Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 5 vagy a Szamsung...

Nicholasz kérdése:

Iphone 5 vagy a Szamsung galaxy s3?

Figyelt kérdés
mek a jobb ?
2013. febr. 7. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
SIII. Nem kérdés!
2013. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szerintem várj amíg kijön az új Google Nexus ... üti mindkettőt.

De ha mindenképpen a kettő közül akarsz választani akkor egyik sem. Ugyanis (mobilos cégnél dolgoztam), az Iphone 5 előállítási költsége 25 ezer forint, az S3-é pedig körülbelül 12 ezer forint. Én tuti nem fizetném ki a tíszeresét xD

Jó nekem a ZTE Skate ... teszi a dolgát és kész.

2013. febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
S3
2013. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Osynho ***** válasza:

A Nexus 4 kapható már. A telenornál olcsóbb, mint az S3.

Nem értem hogy jön ide az előállítási költség? Persze, hogy keresnek rajta, vagy ez meglepő? :D Vagy te semmit nem veszel meg a boltban, mert mindent olcsóbb előállítani, mint amennyiért adják? :D


Az előállítási költség egy dolog, de azt kiszámoltad, hogy mennyibe kerül egy gyáregységet előállítani? Mennyi a kutatás összköltsége, mire egy új telefon kijön? Mennyi a folyamatos szoftverfejlesztés költsége? Bérek? Marketing, reklám? Arról nem si beszélve, hogy mindent annyiért lehet eladni, amennyit adnak érte. Jelen helyzetben meg inkább az a gond, hogy a gyártók nem tudják kielégíteni a keresletet. Miért kellene olcsóbban adniuk a telefonokat?

2013. febr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
S3 jobb, Nexus 4-et meg csak akkor vegyel, ha mindenkeppen az alap androidot szeretned. En sok mindent hianyolok a Nexusbol, ami az S3-ban benne van.
2013. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért ez 25 ezer forintos költség odavágott rendesen, ekkor butaságot nem olvastam rég.

A fejlesztési költség is rámegy erre, amúgy nálad okosabb emberek elmondták, akik szintén ebből élnek, csak ők ismerik az árakat, meg szétszedi ezeket a telókat, vezető it lapok írói, hogy kb. 250-300 dollár az előállítási költsége egy ilyen telefonnak.

A részeket, japánbam, taiwanban, és kínai különböző részein gyártják, és a foxconnhoz viszik kínába, ahol összerakják őket, persze ide kell szállítani, majd innen elszállítani. Plusz a hibás darabok, amik gyártásnál keletkeznek szintén ilyen költség terhelő tényező.

2013. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hülyeség ennyi pénzt kiadni telefonra.

Ott van a Sony Xperia P fele annyiért és tud mindent.

2013. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!