Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lumia 800 vagy Lumia 620? Nem...

Dan Romeo kérdése:

Lumia 800 vagy Lumia 620? Nem tudok dönteni. :\

Figyelt kérdés
Már jó ideje kinéztem magamnak azt a 800-ast, nagyon is tetszik, csak egy gondom van, hogy nem kap WP8-as frissítést... Nem is zavarna annyira, hiszen ott van a WP7.5, de attól félek, hogy elhanyagolódik az a platform és nem fognak rá fejleszteni, csak WP8-ra :\\ 620 az még nem jelent meg idehaza, de olvasgattam róla, és nagyjából okés, de viszont hiányolom belőle a szép nagy kijelzőt, és a jó kamerát, ami a 800-asban van... Ráadásul az már árban is kicsit drágább, mint a 800, és nincs rá sok pénzem... Tehát szerintetek megéri a 800-as Lumia? 2 évig lenne úgyis csak nálam, mert 2 évente cserélem a telefonomat :) Előre is köszönöm a válaszokat :D

2013. febr. 11. 16:35
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Elnézést, a leírásban 7.5-öt írtam, de a 7.8-ra gondoltam :)
2013. febr. 11. 16:40
 2/24 anonim ***** válasza:

mostantól még 18 hónapig lesz apróbb update 7.8-ra.Elvileg.

A kettő közül meg inkább a 620, sokkal jobb a 800-nál.

2013. febr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Értem. Csak az a gond, hogy arra meg nincs pénzem xD 800-asat 0 forintért el tudom vinni, és 5000 az előfizetés meg a törlesztőrészlet havonta, de 620-ra szerintem nem lesz ilyen akció...
2013. febr. 11. 16:49
 4/24 anonim ***** válasza:

Gyűjtsd akkor még a zs-t.Sokminden szól a 620 mellett a 800 ellen.

Teljes wp8, sd kártyával bővíthető, usb mass storage mód és drag & drop, nem kell szinkronizálni a zune-nal, erősebb hardver, stb...

2013. febr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Az SD kártya nem érdekel, nekem bőven elég az alap 16 giga tárhely, ami a 800-asban van, nem akarok még arra is pénzt költeni. (+7GB skydrive) USB Mass Storagere találtam megoldást, szóval az sem érint :) Viszont az a Zune-os dolog tényleg eléggé zavaró, de mivel itt a Mass Storage, az megkerülhető. 2 pozitívum van, ami miatt vacilálok. A 800 "kicsi" processzora és, hogy nincs rajta WP8... Bár nekem az 1,4 GHz single core proci is bőven elég :) A 620-ban viszont van dualcore proci, WP8, viszont abban kisebb a kamera, és a kijelző is csak TFT, nem pedig AMOLED. A dupla LED-es villanó helyett is csak szimpla van. Nekem pedig a kamera nagyon fontos tényező egy telefonnál. Tehát a 800 mellett nekem a jobb kamera szól(előlapira nincs szükségem), a szebb kijelző és az ár, viszont 620 mellett pedig a nagyobb processzor és a WP8... Szóval tényleg nem tudok dönteni. Annak fényében, hogy mik fontosak nekem egy telefonnál, most is a 620-at ajánlanád?
2013. febr. 11. 17:13
 6/24 anonim ***** válasza:

én is ugyanebben a helyzetben vagyok. Ugyanígy mint te feltettem itt a kérdést és nekem is a 620-at mondták, mégsem ezt fogom megvenni.

A wp 7.8 tulajdonképpen a 8 kicsit lebutított változata. De mindent tud amit egy telefonnak SZERINTEM tudni kell. Jó talán a csengőhang az egyetlen ,amit nagyon elk*rtak , de már arra is ott lesz a progi a telon.:))))

Én ma veszem a 800-at , sokat nézegettem már meg boltban is a kezembe vettem, teljesen be vagyok sózva , nekem nagyon tetszik . Annó talán 3 és fél éve ugyanígy voltam, mindenki mondta ,hogy vegyek Samsungot , mert hogy android meg stb.. én Nokiát vettem 5230-at ,aminek az egyetlen hibája , hogy nincs rajta wifi.Ha lenne le se cserélném. :))))))))

2013. febr. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Ja és a Zune. Mindenhol azt olvastam , hogy milyen bonyolult meg szar, hát letöltöttem megnézni, hogy mi is ez tulajdonképpen.Egyáltalán nem bonyolult a rendszere ..nekem tetszik a Zune is.

Érdekes , hogy mindenhol azt mondják az Andoridhoz nem kell szinkronizáló program, hiszen ahhoz is ott van a KIES és ugyanilyen "bonyolult és szar mint a Zune"... -.-"

2013. febr. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy szar a Zune.Max olyantól hallottad, aki valakitől hallotta, akinek XY ezt mondta...de nem használta.Szokás kérdése csak, kicsit szokni kell, de jó lesz az.Onnan tudom, mert volt már wp-s telóm...

És a droidnak még mindig van az előnye, az usb mass storage mód, így nem kötelező szinkronizálni a telót, akár a KIES-en, a SUS-on, HTC Sync-en, mert van usb mass storage mode, és csak fel és lepakolod a cuccot rá/róla sajátgépen, vagy total commanderen keresztül, nem kell hozzá külön program.Nem mondom, hogy rossz, csak sokszor tud kellemetlenséget okozni, ha éppen nincs a Zune, de neked meg kellene a szinkronizálás.Mikor nincs nálad pen drive, és valamit egy idegen gépről/gépre fel kellene másolj telóra/telóról, akkor tudja szívni a fogát az ember.Nem akarom eltántorítani egyikőtöket sem, mert van megoldás, unlock-nak hívják, kb. az mint a jailbreak, csak nem hiszem, hogy vadi új teló garanciát akarnátok kukázni.

Meg van ezer másik alternatíva is persze.


Kérdező: ennek fényében, ha neked bőven elég a 800, akkor vedd meg azt.

2013. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom tanácsolni, amit az előző.


Én is gondolkoztam a 920 és a 900 között. De végül a 900 mellett döntöttem. De nem bántam meg. A Zunet meg csak meg kell szokni. Nekem nincs vele bajom, minden csak beállítási és megszokás kérdés.

2013. febr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Hát lehet mégis a 620 lesz... Most nézem a piacteret, és nincs Angry Birds Space, meg Star Wars WP7-re, csak 8-ra... Pedig nem valami eget rengető a rendszerkövetelményük. Ez a 18 hónapos szoftvertámogatás? Hogy a 2-3 hónapos játékok csak WP8-ra vannak?
2013. febr. 12. 17:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!