Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonos zaklatás technikai...

Telefonos zaklatás technikai eszközökkel lehetséges?

Figyelt kérdés

Kicsit furán hangozhat a kérdés, de nem tudtam jobban megfogalmazni ilyen röviden. A gondom, hogy egy ideje szokott hívogatni egy ismeretlen hívó, de mikor felveszem azonnal leteszi. Viszont ez olyan gyorsan történik meg minden alkalommal, hogy megfordul a fejemben, hogy nem is természetes személy, hanem valamilyen program, vagy nem tudom mi, ami azonnal szétkapcsol, amint létre jön a kapcsolat. Ilyen létezhet? Vagy csak ennyire elképesztően gyors minden alkalommal a zaklatóm?


A másik gond, hogy újabban ha felveszem, akkor nem is megszakad a hívás azonnal, hanem egy elképesztően fülsüketítő hang szól. Gondolom ez is valami "technikai vívmány", hiszen azonnal rázendít, amint létrejött a kapcsolat. Viszont felmerült bennem, hogy ezek valamilyen technikai hibák, ez lehetséges? Vagy nincs kétség zaklató?


A telefonos cég nem ad információt ismeretlen hívónál, a rendőrséget javasolták, de nem tudom, hogy ehhez ott mit szólnának, mert ha azt mondják, hogy technikai hiba, akkor még jól rá is fizetek!



2012. okt. 3. 10:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Valóban szinte alig volt itt kérdés és lehtetlen ráakadni.

Beírtam a GYIK keresőbe: rejtett szám:


"Felhívott egy ismeretlen szám és felvettem de nem beszélt! KB.2 másodperc alatt lette a telefont Mit tegyek?"


"Ha valaki rejtett számról hív, de nem szól bele. Ezek alapján, ha feljelentik mire számíthat?"

.

.

van egy csomó.


Oké akkor leírom ide is.


Kezdjük a sípolással. Tipikusan analóg modem lehet, vagy fax. Mi lehet a modem mögött? Telemetria állomás. Vízművek, meteorológiai állomás automata mérőberendezése zaklat téged, esetleg egy réges régi parkolóóra. Jelentsd fel a hőmérőt vagy légszennyezettség mérőt!


Mi ért van a hiba? Karbantartás miatt átprogramozták a modemet, GSM modult. Észrefogják venni, hogy nem jön adat és egy idő után megjavítják.


Miért rejtett a szám? Azért rejtett mert egy modemet senki se akarjon visszahívni ha esetleg rosszul programozták ( bölcs előrelátás az üzemeltetők közül, furcsán hangzik de így tényleg jobb neked )


Néma hívás: ugyanaz a modem, csak éppen most tőled várja a "negotation" kezdetét, ha éppen olyan fázisban épül fel a hívás akkor ő rögtön bont. Gyorsabb a halálnál, ebben a párbajban csak veszíteni fogsz!


Mégtöbb megjegyzés:

Az, hogy a számod titkos egy dolgot jelent: nem jelenik meg a hívószám kijelzés. Attól téged még ugyanúgy felhívhat bárki. Ha valaki valahol beüti a telefonba a számod, vagy valahol félreprogramoznak egy modemet.


Remélem válaszom kielégítő volt és azzal a megnyugtató érzéssel hajtod estére álomra a fejed, hogy most már tudod Aigner Szilárd valóban békával jósolta meg a holnapi időjárást, mivel más adatot nem kapott. Kevés vigasz ez neked és türlmed rózsája légyen a megoldás problémádra! ( Meg a techinkus aki majd beállítja a jó telefonszámot)

2012. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ez a sípolás nem fax hang. Ismerem, hogy az milyen. Ez egy magas fülsértő hang baromi hangosan. Még a mellettem álló is megijedt mikor felvettem.


A mobilosokhoz bementem ismét, nem tudják megmondani még azt sem, hogy ugyanaz a hívó-e ez a sok ismeretlen. De még csak azt sem mondták meg, hogy magánszemély-e vagy valami cég akar valahogy elérni. (Direkt megkérdeztem)


Most így elég vicces lenne elmenni a rendőrségre, de állítólag rendőrségi kérésre a mobilszolgáltató kiadja azokat az adatokat, amiket nekem nem adtak ki. Szóval ha elmegyek a rendőrségre legalább kiderülne, hogy most akkor mi ez.


Egyébként a kérdésem az volt, hogy létezik-e olyan program, vagy valami, ami azonnal megszakítja a hívást, ha felvettem. Nem pedig az, hogy "mi tévő legyek" "menjek-e rendőrségre" stb stb. Szóval ezért nem létezik ilyen kérdés még. Elnézést a bocsánatért.

És nem zaklatásként írtam be a keresőbe.


(Egyébként erre választ még nem kaptam, szóval ha valaki tudja, akkor szívesen veszem.)

2012. okt. 4. 10:40
 13/14 A kérdező kommentje:
Ja még azt elfelejtettem megírni, hogy ez 2 éve tart már. Szóval tuti hogy nem egy "modem, ami meghibásodott és majd észre veszik, hogy nem küld adatokat és majd akkor magától megszűnik a gondom" Két éve várom, hogy megszűnjön a gondom!
2012. okt. 4. 10:44
 14/14 anonim ***** válasza:

Bocs, de saját magaddal keveredsz ellentmondásba.


"A gondom, hogy egy ideje szokott hívogatni egy ismeretlen hívó,"

Aztán kinyögöd, hogy 2 éve. Szeritned az egy ideje? Az én olvastomban az egy ideje kb annyit jelent hogy a kb múlt hét óta.


Lehet, hogy fax-ot már hallottál, de én más egyébről is említést tettem. A lepontozáson túl szöveg értelmezési képességeid is vannak még?


Egyébként erős kétségeim vannak, hogy te valóban elmentél a szolgáltatóhoz. A számot valóban nem adják ki, de mindent megtesznek hogy elsimítsák az ilyen dolgokat.


Ha már két éve tart a probléma ( egy ideje - ahogy te írtad ) miért nem a fogyasztó védelemhez mentél? Vagy miért nem váltottál szolgáltatót? Ráadásul azt mondtad, hogy még számot is cserétél.


Nekem a történeted egyre kamu szagúbb, mert önmagaddal kerülsz ellentmondásba.

2012. okt. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!