Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefont tervezek venni,...

Okostelefont tervezek venni, de nem tudom melyiket. HTC One s / Iphone 4S / Samsung Galaxy S3 / HTC One XL?

Figyelt kérdés
Nem csak ezek közül gondolkozom, csak egyelőre ezek keltették fel az érdeklődésemet. HTC One S-nek különösen érdekelne az üzemideje. Galaxy S3, HTC One XL nem kényelmetlenül nagy?

2012. dec. 4. 23:57
1 2 3
 21/26 Kutyus70 ***** válasza:
66%

16/20


Nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy az Apple vagy bármelyik másik cég reklámokkal "meg tud fogni engem". Ilyesmiről szó sincs. Én egyszerűen kézbe veszem, megnézem, kipróbálom a dolgokat, aztán döntök. Ennyi. És ez így történt az iPhone esetében is. Tudod, hiába beszélsz arról, hogy az iPhone hardvere már messze nem a legerősebb. Ez ugyanis biztos így van, de akkor magyarázzál meg nekem valamit kérlek. (És ezt nagyon komolyan kérem, mert érdekelne a dolog)

Tehát: Miért van az, hogy adva van az én iPhoene 4S-em, és egy Galaxy S3, vagy a kollégámnak az új Galaxy Note 2-je, ami egy állítólag marha erős cucc, és megszégyenítem?! Az iPhone 4S-emben csak "szerencsétlen" egy 1 GHz-es duplamagos proci van, a Note 2-ben meg egy 1.4GHz quad-core processzor. (!!!) Aztán egyszerre elindítjuk a kollégámmal a Modern Combat 3, esetleg 4-et, és én már régen lövöldözök, míg nála még csak tölti a játékot. Vagy ott van a Real Racing 2, vagy az Asphalt 7, vagy a legújabb NFS Most Wanted. Míg nála betölti a játékot és végre a startvonalnál áll, addig én már mentem majdnem fél kört. És az már csak a hab a tortán, hogy amikor végre elindul akkor meg szaggat is. Nem nagyon, de szaggat. És teszi ezt úgy, hogy a processzor teljesítménye a legnagyobbra, azaz játékra van állítva. (!) Hát nem egészen ezt várta 130.00 Forintért, és egy 1.4GHz-es quad processzortól, de késő bánat...

Előző Androidos Samsung telefonja is olyanokat csinált, hogy naponta 2-3 szor újraindult csak úgy magától. Máskor egyszerűen lefagyott. Megint máskor azt jelezte, hogy aksi kevesebb mint 20%-on van, holott tudtuk, hogy fel van töltve. Tehát újraindította, és valóban több mint 90%-on volt. De olyat is csinált, hogy a srác ideadta és megkért készítsek pár fotót. Azt hittem véletlenül a Power gombot nyomtam meg, mert amikor megnyomtam a fényképező elsütőjét akkor újraindult.

És mindez nem mese, hanem nézek elébe annak, hogy bármikor eljöhetsz és megmutatom neked, vagy bárkinek, aki nem hiszi el. Tehát hiába írsz a hardver gyengeségéről,a szoftver előnyeiről-hátrányairól, mind fölösleges szócsépelés. Azt bírom legjobban amikor itt és fórumokon az androidosok írnak mindenfélét (elméletben). Aztán amikor a mindennapi életben háromszor lekörözöm Bármelyik LG-t, Samsung-ot, vagy HTC-t, akkor csak vakarják a fejüket és lesnek. Ezért írtam azt föntebb, hogy nézek elébe akármilyen gyakorlati tesztnek. Olyanok is vannak, akik benchmark-okat futtatnak és azzal bizonygatják, hogy mennyivel erősebb ez a Samsung, vagy az a HTC mint az iPhone. (röhely...) Mert engem nem a benchmark-ok eredményei érdekelnek, azok csak szám adatok számomra. Nekem az az igazi teszt, hogy mennyire gyorsan indul el egy alkalmazás, legyen az játék, felhasználói program, böngésző, navigáció, vagy bármi.

Írtál még a rendszer személyre szabhatóságáról. Na igen, ez egy olyan dolog, amit még megértek. A hétköznapi júzer, aki még az asztali számítógépével is nehezen boldogul, annak nem ajánlom. Bár az az Androiddal is nehezen fog boldogulni. De az tény, hogy az iOS egy eléggé zárt rendszer. (bár nem annyira zárt mint sokan hiszik, de erre is kitérek majd még kicsit lentebb) Én PC-zem már 1000 éve, és én is megszoktam, hogy a számítógépemet teljesen személyre szabom magamnak, de ez érthető, mert mint tudjuk egy frissen telepített szűz Windows sz@rt sem ér, szinte semmit nem tud. Egy csomó kis alkalmazást, segédprogramot, keretrendszert, satöbbit kell telepíteni rá, és még azokon belül is külön beállításokat végezni. Akkor nagyon jó lesz a Windows-unk, és pontosan úgy fog viselkedni ahogyan akarjuk és szeretjük. Gondolom így vagy a telefonnal is, és ezt megértem mert én is! ;) Az iOS-re azt mondják semmit nem lehet rátenni, képet sem leszedni, csak szinkronizálással. Ugyanígy a videókat, csengőhangokat, stb. Nos ez baromság. Ha megfogos és jailbreak-eled, akkor hihetetlen, de mindenhez ugyanúgy hozzáférsz. Gondolok itt maga a beállításokra is, de a fájlok mozgatására-kezelésére is. Én példáúl már majdnem egy éve nem használok iTunes-t. Van PC-re fájlkezelőm, ami látja a teljes iOS-emet, úgy piszkálok benne, ahogyan csak akarok. (természetesen ezt nem ajánlom mindenkinek, ahogyan a Windows registry-ben sem ajánlott belepiszkálni akárkinek) De nyugodtan lehet a fájlokat kezelni, tenni-venni, másolni-törölni, áthelyezni. És ezen felül maga az iPhone-omon is van vagy 2-3 fájlkezelő. Millió alkalmazás, videóletöltő, nagyon komoly konvertáló, és nem sorolom, mert sosem érnék a végére... De még ennél is őszintébb leszek. Az iOS számomra annyira tökéletesen van megalkotva, hogy nagyon-nagyon ritkán érzem annak szükségét, hogy belepiszkáljak.

(És itt annyit még megjegyeznék a gyengébbek kedvéjért, hogy a jailbreak már régen nem illegális, de még a készülék sem veszíti el a garanciáját a jailbreak miatt, ennek nyugodtan utána lehet nézni-olvasni a hivatalos oldalakon)


Ezek után azért megkérdezem:


1: Tényleg olyan "zárt rendszer az iOS?


2: Tényleg olyan "drága" az iPhone, azok után, hogy ott van az a sz@ar lassan töltő, akadozó, fagyadózó, újraindulgató 130-150 ezerért? Lehet, hogy az iPhone pár tízezerrel több, de nekem megéri azt az élményt, hogy sosem fagyott le, sosem nyomott magától restart-ot, és az iPhone 4S-emen egyszerűen elfelejtettem, hogy mi az akadozás játékoknál, rendszernél, vagy bármi másnál.


Tehát kedves hozzászóló, nem, nem lettem az Apple reklámjának áldozata. Én ide nem látogatok többet, de minden keleti telefonosnak és Androidosnak üzenem még azt, hogy amikor LG-t, Samsungot, HTC, vagy bármi mást hasonlítgatnak az iPhone-hoz, akkor az olyan, mintha egy JBL vagy Pioneer hangfalat hasonlítana egy Bang & Olufsen hangfalhoz. Holott aki nem süket és hallott már Bang & Olufsen hangfalat szólni, annak többet soha semmi más nem kell...


Üdv.

2013. jan. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Kutyus70 ***** válasza:
...Ja és Androidosok most aztán nyugodtan lehet osztogatni a minuszokat, nem érdekel, és a valóságon mit sem változtat...
2013. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

16. vagyok

Mért mínuszolgatnánk? Mindenkinek más a véleménye. Egyébként meg is értem ha a Samu lassú mint a tetű, mert (szerintem legalábbis) optimalizálatlan f@s. Nekem az Xperia S-em egyszer nem akadt meg, egyszer nem fagyott le, egyszer nem indult újra. És ami még szégyen, hogy ismerősöm SGS3-ánál gyorsabban töltötte be a játékokat pedig "csak" 2 mag 1.5Ghz. :D Nem sokára jön rá a Jelly Bean ami után minden laggot el lehet felejteni, csak azért van késében, mert a Sony nem szarta le a tavaly modelleket és azokra is kiadta az ICS-t míg sok gyártó nem. Egyáltalán nem állítom, hogy az iPhone nem jó még mielőtt félreértenél... :)

2013. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
A Samu fanok legtöbbször azt emelik ki, hogy évente jön egy új iphone, és ez mekkora lehúzás. Én egy 3GS-t hajtok épp, ami közel 3! éves telefon. Miért van az, hogy korrekt sebességgel (aláírom, néha beakad, de ez van, nem várok többet) elfut rajta szinte az ÖSSZES új játék? A 3,5 éves Galaxy S és egyéb telefonokon pedig elég sok rendesen el sem akar indulni. Az apple minőségi terméket gyárt, tény hogy külsőleg alig változtat, kezelőfelületét sem újítja meg, de hardverileg fejlődik folyamatosan, és közben ugyanúgy megbízható maradt.
2013. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Multigod97 ***** válasza:
Igen, a legszomorúbb az, hogy mindenki azzal jön, hogy 5 év alatt semmit nem változott a főképernyő. Igen, ami jó azon nem kell radikálisan változtatni. Az iOS alapból tényleg "zártabb", de még nem éreztem annak a szükségét, hogy jailbreakeljem, mert mindent meg lehet valahogy oldani, csak érteni kell hozzá, aki meg nem ért hozzá valószinüleg nem is fog nála ilyen probléme felmerülni.
2013. jan. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
én a samsungot vagy az iphone-t választanám a felsoroltak közül. a samsung se olyan rossz mint mondják, ez az optimalizáltság olyan, hogy eddig se volt lassú, csak a project butter-rel gyorsabb lesz:)
2013. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!