Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi lehet a gond? A telefon...

Mi lehet a gond? A telefon rossz vagy a microsd?

Figyelt kérdés

Akadt egy kis problémám, hátha itt tud valaki segíteni.

Vettem én még tavaly novemberben egy se live-ot telenornál, adtak ugye vele egy 2 gigás microsd-t. Ezt szépen belaktam, olyannyira, hogy betelt, így vettem egy 8 gigás Samsungot egészen pontosan ilyet

Teljesen jól működött, azonban egy ideje kb másfél hónapja azt játssza, hogy bekapcsolom a telefont, utána egy 5/10 percig minden flottul megy, viszont ez után ha fényképezni akarok azt írja hogy a memória írásvédett nem sikerült a fájlok módosítása vagy ha bele akarok menni a galériába, akkor meg azt dobja ki, hogy a memóriakártya írásvédett vagy le van választva. Ilyenkor bemegyek a tárolóba, ott leválasztás, leválasztja, majd újracsatlakoztatva ismét jó, de újabb 5/10 perc után vagy néha azonnal újraindul a probléma ja és amikor ez a gond fennáll, másodpercenként hibaüzeneteket dob mindenhol, hogy a galéria alkalmazás leállt, alig tudok eljutnia a kártya leválasztásáig, olyan gyorsan adja ki a a hibaüzeneteket, nem győzök okézni. Most lett elegem belőle, gondoltam utánajárok, hogy a telefonnal van e baj vagy a kártyával. Előkaptam a régit, rátettem ugyanazt ami a másikon van kivéve a több gigányi zenét, és avval is megnéztem. Tegnap reggel tettem bele, azóta avval a gyári kártyával ez a hiba nem jelentkezett, így hát szerintem a samsung cuccával van gond.

De, és itt jönnek a kételyeim: a "hibás" kártya egyébként teljesen normálisan üzemel, a zenelejátszó beolvassa a dedikált mappából a zenéket, telepít rá alkalmazásokat stb stb, csak a kamera és a galéria a rossz? Ez hogy lehet? Ha egy microsd rossz akkor az egész romoljon már el ne csak szelektíven Lehet, hogy a telefonnal van gond? De a régivel semmi gond, viszont már nem sok időm van, ugyanis november elején letelik a garancia. Vigyem be a rossz memóriakártyával és mutassam meg? Majd azt mondják ,hogy hol a gyári kártya. Avval mutassam meg, avval meg jó lesz, akkor elhajtanak mint a magzatvizet.

Vagy csak én vagyok hülye, és elsiklottam valami beállítás felett? Mert nem kizárt amilyen szétszórt vagyok

Szerintetek? Köszi

egy kis update: a walkman lejátszó viszont van hogy egyik kártyáról se olvassa be a zenét, úgyhogy egy voks arra, hogy a telefonban van valami gond.



2012. okt. 12. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:
A kártya tartalmát másold a gépre, a kártyát formázd meg.
2012. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

ezt el is felejtettem a nagy agyalás közepette...


és mivel tudnád azt magyarázni, hogy egyik kártyáról se olvassa be a walkman lejátszó a zenét, de például a powerAMP igen? Agyam eldobom. A másik kártyát tegnap úgy tettem bele, hogy formáztam, szóval az nem lehet gond.

2012. okt. 12. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!