Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Galaxy s3 és iPhone 5 vélemény...

Galaxy s3 és iPhone 5 vélemények. Melyiket vegyem?

Figyelt kérdés
Telefon vásárlás előtt állok és szeretnék megtudni pár hasznos információt a két készülékről.(kényelem, aku élettartam, kezelhetőség, kijelző, gyorsaság, rendszer)

2013. jan. 20. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kényelem szempontjából az S3-nak jó fogása van, viszont azt mondják rá, hogy csúszik.. Az i5 az alakja miatt nem hinném, hogy nagyon kényelmes, bár kicsi telefon, szóval az miatt lehetséges, hogy az ember kezébe fér.

Ha az Aksi élettartam érdekel, akkor az S3-nak jobb. Viszont a Note 2-nek a legjobb Samuéknál(amúgy a legjobb akkuidős készülék a Razr MAXX). Az iPhone kezelhetőbb, mert egyszerű az egész, és nincs benne semmi kihívás. Az S3-nak kicsit komolyabb a kezelőfelülete, és sokkal testre szabhatóbb, ha pedig megunod, akkor teszel fel rá egy másik launchert.. Almáéknál pedig kezdetek óta ez a felület van, és évente csiszolnak rajta kicsit. Viszont, ha az S3-at megtanulod kezelni, akkor onnantól profin kezeled azt is. Én mikor megvettem anno az S2-m, akkor azt sem tudtam, hogy mit csináljak vele, mert annyira új dolog volt.. :D Egyszerűen nem találtam a menü gombot rajta, de fél perc alatt meglett, és kb 2 perc volt, és kiismertem a telefont, s tudtam irányítani. Az i4-em anno mikor az S2 után vettem, akkor azt is egyszerű volt kezelni. Szinte minden oda volt rakva eléd.. :D Bár azt fél év után meguntam, mert nem használtam, és az S2-re visszatértem valamiért.

Az i5-nek szép a képe, de ne is csodálkozzunk, mert kis kijelző + nagy felbontás, éshát így jóhogy szép kép az eredmény. Az S3-nak szidják a PenTile-s megoldását, de egyáltalán nem látszik semmi rajta. Szép tiszta az egész, persze ennek kevesebb ppi száma van, mert nagyobb felületre jutott a hd felbontás.

A rendszer pedig a legdöntőbb az egészben, mert van akinek ez, van akinek amaz jön be. Nálam az Android a cserélhető felülete miatt jött be jobban, meg a személyre szabhatósága miatt. Egyszerűen megtetszett, mert én szoktam babrálni a telefonomat, és a jb ehhez édeskevés. :D nincs benne kihívás, mert egyszerű, és nem lehet annyira belenyúlni a rendszerbe szerintem, és az i4 nem bírta anno, mert képes volt szaggatni az extra cuccoktól, pedig azok fontosak lettek volna a használathoz. Mindegy, az régen volt, mostmár sokkal erősebb hardverekről van szó. A Note 2-m sem szaggat, mert már jb fut rajta, és eszméletlen gyors, így biztos az S3 is jó. Az i5-nek meg szégyen lenne azon a kis felületen kis kijelző mellett beszaggatni.

2013. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nekem S3 mam van. Nekem az jobban bejött az i5 nél. Nem kell törni az S3 mat, nagy a kijelző, gyors és könnyű kezelni is. Èn nekem amióta s3 mam van nagyon meg vagyok elégedve. (S3 ról írok :) )
2013. jan. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És manapság az iphonok azok divat telefonok lettek.
2013. jan. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Galaxy S3-at vedd.Az első válaszoló leírta miért.Olcsóbb is és majdhogynem többet is tud.
2013. jan. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

"Én nekem S3 mam van" ... :)


Énnekem meg iPhone-om van! ;) (és még írni is megtanultam)

2013. jan. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mr.Kütyü ***** válasza:
SG3-mat vedd, az Apple csak divat telefon, nem sokat tud, amit meg tud azt azért elvárja az ember 250e-ért.
2013. jan. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
iPhone 5 még kezelhető méretű. S3 egy hatalmas tégla. Én nem tudnám hova tenni, ha épp nincs a kezemben. iOS vs Android: ízlés és beállítottság dolga. Akku élettartam majdnem mindegy, hiába ezek az új kütyük, ha izomból használod, 1-2 napig bírják max. :( S3 aksija erősebb, de a kijelzője jóval nagyobb, ezáltal többet is fogyaszt, amikor pl. netezel vele. (És persze épp netezésnél előny is a mérete, csak a zsebedben nem :) )
2013. jan. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt egy előző kérdésből az egyik válaszom, bemásolom ide, nincs kedvem megint leírni az egészet :D:


Itt baromi sok szempont van összehasonlítás terén.


A Samsung erősebb hardverügyileg, ha pl. folyamatosan videókat vágsz akkor azon valószínűleg gyorsabban fog menni (mivel ott a proci nyers erejére van szükség). Viszont az iPhone-nak az összes benchmark eredménye jobb, vagyis maga az alkalmazásindítások gyorsabbak, a netezés gyorsabb és baromi gördülékenyen megy minden.


A Samsungon Android rendszer van. Ennek az előnye az hogy igen komprumisszumképes. Mindenféle romokat lehet rátelepíteni (de azért ésszel, mert vannak olyan gányolt romok hogy az hihetetlen) lehet birizgálni magát az op. rendszert is. Ha megtanulod kezelni, tulajdonképpen írhatsz egy saját romot és a saját alkalmazások sem fognak gondot jelenteni. Viszont pont ez a hátránya is, mivel rengeteg készülékre van android ezért lehetetlen úgy megírni egy programot hogy az teljes kompatibilitást nyújtson, éppen ezért zabálja a hardvert (nem véletlenül kell neki a 4 mag), illetve ha rájön az 5 perc akkor akad, fagy, kilépked. Illetve ha nem a google play áruházból töltesz le akkor vigyázni kell a vírusokkal is.


iPhone-on iOS rendszer van. Ez szinte pont az ellentéte az androidnak. Nem valami komprumisszumképes az op. rendszer. Lehet jailbreakelni, de pl. az utóbbi két-három szoftverfrissítésre még nincs normális jailbreak. (a jailbreak azt jelenti hogy elindulnak a tört programok is a telefonon), és magába az op. rendszerbe szinte lehetetlenség belenyúlni, alkalmazás írásához regisztrált apple fejlesztőnek kell lenned tehát ez is macerás. Viszont ennek is megvan az előnye. Olyan betonstabil maga az operációs rendszer hogy szinte lehetetlen elérni hogy lefagyjon. A háttérben 50-60-70 alkalmazás is vígan el tud futni anélkül hogy akár egy picit is lassulna a telefon. Minden teljesen gördülékenyen fut, olykor az az érzésed hogy a telefon már előre tudja hogy mit szeretnél megnyitni, annyira gyors. Az összes alkalmazás szépen ki tudja használni a hardvert. Maga a rendszer teljesen hülyebiztos, semmit nem lehet rajta elrontani. Illetve még ott van az iTunes is ami egyszerre előny és hátrány. Hátrány azért mert muszáj, hozzá használni. Előny pedig azért mert baromira megkönnyíti azt ha a telefonra akarsz cuccokat rakni. Illetve a mostani iPhone 5-ösön 4 év múlva is el fog indulni az össze alkalmazás.


Alkalmazások terén nagyjából ugyanaz a felállás. Annyi hogy androidra több az ingyenes, ellenben telepakolják reklámokkal, iPhone-ra pedig több a fizetős, viszont reklámmentesek és a legtöbb fizetősnek van próbaverziója (a legtöbb program ilyen 300-500ft)

2013. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!