Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vélemények Nokia Lumia 820-ról?

Vélemények Nokia Lumia 820-ról?

Figyelt kérdés

Ezen már Windows Phone 8 van és az ígérték, hogy kiküszöbölnek egy két dolgot ami a nem volt olyan jó a WP 7 ben. Pl.

1. ezen már lehet egyszerűbben csengőhangot beállítani? ha egyáltalán lehet.

2. ha összekötöm a gépemmel egyszerűen feltudom rakni pl a képeket a gépre? vagy zenét rárakni úgy mint a régi telókkal? csak összedugtam a géppel és már raktam is rá ami kellett vagy épp fordítva.

3. Sms hangot lehet beállítani?

4. Bluetooth működik ezen?

Szerintetek mikor fog lejjebb menni az ára?

Köszi előre is. :)



2012. dec. 17. 12:20
1 2
 1/13 anonim válasza:

Na ezekre én is kiváncsi volnék.

Elvileg WP8-on már lehet csengőhangot állítani.

És az ára hááát. :/// kb. egy olyan fél év kell mire lejebb fogják vinni. (Ezt csak egy feltételezés, lehet, hogy egy év múlva viszik lejebb.)

2012. dec. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igen, én azt olvastam hogy a fent említettek nagyon macerásak voltak a Wp 7nél. állítólag ezeket már valamennyire kiküszöbölték.
2012. dec. 17. 13:23
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a kérdéseidre a válasz.

Az árát meg ne várd, hogy egy hamar le fog menni, szolgáltatói csomagba elvileg csak jövőre kerül be, a mostani szürkeimportos (kiesett ez-az a kamionból), stb) telefonokra meg felesleges egyelőre beruházni, meg az árazást nézni, annyiért adják, amennyiért akarják.

Én egyébként várnék még a helyedben a többi WP versenyzőre; Január elején a Las Vegasi Consumer Electronics Show-n 2 wp8-as teló jön a huawei-től, kib*szott olcsón is, illetve talán a zte is jön majd, illetve a Samsung Ativ S, meg elvileg az Acer is piacra fog dobni egyet március-április környékén.

Szvsz nem érdemes most azonnal beleugrani egy wp8-as talóba, a mezőny még igazán fe lsem állt a rajtvonalhoz.Idiótaság lenne azonnal győztest hirdetni.

2012. dec. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az íráshibákért pedig elnézést, még nem használt a kávé.
2012. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, a fenti linket már olvastam korábban, úgy ahogy meg is értettem, de mivel nő vagyok (28) és nem egy telefon guru, így volt sok minden amit nem volt túl világos, ezért is kérdeztem meg ezeket, hogy valaki érthetően írja le hogy elérhetőek-e a fent említtek a WP 8as op.rendszeren.

Egyébként nem most akarok telefon venni majd csak jövőre és egyébként még nem volt okostelefonom, elvagyok nélküle, de már lassan le akarom cserélni a mostanit és akkor már nyilván okostelefon lenne :)

Igazából amikre kellene:

- netezés, facebook, emailek

- térképhasználat, gps

- fényképezés, azok átküldése a gépemre

- és a szokásos dolgok telefonálás stb.

Szóval nincsenek extra igényeim, csak már úgy voltam vele hogy WP8at veszek, ha már megjelent és nem WP7eset, nem egy évere akarom venni.

2012. dec. 17. 13:50
 6/13 anonim ***** válasza:

Na akkor segítek egy kicsit:


1.)WP7 esetén sem volt nehéz beállítani egyedi csengőhangot, illetve volt és van is erre kifejezetten alkalmazás a marketplace-en, wp8 esetén egyszerűbb lesz már megoldani, de a gyári hangkészlet szerintem a wp ese9tén a legigényesebb, és legdiszkrétebb.

2.)WP8-nál már nem kell használni a Zune Player-t szinkronizációhoz, támogatja a microSD-t és az usb háttértárként való üzemelést, így mint a mostani telefonodon is, simán fel lehet rámolni a memóriakártyára a képeket, zenéket, videókat, sőt, már az alkalmazásokat sem feltétlen kell a marketplace-ről letöltögetni, hanem azokat is fel lehet rakni a memóriakártyára, és onnan telepíten ia telefon belső memóriájába.

3.)A gyári értesítési hangkészlet szintén nagyon igényes, ezt mondjuk nem tudom, hogy lehetett-e módosítani wp7.x esetén, illetve 8-as esetén, de nem kizárt, hogy erre is van letölthető app.(Elég rég volt wp7-es telefonom, akkor még nem létezett erre a megoldásra alkalmazás)

4.)WP 7 esetén ugye kellett az unlock, hogy a megszokott módon használd a bluetooth-t, csakúgy, mint iPhone esetén jailbreakelni kell/kellett, WP8 esetén ez a korlát már nem él, ugyanúgy lehet használni a BT-t, mint minden más telefonban.Mellesleg azok a WP7.5-ös telefonok, amik majd most megkapják a 7.8-as frissítést jövő év elején, az update-tel számukra is elérhetővé válik a Bluetooth-on való küldés-fogadás.


Viszont a térképhasználat miatt, illetve az offline navigáció miatt mégiscsak egy Nokia telefont ajánlok, a Nokia ingyenes térkép és navigációs szoftverei miatt.

Nem lesz olcsó a megjlenése idején, talán annyira lehet számítani, mint a Lumia 800 esetén, mikor az megjelent, tehát induló árnak olyan 120-130 ezret be lehet lőni, persze kártyás csomagban.Előfizetéssel, vagy netcsomaggal, készülékváltással, stb-vel nyilván olcsóbb lesz ennél, de az ára igazán csak a megjelenés után fél évvel (kb.) kezd majd lefelé szállingózni.


Röviden ennyi, és azt hiszem minden kérdésedre sikerült egyszerű választ adni.

2012. dec. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A T-Mobile már kapható!
2012. dec. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm az átfogó válaszodat :)

Nokia párti vagyok, de ha nem bánod még lenne egy kérdésem és mivel így értesz ezekhez a dolgokhoz esetleg még leírhatnád a véleményedet a következőkről:

-Szóval ez a telefon tetszik, mert Nokia és most is az van nekem. Nézegettem még az Androidos telefonokat is. Mi a véleményed a Sony Xperia J-ről?

Árba olcsóbb mint a Lumia 820, igazából e két telefon között variálok, mert amíg nem jött ki a Lumia 820 úgy voltam vele, hogy legyek akkor egy Sony Xperia J. De ma néztem a t-mobile webshopot és láttam hogy már van Lumia 820 így már inkább e felé hajlok.

Melyik a jobb telefon? Nokia Lumia 820 vagy Sony Xperia J? (tudom nem egy árkategória) Köszi :)))

2012. dec. 17. 15:49
 9/13 anonim ***** válasza:

Felesleges lenne írni erről bármit, mert komplett regényt lehetne összedobni a két mobil oprendszer összehasonlításáról.Teljesen más a kettő, mindegyiknek vannak előnyei, és vannak hátrányai is, de a lehető legrövidebben:


Droid előny: nyílt forráskódú, bárki, aki ért hozzá, fejlesztheti, átírhatja a romot, egyiket átportolhatja egy másikra, ha lehetséges éppenséggel, tengernyi alkalmazás, nem csak a play-ről lehet letölteni, de az internetről is össze lehet halászni szinte bármit, teljesen testre szabható, az egyéni igényekhez lehet igazítani az utolsó pixelig szinte mindent.


Hátrány: a multitasking felépítés és működése miatt kisebb atomerőmű kell a stabil, sima és akadásmentes működéshez.Valakit még a tizedmásodperces akadás is baromira tud zavarni, főleg akkor, ha a telefon hardveres teljesítménye hozza egy 5-6 éves laptop, vagy asztali pc teljesítményét.Illetve gyakran előfordulnak szuoftveres bugok, nem csak az olcsó droidos telók esetén a szar memóriakezelés miatt is többek között, hogy egyszer csak a google szolgáltatás megadja magát, és csak teljes gyári visszaállítással orvosolható, ami elég idegesítő tud lenni, főleg akkor, ha már rendesen belakott a telefon, fontos adatok vannak rajta, képek-videók, és ezeknek a kimentése majd később visszapakolása, vagy épp biztonsági mentés készítése és később visszanyerése bosszús perceket-órákat tud okozni.Ami akkor tud a legjobban fájni, ha nem egy 30 ezres telefonról van szó, amire azt mondja az ember, hogy hát oké, olcsó húsnak híg a leve, hanem a 100+ ezres telefonoknál is előfordul, amitől nem ezt várná el az ember.Ezek a problémák nyílt titkok, lehal a kamera alkalmazás, rosszul megírt alkalmazás állandóan felébreszti a telefont az alvó módból, stb, és persze sok minden szoftveres bakira van szoftveres megoldás, az okostelefonos felhasználók 80+ %-a ilyen fronton teljesen analfabéta, hogy épp mikor mit kellene csinálnia, vagy hogyan oldhatná meg, átlag felhasználókról van szó, nem olyan elvakult fanatistákról, akik munka, vagy hobbi szinten ezzel foglalkoznak, mint itt sok válaszoló, vagy egyéb mobilos fórumon csevegő kolléga.

Na de erről ennyit.


Windows Phone: leginkább az iPhone-hoz lehetne hasonlítani a használatát, és használhatóságát, hasonlóak a korlátok, a szinkronizálás szintén egy médialejátszó programba van integrálva, jelen esetben a Microsoft Zune Player nevű saját megoldása köré, bár rájöttek, hogy nem annyira frankó, és így ezt a WP8-ból már eltakarították.


Előnye: atomstabil, sosem akad, sosem fagy, mindig mindenre azonnal reagál, nem vár, nem gondolkozik.Nekem ezek voltam a személyes tapasztalataim a WP-vel kapcsolatban.


Hátrány: maga az OS elég zárt, még így WP8 mellett is, nincs olyan nagyfokú szabadság a személyre szabásban, mint a droid esetén.A háttér színe lehet fekete vagy fehér, a csempék színe meg az a gyári 20+1 szolgáltatói, ami előre meg van adva, és csókolom.Az egész Modern UI (így hívják a kezelőfelületet, amit használsz wp esetén) a minimalizmus csillagjegye alatt született, am ia dizájnt illeti.Régebben Metro felületnek hívták, mikor megjelent a WP, mert a metrókon található négyzet és téglalap alapú hirdetések és szórólapok ihlették a tervezőket, sok helyen szokatlanul el vannak csúszva a szövegek, vagy az alkalmazáson belüli fejcímek, bár ezzel csak azt a hatást keltik, hogy amit olvasol, az egy nagy lepedő első kis része, amit tudsz tovább lapozni, akkor a fejcím maradék része is tovább csúszik, stb.Youtube-on megfigyelhető pl. akármelyik wp-s teló bemutatása esetén.


Nagyon sokan emiatt kiforratlannak tekintik, meg szarozzák, hogy hát ez bizony csúnya így, meg félkész hatása van, stb.Nem az, csak más, és elég puritán, minimalista vonalat követ.Viszont nagyon szerethető.


Leginkább, még mielőtt nekiugranál a vásárlásnak, írj egy listát, hogy mire van szükséged, érdemes előre azt is eldönteni, hogy google szolgáltatásokat akarsz-e elsősorban használni, vagy a microsoft megoldásait, illetve a legfontosabb, hogy ha már úgy is árulják a 820-at a T-nél ezek szerint, menj be, és próbáld ki mindkettőt.


Nagyon sok a konzumidióta.Birka módjára vakon mennek be telefont venni, és például nagyon sokan azért fújolják a WP-t, csalódott felhasználók is, mert engedtek a marketingnek, beszaladtak, azonnal megvették, mert egyedi, és mert új, hazamentek, és hoppá...mi van a bluetooth-szal, miért nem tudok a menüben hátteret választani, miért nincs ez, miért nincs az, sokan még azt sem tudták, hogy a zune player kell a szinkronizációhoz, és ide jöttek kérdésekkel.


A legbiztosabb az, ha bemész egy üzletbe és kipróbálod mindkettőt, legalább egy 20 percig tapizod és nyomogatod őket, és megnézed, hogy az elvárásaidnak mennyiben tesznek eleget.


Én nem akarok dönteni helyetted, de a személyes tapasztalataimat elmondhatom:


Egy ideig droid felhasználó voltam, majd mikor bekopogott 2010-ben a windows phone7 a mobilkommunikáció ajtaján, úgy gondoltam érdemes kipróbálni.Rövidesen szereztem is egy Omnia7-est, szerintem máig az egyik legszebb telefon, én imádtam, az volt a véleményem róla, hogy nem kell csinálni vele semmit, van, jó, használható és kész.Tetszett a letisztultsága és az egyszerűsége is, tényleg villámgyors volt, mindig azonnal azt csinálta, amit kellett neki.Egyedüli problémám az usb háttértár hiánya volt, így mindig a zune-ra kellett hagyatkozzak, az meg nem minden számítógépen van épp.A bluetooth meg nem érdekelt, mert amióta okostelóim vannak, sosem használtam.

Így visszaváltottam a droidra, most immár másfél éve megint a zöld robotot nyúzom, de gyakran a tököm tele van már azzal, hogy akármit csinálok, akárhogy csinálom, valami sosem jó.Bugok, akadások, fagyások, instabilitás, és gyakran gondolkozom azon, hogy nem kellett volna elpasszolni az O7-esemet.Igazából én most egy jóárasított WP8-as telóra várok, megvárom, amíg felsorakozik a mezőny az első nagy futamhoz, és választok.Sok WP8-as teló fog még piacra kerülni, mindet megvárom.És akkor beruházok majd egyre.

2012. dec. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ismét! :) szuper ahogy így leírtad. Mivel még én sem most akarok telót venni majd csak jövőre így én is várok még az új kínálatra :) De szerintem Nokia lesz :)
2012. dec. 17. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!