Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyiket vegyem? ZTE Grand X...

Melyiket vegyem? ZTE Grand X IN vagy Alcatel OT-995?

Figyelt kérdés
T-mobile

2012. nov. 1. 10:01
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
Megvettem! És nem bántam meg!! :) ZTE Grand X IN.. Amivel bajom van, hogy aktív használatnál tehát mondjuk egésznapos facebook nyomkorászásnál aksi elég tré.. 4 óra kb. Egyébként a teló 1. osztályú BESTBUY! :) Aki hangra panaszkodik hogy rossz a minősége a zenének, az használjon jetaudio plust.. És nem recseg semmi :)
2012. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 peti831214 ***** válasza:
Én nekem semmi problémám az akkumulátorával! Ugyanolyan használat mellett az Xperia U és P hamarabb lemerült, mint a Grand X IN-em! És, ha emlékeim nem csalnak, akkor az Alcatel aksija sem bírta addig mint a ZTE! És nekem a hangokkal sincs különösebb bajom! Szerintem nagyon jól sikerült darab lett!
2012. nov. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 A kérdező kommentje:
Én pedig erősen hajlom a Samsung Galaxy S Advance felé :)
2012. nov. 18. 11:01
 54/58 anonim válasza:

Az hogy a programok 2 magot látnak egymagos készülék esetében ami rendelkezik Hyper Threading technológiával, az szerintem rendben van.

Számítógépeknél is így ismeri fel a rendszer(többmagosnak). Pl A Intel Corei7 procit is 8 magnak látja, viszont valójában csak 4 magos, de minden egyes magnak 2 utasításszála van. Lényegében ez szerintem egy csel, mivel egy kétmagos processzor két valós magot tud külön-külön ("egyirányban") használni, a HT az pedig egy magot kétirányban. Lényegében a HT egymagos processzorok erősebbek mint a sima egymagos társaik (jó példa rá hogy régen a Pentium 4 @3.6Ghz néha rosszabbul teljesített mint a P4 HT @3.0ghz) viszont egy hasonló órajelű valós 2magossal nem veszik fel a versenyt.

Bocsi hogy nem a kérdésre válaszoltam, de láttam felmerült párotokban hogy akkor most mi hány mennyi... :)

2012. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 Keeperv85 válasza:

Az Alcatel OT-995 jó telefon, de nincs egy súlycsoportban a Grand X In-el. Magyar support most már szinte nincs, zárt bootloadere van, és azért most már bőven nem mai darab.


Magyarországon a ZTE, Grand X-et nem forgalmamz jelenleg, csak a Grnad X In modeltt. (P940-es). Ebben, ellneben a sima Grand X-szel nem Tegra2-es kétmagos, hanem Intel Atom Z2460 x86 processzor van. Ez a processzor teljesít sok netbookban, azzal a kivétellel, hogy ott még 65nm-es csíkon készült, itt viszont 32.re mentek le.


Ebben a készülékben egy teljesen egyedi JIT complier fut, ami támogatja a HT-t, ezért sok tesztprogram azt hiszi kétmagos. Valójában EGY fizikai mag van benne.


Had oszlassam el azt a tévedést is, hogy "sok játék és app nem fut". Nem igaz, nem kell elhinni. Eddig egy játékot találtam, ami nem megy: GTA Vice City.

2013. jan. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 A kérdező kommentje:

A legfontosabb játék ami nem megy rajt ;)

Végül nem ZTE mellett döntöttem, hanem samsung s advance

2013. jan. 14. 22:31
 57/58 anonim válasza:

Hello! Jó telefon mind a kettő! Hardveresen sokkal erősebb a Grand X In. Úgy néztem, hoyg a kijelző egyforma, alcatel szélesebb, ZTE magasabb. Alkalmazásoktól és Intel procitól nem kell félni, nagyon ritka az amit nem visz x86 miatt. A kamera este gyér, nappal egész vállalható. HD filmlejátszás és felvétel is kiváló. NFC van, de nem működik, várhatóan 4.2-vel megoldják ezt is.


Kedves Peti! Azért írt az Antutu 2 magot, mert a ZTE intel procija hyper-threading technológiával szerelt, ami a processzor 2 szálon futását teszi lehetővé egyes alkalmazásokban. Ezért a mérőszoftverek 2 magosnak érzékelik, de valójában egy 1 magos erős proceszor van benne.


Kedves Kérdező! Az S advance nem biztos hogy jó választásnak tűnik. Nyílván nagyon jó telefon, de ár/értékben nincs ott, mint a ZTE. De kívánom, hogy legyen benne sok örömöd, ha már így döntöttél, és várjuk a tapasztalataid.

2013. jan. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim válasza:

Figyeljetek már ide!!! Az intel szoftveresen vagy hogy, megoldotta hogy több szálon is tudjon dolgozni a proci.

Ennek a technológiának a neve a HyperThreading. olvassatok utánna. valszeg azért nézi minden progi 2 magosnak, mert ezt a technológiát alkalmazza, ami "imitálja" a 2 magot. de ez senkit ne rettentsen el. nekem is ilyen teló lesz és már várom, mert jó kis gép :D

2013. ápr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!