Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia lumia 710 vagy alcatel...

Nokia lumia 710 vagy alcatel ot-995?

Figyelt kérdés
Telefonvétel előtt vagyok és nem tudok dönteni a két telefon közül. Mindegyik nagyon tetszik igaz a nokia kicsit drágább. Az érdekelne hogy melyik érné meg jobban és melyik tud többet. Előre is köszönöm a válaszokat. :)

2012. szept. 26. 20:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Most már én sem téged :))

Mire kell neked egy telefon,ha nem arra,hogy megbízható legyen!?

2012. szept. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
17%

Hogy melyik tud többet? Ezt lehetne vitatni. Kinek mi. Szerintem az alapján dönts, hogy melyik rendszer tetszik jobban, kinézetre. Nagyjából ugyan azt tudja mindkét telefon, így az dönt, hogy maradsz-e a WP csempéinél, ami mellesleg nagyon szép és jól kidolgozott, az egyszerűsége lenyűgöző, vagy választod a teljesen más asztalrendszert, az Androidot. Nekem speciel Android telefonom van, de nem szólom le a WP-t, mert nagyon jó rendszer, és a Nokia is remekül kihasználja a lehetőségeket.


Itt már nem az számít hogy 1 GHz vagy 1.2, itt már az számít, hogy neked melyik tetszik külsőre jobban. (a sebességet csak példaképpen írtam, mielőtt bele tetszenek kötni)

2012. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Hát ez a baj hogy nem tom melyik tetszik jobban mer mindegyik tök jó :// . Csak az kéne tudni hogy melyik lenne jobb és miért?
2012. szept. 26. 20:21
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Megérni megéri, ezt fél év tapasztalatból mondom, és a választ is egy L710-ről írom. Gyors, de nagyon. Kb 2x gyorsabb, mint az alcatek, sokkal egyszerűbb kezelni, iszonyúan jó fülest adnak hozzá. Windosw-os..naés? Ez nem az a Windows amiért régen imátkozni kellett, hogy ne fagyjon le.Nagyon egyszerű kezelni. Iszonyúan gyors, egyáltalán nem akadozik, soha nem fagy, és kétnaponta lát csak töltőt aktív használat mellett. A telefon nagyon egyben van, gumírozott a hátlapja, elegáns az egész, en recseg-ropog. Kell egy szinkronizáló program, a Zune, amivel zenéket, videókat és képeket tehetsz a telefonra. Olyan, mint az Applenél az iTunes. 8Gb belső memóriája van, de ha regisztrálsz SkyDrive-ra (Microsoft tárhelye ingyen) akkor újabb 25 GB-al gazdagodsz.

Jó képeket lő a kamerája, és viszi a HD videókat is. Alkalmazások száma cirka 120 000 körül jár, sok hasznos és kreatív appal. Az alkalmazások zöme (90%-a) a kezelőfelületre van tervezve szépen gondosan. E-mailozásra jól használható a rendszer, gyors a hozzáférés az emailokhoz. Facebook...na ezen a rendszeren van a legjobban kitalálva. A kapcsolatok csempénél vannak az ismerősök és a bejegyzései, az üzeneteknél pedig az msn, facebook chat. Iszonyúan kényelmes használni. :) de van külön fb app, ha kell. Nekem speciel elnyerte tetszésemet az, hogy a főképernyőn a csempék mozognak, forognak, pörögnek, animálódnak, ahogy a rendszer többi pont ján is. Szépek nagyon. A kijelzőt erős napfényben jól látható. Telefonálni tökéletesen lehet, sms-re a billentyűzet nagyon el van találva. A villantó a kamera mellett erős nagyon, így a sötétben is jó képeket lő a telefon. Mit hagytam még ki??

Az android...hát főleg az alcatelon laggolhat néha fagyhat és nem olyan gyors.

Szerintem megéri többet kiadni érte, mert imádni való a kicsike. Tele van érdekes és hasznos dolgokkal, mint pl az ingyenes offline navigáci említés képpen. Ényém február óta van meg, és nem bántam meg, hogy megvettem. Itt egy kicsit a Nokia logot is megfizeted. :)

2012. szept. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Dave005 válasza:
100%
Én pont ma cseréltem le az Alcatel-em L710-re.A nokiát ajánlom. Az ot995 nekem kb naponta 2-3x újraindult fagyott töltött össze vissza.(Gyári független volt)Nem az alcatel a rossz hanem az android!
2012. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"És most a nokia azér jobb mer jobb fülest kapok hozzá meg windowsos?"


Nem. Azért mert egy minőségi telefont kapsz egy minőségi op.rendszerrel!

2012. szept. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
24%
Én most cseréltem le a Lumia 710 telómat Alcatel OT995-re. A Nokia használhatatlan nem tudsz se képet se videót és zenét se fogadni. Nem csak ezek miatt cseréltem a Lumia hasnálhatatlan internetfüggő telefon.
2012. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat főként ezt a kimerítő részleteset a nokia lumiáról. El van döntve akkor nokia lesz ugyhogy még egy kicsit gyűjthetek pnzt rá. :D
2012. szept. 27. 19:32
 19/23 anonim ***** válasza:
Netfüggő, használhatatlan?? Na mert az android nem az ugye??
2012. szept. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Idióta barom állat a #17-es. :) Már bocs. Az összes okostelefonhoz kell netcsomag. Mert az nélkül nem ér szart se! Mit gondolsz miért tünkölik a médián keresztül az emberek felszínes idióta tv-n keresztül butított agyába azt, hogy vegyen okostelefont. Meg szinte csak azt reklámoznak. Azért, mert vannak alkalmazások, amikhez folyamatos netkapcsolat kell, hogy frissüljön... Ezért folytonos adatforgalmat generál (ha nem kapcsolod ki az adatforgalmat). Meg azért is, mert többnyire az emberek szeretnek netezni, ha csak tehetik a telefonon is azt teszik... Meg miért olyan elterjedt az android? Az a nagy rakás szar! Azért, mert boldog boldogtalan okostelefont vesz, és a legolcsóbb gagyi szaron is az van! Sajtospálinkának teljesen igaza van. Meg még egy kettő hozzászólónak, a wp az egy minőségi software, meg még az iOS. Nekem a lumia 800-as soha meg nem akadt, le sem fagyot. Pedig nincs négy magja. :D De az sgs3 az simán le szokott fagyni.


Bocsánat, hogy ilyen trágár voltam, csak egy másik fórumon már felidegesítettek. Szintén egy nokia telefonnal kapcsolatba. Azzal, hogy az emberek nem tudják elfogadni (akiknek iPhone, vagy SGS3-asa van). Azt hogy a lumia 920-as az összeset alázza!!! :)


A kérdezőnek azt tudom írni, hogy ha egy normális minőségi telefont akar, akkor gyűjtögessen.


Olcsó okostelefon, nem jó okostelefon.

2012. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!