Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha engem külföldi számról...

Ha engem külföldi számról hívnak. és az én magyar telómon nincs pénz . én attól a hívást tudom fogadni? . Mert azt tudni kell h némelyik hívás veszi le a pénzt mind2 nktől-. Normális válaszokat várok.

Figyelt kérdés

2012. dec. 25. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Ha te olyan bejövő hívásokat felveszel, amiről tudod, hogy pénzt vesznek le a kártyádról, akkor meg is érdemled:D Ezek mind átverések, jobb, ha tudod:D

Ha valakit hívnak, MINDIG a hívó fél fizet.

2012. dec. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát neked legyen igazad .....
2012. dec. 25. 10:45
 3/10 anonim válasza:
51%

Első: élhet kint rokona.

Szerintem nem tudod fogadni. Vagyis éna mikor kint voltam Angliában egyszer apukám elfelejtett tölteni a sajátjára és nem tudtam felhívni. (Már csak zárójelben, hogy nyaralni mentem ki és hihetetlenül megijedtem amikor nem vette fel, mert azt hittem, hogy nem is akarják, hogy hazamenjek. :D:D)

2012. dec. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Így van, ha nincs a telefonodon pénz, akkor nem tudod fogadni a hívást.
2012. dec. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van a családban IT szakember, majd megkérdezem őt is.

De saját ismeretek és tapasztalatom szerint normál esetben a hívott fél nem fizet. Kivéve persze roamingban, ott ugye ha hívnak téged, aki éppen külföldön tartózkodsz, akkor fizetned kell. Ugyanis ilyenkor azt feltételezik, hogy a hívó fél azt hiszi, belföldön van, akit hívott. Mivel nem, és a mobilcég is szeretne hozzájutni a pénzéhez, ezért azt csinálják, hogy a hívótól a belföldi hívásért járó percdíjat vonják le. A különbözetet pedig levonják a hívottól. Ezért hallod sokszor a "mondjad, de csak ha nagyon fontos és nagyon gyorsan, mert külföldön vagyok" mondatot:)

Előző, az, hogy nem tudta fekhívni Édesapádat akár a te telód miatt is lehetett. Ugyanis kártyás mobiloknál egy bizonyos öszeghatár alatt nem enged semmit sem csinálni. És ez a határ nem is kevés, ha 1500-2000 Ft alá megy az egyenleg, akkor nincs se sms, se hívásindítás/fogadás. Pedig ebből mondjuk még szűk 10 percet lehet beszélni.

Más kérdés, hogy egy próbát megér, Kérdező:) Mivel nincs pénz a kártyádon, nincs vesztenivalód:D Legfeljebb nem tudod fogadni, és marad a Skype.

2012. dec. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Emberek ***** válasza:

két eset lehetséges

-amikor a külföldi számról hívnak magyar számot (jelen esetben):

akkor minden esetben a hívó fél fizeti a hívást a hívott országig (pl.: német számról magyar--> német fizet)


-amikor magyar számról magyar számot, de ez egyik külföldön van:

akkor is az a szám fizeti a hívás teljes díját, amelyik a hívó fél

ellenkező esetben pedig, olyan 60-80 Ft között szokott lenni a külföldi hívásfogadási díj.


Remélem segítettem

2012. dec. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ nagyon aranyosak vagytok :) sokat segítetettek :) és tényleg úgyvan h mindig a hívó fél fizet akár kül akár belföldön van az ember
2012. dec. 25. 11:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokmindent tapasztaltam már mobilkommunikáció terén, de olyannal csak "urban legend" szinten találkoztam, hogy valakinek fizetnie kellett volna azért, hogy őt hívták. Kivéve persze azt az esetet, amikor nem Magyarországon volt, ilyenkor természetes, hogy a hívás fogadásáért is fizet az illető (a hívó fél pedig a normál hívás tarifáját fizeti, semmi extrát). Az sem számít, hogy külföldi számról hívnak. Ha Magyarországon vagy, akkor semmiféle hívásért nem kell fizetni (egész pontosan ha a szolgáltatód saját továbbító tornyára vagy bejelentkezve, mert a határ közelében előfordulhat, hogy a másik országéra jelentkezel fel, ilyenkor fizetni kell a hívásért is).
2012. dec. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az egyenleg feltöltős SIM kártyáknál -ahogy már írták- a feltöltés összegétől függ az ún. rendelkezésre állási idő; ez különböző szolgáltatóknál eltérő. Ennek letelte után kezdődik az. ún. lekötési időszak (az én szolgáltatómnál 90 nap), ezalatt érvényesen nem lehet hívást kezdeményezni sem, fogadni sem. Ha a lekötési időszak alatt nem történik egyenleg feltöltés, akkor megszűnik a SIM kártya érvényessége és csak új SIM kártyával lesz újra éltethető a készülék.
2012. dec. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű:

Honos hálózatban díjmentes a fogadás.

2012. dec. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!