Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes Blackberryt venni?

Érdemes Blackberryt venni?

Figyelt kérdés

Elsősorban a Blackberry 3G Pearl érdekelne, de érdekel minden Blackberry vélemény. A mobilarena-s teszten jókat írnak róla.

Mindenki lehúzza, hogy nem jó telefon a bberry, tényleg?

Nekem az a lényeg, hogy jó legyen az aksija, ne legyen érintőképernyős, működjön az e-mail és a facebook meg a viber, ezeket se sűrűn használom, de nagyon tetszik ez a telefon. Megéri?



2012. dec. 28. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Számtalanszor válaszoltam már hasonló kérdésre. Ha nem haragszol bemásolnám ide a legutóbbit:


Kevés alkalmazás van rá. A legtöbb nagyon gyenge. Havidíjas előfizetés nélkül olyan dolgok amik a másik telefonokra alapból ingyen elérhető, ezen egyszerűen nem működik. Az előfizu mellé akkor még kell egy külön BIS előfizetés is, hogy email, térkép és üzenetküldő szolgáltatásod legyen (BBM ami csak és kizárólag más BBM-el tud társalogni :) oh jeah. Szerencsére beintegrálható a többi chat is de a BBM szolgáltatások ebben az esetben nem élnek ugye). Ezek mindegyike jóval gyengébb mint akár a symbian rendszerre elérhető ingyenes ugyanilyen szolgáltatások.


Azt, hogy játék nincs rá rendesen értsd szó szerint. A legújabb és legerősebb 9900as bold modellem van és erre is tudok letölteni a saját alkalmazáspiacáról olyan játékot ami nem fut vagy akad rajta (drámaian) holott maga a játék nem egy nagy szám.

Nincs skype, normális fényképező vagy fényképező alkalmazás (az alap ok, de időzített képet pl már csak fizetős alkalmazással tudnék csinálni) Nincs a kamerán AF (A legdrágább modell!!!) így a vonalkód olvasó (QR) ha nem elég nagy, igen csak szenvedés.

Nincs előlapi kamera ami igaz nem olyan nagy gond mert videochatelni bár lehet állítólag a BBM-en már, de mióta ez a feature bevezetésre került azóta nem indul ez az alkalmazás, és csak másik Blackberryvel működik ami miatt erősen kihasználatlan.

Az alkalmazások egy része nem hajlandó wifin át kommunikálni. Így például az ingyenes wifis szinkronizálást felejtsd is el olyan alap dolgokhoz mint a névjegyzéked vagy a naptárad. Ezt csak mobilneten át teheted meg. Ugyanúgy ahogy például a Google maps is csak onnan hajlandó működni és nem az új vektoros helyspórolós térképet kapod hanem a régi jó öreg térképkockásat.


BIS nélkül nincs email szolgáltatás rajta, csak a böngészőn át elérhető. Ezen kívül a legtöbb app ha ki is lett rá adva az nagyon herélt állapotban van. Az általad említett viber egy ilyenre iskolapélda, mivel pont a lényeg, a hívás része nem elérhető. Üzenetet lehet vele küldeni... khmm. Mintha nem lenne erre már millió + egy hülyeség.


Ami miatt megéri ez a telefon az a hagyományos telefon képességek. Ezekben verhetetlen. Remek értesítési felülete van, hamar átlátni mi történt, gyorsan lehet vele telefonálni, ha beszerzel egy jobb fizetős IM klienst a chatelés se probléma (ajánlom a trilliant ami minden üzenet küldőt be tud nyelni és nem drága) neten böngészni kiválóan lehet vele a trackpadnak köszönhetően (mint egy kis hanyattegér) és ha van egy tableted (igazából az mellé éri meg egy ilyen készülék) akkor azzal összekötve remek hordozható beviteli eszköz lesz a telefon.

Tablettel távolról bejelentkezek a PCre és a telefonnal bárhová oda tudom irányítani az egeret. Itt új értelmet kap a "tools and not toys" kifejezés amit használtak a gépeikre.

A facebook gond nélkül megy rajta. Elavult kliense van. Az egyik leg elavultabb és ennek köszönheti hogy szeretem használni. Itt gond nélkül látom rendesen a postjaimat. Nem kezeli ugyanis a timelinet :D.


Ha nem a gagyi Curve családból néztél ki egy telefont, a minőségre nem lesz panaszod.

Neked nem tudom megéri e.

2012. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, valóban sok kérdést olvastam már a bberryről (talán a tiédet is olvastam), gondoltam hátha tudnak újat mondani. :-P


Én a 3G Pearl-t néztem ki, nem tudom arról van-e információd!? A mobilarenán dicsérték.

Mi az a BBM? És a BIS? és a trillian?

nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz...nekem a gmail kellene, játékhoz nem ragaszkodom, térképhez sem igazán.

Igazából amiért megvenném az az aksija, a kinézete, és a querty. Nem vagyok egy nagy mobil guru.

2012. dec. 28. 19:43
 3/11 A kérdező kommentje:
ja és nem használnám a wifit se, mert mobilnetem van
2012. dec. 28. 19:48
 4/11 anonim ***** válasza:

A régi Bold család (9000-9700) aksijai legendásak voltak. Egy hétig is kihúzták egy töltéssel és nem sokkal tudtak kevesebbet mint a maiak. Az új modellek természetesen ugyanúgy beadják a kulcsot a nap végén (vagy jobb esetben a második nap végén) mint a többi okostelefon. Kicsit értetlenül állok mégis ez előtt. Talán a karcsúság ára volt ez...


A telefonjaik gyönyörűek. Elegánsak...stb. Erre nincs panasz.

Ha mobilnet előfizetésed van és használod sokat akkro a BIS megéri. Ez igazából egy szerveren (Blackberry Internet Service) keresztül kapott tömörített adat. Ha van BIS egy nagyon jól szervezett email és címtár--s-tb szinkronizáló eszköz lesz a birtokodban azonnal. Mivel jó tömörítéssel dolgozik az adatforgalmat rendesen csökkenti. Ilyen szempontból megéri.


A Blackberryn nincs ingyen semmi!

2012. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A BBM a blackberry saját üzenetküldő szolgáltatása amivel a többi blackberry felé ingyen kommunikálhatsz (chat) illetve a legújabb BBM verzió állítólag képes hívást ill. videóhívásokat is indítani már. Ez utóbbit még nem tudtam letesztelni lévén 0 db BBM kontaktom maradt.


A Trillian egy IM kliens. Vagyis egy olyan alaklmazás ami több platformra is elérhető és magába integrálja a főb chat alkalmazásokat és oldalakat. Így msn, facebook chat, google talk...stb mind egy programon keresztül érhetek el. És e mellé ugyanez a program ott van a számítógépemen, vagy a tabletemen...stb. Bárhol.

2012. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
S ezek a szolgáltatások havidíjasak vagy egyszer kiadást jelentenek? mivel számoljak?
2012. dec. 28. 20:00
 7/11 A kérdező kommentje:

És ha nem rendelem meg ezeket, akkor mit tud a telefon? :-D

nem tudja a gmailes leveleimet letölteni? mármint hogy legyen egy gmail alkalmazás amire ha ráklikkelek akkor megnyitja a leveleimet?

2012. dec. 28. 20:03
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondod, hogy ez a Pearl se bírja 1 napnál tovább? :-/
2012. dec. 28. 20:06
 9/11 anonim ***** válasza:

A Pearlról nem tudok nyilatkozni. Torchal majd Boldal kezdtem, de ha ez vigasztal a Pearl egy régi széria gyermeke és ők még híresek voltak az ütős aksijaikról.


BIS nélkül nincs natív emailed. Be kell másznod a böngészővel a Gmailhoz. Ehhez viszont rakhatsz ki akár közvetlen könyvjelzőt is magadnak.

BIS nélkül nem lesz elérhető az amúgy harmatos eresztésű Blackberry térkép szolgáltatása, de mobilnetről elérhető lesz a Google maps nélküle is.


BIS nélkül is el lehet lenni a telefonnal, de ne a mostani divatos okostelefonokhoz mérd a tudását. Tökéletesen más elven működött az egész.

Ami a szomorú hogy a RIM volt az első cég amelyik a ma ismert megoldásokat alkalmazta a készülékein (és amiket ha fejlesztett volna az évek alatt sikerre vihetett volna)

Sajnos ők leragadtak a "fizessetek nekünk havidíjat a szolgáltatásunkért" ökoszisztéma mellett így az iPhone és az Android gyorsvonatként robogott keresztül rajta.


40nap kb és itt a BB10. Ez már megfelel úgy néz ki a kor követelményeinek, és visszaállít valamit a cég hírnevéből. Reméljük.

2012. dec. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megnéztem gyorsan egy Pearl 3G-t neked 2010ből. HA telefont keresel akkor jó szolgálatot fog tenni. Többet fog tudni mint a hasonló kivitelű "butatelefonok". Kompakt és jó készülék.
2012. dec. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!