögve elvisz akármit HD felbontású kijelzőn. Ne évszámokban mérjünk már, hanem felhasználói élményben.

A Super Amoled Plus-t lehet dícsérni, lehet szidni, főleg ízlés kérdése. Lehet, hogy élénkebb színeket produkál, mint a "mezei" TFT, de a természetes színektől messze van, még a szaturációs beállításokkal együtt is.

Kamerában kár vitatkozni, láttam már fotókat mindegyikkel, nagyban is, Xperia S a győztes. Jelenleg két telefon van ami jobb nála: Nokia N8 és PureView.

2012. júl. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Hát még mindig nem tudtam eldönteni :)


Kéne valami nyomósabb érv..:/

Például a Smasungra már nincs annyi garancia mint a Sonyra mert az maximum 3-4 hónapos lehet

2012. júl. 15. 15:44
 17/26 A kérdező kommentje:
Nokia n8? :OOO Soha...Symibian soha és a telefon már 2 éves szóval Nokiát semmi esetben sem.Kevés a pixel sűrűsége is... És kinek kell 41 megapixel? :O Nem megyek újságszerkesztőnek :D
2012. júl. 15. 16:06
 18/26 anonim ***** válasza:
Azt a kamerához értettem, de utólag megnézve tényleg félreérthető.
2012. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
2012. júl. 15. 16:20
 20/26 fairi1 ***** válasza:

Banchmarkben quadrant-ban 5200 pontot kap az S2 legújabb főzött ICS romokkal! Két magtípus közt valódi különbség fogyasztásban és órajelre jutó teljesítményben nyilvánul meg. Titok nyitja, 1,6 ghz-en szó nélkül fut az s2 procija, csak gyárban 1,2 állították be,de custom kernelnel be lehet a maxot is tenni.

xperia s banchmark eredményei a tavalyi modellekét hozza.


6640 pont antutu az enyémen, legtöbb beállítás alap, mivel szeretem kímélni az akksit! Antutu-n léteznek 8000 pont eredmények is s2-re.

2012. júl. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!