Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ma haverom azt állította,...

Ma haverom azt állította, hogy hallota valahol, hogy ha frissítek egy programot pl. egy játékot akkor az a telefon RAM-ból vesz le, annak kapacitását csökkenti. Nyugtassatok meg, hogy ez egy hülyeség légyszi :D vagy valami valóságalapja?

Figyelt kérdés

2013. febr. 1. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
hát ha elindítod akkor onnan vesz el...
2013. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Jófej:D ***** válasza:
Ez hülyeség. Valóságalapja hogy miközben frissíted egy kicsit több ramot használhat.
2013. febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen nyilván. de ez ugye, ha feladat kezelőbe bemegyek bezárható, éd akkor nem foglal helyet. Úgy értem a kérdést, hogy nem fogja csökkenteni a maximális kapacitását? tehát mondok egy számot 500 mega helyett nem lesz 400 a maximum kihasználható? tehát nem a RAM-ra "telepíti" a frissítéseket? Értitek mire gondolok?
2013. febr. 1. 21:52
 4/7 anonim ***** válasza:

egy: nézz utána mi az a ram. mobilról nem akarom leírni.

kettő: félig. a számítógép a ramban azt tárolja, amit éppen használ. Tehát ha épp letöltöd, a telefon addig használ ramot rá, dolgozik. utána viszont a memóriájába (sd kártya pl.) menti, és teljesen hidegen hagyja a létezése addig, ameddig el nem indítod. Mivel ekkor már agyal a telefon, mert ugye a program csinál is valamit, használ ramot. ha megbleállítod az alkalmazást, a ramban az eddig használt hely felszabadul (mint egy matekpéldánál a mellékszámolások).

lehet, hogy nem teljesen pontos, de a lényeg ez (//hasonló).

2013. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja és igen. nem csökken a max kapacitása (miért ha írsz egy lapra annak nem csökken a.mérete igaz?).
2013. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
első vagyok én is ezt mondtam. csak ha használja az appot, akkor csökken, persze az lemaradt, hogyha bezárja, akkor felszabadul az a rész...
2013. febr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, mindenkinek, mentek a zöld nyilak :) Akkor jól sejtettem, mert én is arra gondoltam amit mondtatok, de azért jobb a biztonság :)


Köszönöm: Quick

2013. febr. 3. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!