Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nekem van csak olyan érzésem...

Nekem van csak olyan érzésem hogy a mostani telefonokban nincsen semmi változatosság, újdonság?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem ezt mert most akárhogy is nézzük nem sok különbség van a telefonok között mostanság.Bármilyen telefont veszel szinte mindegyik androidos vagy esetleg Windows Phone-os (de többségbe szerintem androidos) és most hiába veszek meg például 90.000 Ft-ért egy telefont annyi a különbség hogy picit máshogy néz ki, meg jobb a kamerája kb. és ennyi, talán annyi hogy majd megkapja a legújabb szoftver frissítést. Régen mindig volt változatosság,a telefonoknak egyedi külsejük volt,és még a szoftverben is szinte mindig volt valami változás, mint a régi zárt operációs rendszerű Sony Ericssonokban is. Például nagy különbség volt egy Sony Ericsson W300 és egy W715 között még szoftverileg is! Most mi van? Megveszed a telefont, talán nagyobb a kijelzője és mondjuk le vannak kerekítve a sarkai a telefonnak(vagy ép ellenkezőleg).Rá van rakva egy Android vagy egy Windows Phone és kész.Talán annyi hogy ha olcsóbbat veszel akkor egy régebbi verziójú rendszert kapsz meg rá ami lényegében ugyanazt nyújtja szinte amit az új, de ahogy néztem már szinte mindegyiken virít a 4.0-ás android.

2013. febr. 4. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen nagyon úgy tűnik hogy a készülékgyártók minden képp az almára szeretnének hasonlítani.

nem kell ide kreativitás és az se baj ha egy Xperia J-t nem tudsz megkülömböztetni egy P-től.

2013. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
"egyedi külsejük volt" JA. ezzel határozottan egyetértek. ezzel, hogy jöttek (és már szinte csak azok vannak) az okostelefonok, mind1ik érintőképernyős, ezzel együtt a külsejük testreszabási lehetőségei is szépen lekorlátozódtak. És tényleg szinte ugyanúgy néz ki mindegyik. Pláne egy márkán belül. sony xperia u,j,go,t,s,z szinte ugyanaz az alak, a méretük más inkább. (a tipo az ami kicsit kerekítettebb kinézetű, de más kategória az pláne) . Viszont egyrészt én örülök neki, hogy mostanában ilyen telók vannak, tényleg olyan mintha, egy "kis számítógépet" tartanék a tenyeremben, a legkényelmesebb meg az benne, ha rám jön a szapora közben simán böngészek kényelmesen :D. szóval ez a kinézet tényleg egy negatív dolog. az oprendszerről meg annyit . : hajaznak kb a számítógép felé irányulni. android,wp legelterjedtebb. gépnél mik vannak? linux,windows. dettó kettő. a gépre nem mondod hogy néz ki mégsem, hiába szinte mindegyiken ugyanaz az oprendszer fut, ez most kb hasonló dolog lehetne :D . sokkal nagyobb élvezeti faktora van egy tűrhető képességű okostelónak, mint egy "régi-elavult" mittudjamén se k800i-nek :).
2013. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tartom rossz dolognak az androidos telefont, nekem is van egy Sony Ericsson x10 minim és tök jó, csak így elgondolkoztam hogy ha most másik telót akarnák venni akkor kb az lesz a nagy újdonság hogy máshogy néz ki és kicsit frissebb android lesz rajta?
2013. febr. 4. 20:16
 4/11 anonim ***** válasza:
meg erősebb hardver. nekem SE Live om van. eddig ennek jött be a legjobban a formálya és még erősnek is mondható. egyetlen gondom az hogy kicsi a kijelző egy Alcatel OT 995-öt szeretnék helyette
2013. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 csáó_s.o.s válasza:

Figyu,a pici változások is fontosak vkinek.pl.:

nekem egy gagyi lg gs 290-em van,de nincs rajta se wi-fi,se android.

meg a méret se mind1,mert ha a zsebedben hordod sok ideig akkor nem mind1 h xperia mini pro vagy samsung galaxy s 3,de abban egyetértek h ugyanaz csak uj névvel.Pl.:iphone 3,4,5 ugyanaz 1 pici változással.

2013. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem se :D én azt utálom a legjobban amikor nemtalálom a zsebemben a telót.

az utolsó batár készülékem a Samsung Omnia II volt de már hiánnyzik a mérete :D

2013. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Olyan korszakba léptek a telefonok, ahol nincs is nagyon mit újítani. Jelenleg a processzormag és az órajel számának, kijelző felbontásának, stb. növekedésén van a hangsúly.

Az egyedi megjelenésre való lehetőségek korlátozódtak, mivel az előlapot a kijelző uralja minden készüléken. A formaterv is ehhez igazodik, a nagy kijelzőhöz csak a vékonyabb készülékház társulhat.

A gyártók ezt az hiányt Android rendszer egyedivé szabásával próbálják kompenzálni, pl a Samsung TouchWiz és a Sony NXT felülettel.

2013. febr. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Főleg azzal variálhatsz, hogy milyen alkalmazásokat teszel fel rá (úgy, hogy azért ne lassuljon le zavaró módon). Szerencsére itt van választék. A Mobil internet is nagyon hasznossá tudja tenni a telefont!


A teljesítményharc a PC-világhoz kezd hasonlóvá válni, pár eltérés azért akad a hardware-ben: CPU magok száma, RAM mérete, akkumulátor kapacitás/üzemidő, kijelző felbontás, kamera, milyen a hangszóró minősége, vízálló-e (IP57/IP67), van-e HDMI kimenet, milyen gyors a GPS, NFC..


Érdemes tanulmányozni pl. a Samsung Galaxy S3 specifikációját.

2013. febr. 5. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Például nagy különbség volt egy Sony Ericsson W300 és egy W715 között még szoftverileg is!"


Persze. Oprendszer nélkül csak egy user interface van rajta max QVGA felbontással.

Két unatkozó programozó megoldja pár hét alatt.

A mai jószágoknak ez már kevés lenne.

A gyártó választhat. Vagy súlyos pénzeken fejlesztve kockáztat saját szoftverrel (ez alatt a támogatás is értendő), vagy beteszi ami a piacon már be van járatva.

A forma pedig megint adott.

A kijelző téglalap alakú. Köré épül a többi.

Szeretnél újra körte formát mint az Alcatel volt anno? Vagy kerek, esetleg hengeres telóért fizetnél szívesebben? Külső antenna? A gyártó csak akkor céloz speciális szegmenst ha az elég nagy és garantált a siker. Egy szűk réteg miatt nem nagyon rizikóznak.

Valamikor még a mobilok hajnalán nagy szám volt hogy tetris vagy snake futott a momo LCD kijelzőn. Ma már ha kiderül hogy nem lehet rootolni, a hülyegyerekek nem azt fogják kérni karácsonyra.

Ha itt beleolvasol a kérdésekbe, láthatod hogy egy bizonyos korosztálynak pl az a legfontosabb hogy fusson rajta a POU vagy egyéb más játék, nem kategorizálom.

A piac képlékeny, a vezető szerepet azok a fiatalok töltik be, akik a netet bújva a pénzükért a legjobbat szeretnék kapni. Utána jönnek akiknek kevesebb a pénzük de ők is a maximumot várják el érte és itt is kérdezősködnek hogy x forintér mi jár?

Aztán az iskolások hada aki órán facebookol, youtube videózik, webrádiót és mp3-at halgat és fájlt küldözget. Csak az után jön a többi aki egyszerűen új mobilt venne, mert az újságok és a net tele vannak szebbnél szebb jószágokkal, ő pedig szívesen lecserélné a régit, ami persze max másfél éves.

2013. febr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy hasonlitana, az elejen van egy kijelzo ami lefedi a terulet 85-95%-at, a maradek kis hellyel meg nem nagyon lehet varialni. Egyebkent droidon egy jobb Launcherrel elegge meg lehet varialni az UI-t, vagy esetleg MIUI ROM-mal egeszen atformalni.
2013. febr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!