Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Surface pro vs iPad 4?

Surface pro vs iPad 4?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy 2 különböző cég és OS,de sajnos mind 2 tetszik és nem tudom eldönteni melyik lenne megfelelőbb nekem..:\

Az a helyzet hogy a surface csak msot jelent meg és drágább is az ipadnél (128GB-s type coveres verzió kéne) de lehet használni desktop appokat rajta,viszont állítólag gyenge az akksi,és kicsit nehézkes desktop módban használni pedig nekem az lenne benne a legfontosabb.Az ipadre viszont rengeteg optimalizált app van,de teljesen más az iOS mint a windows,ezért sajnos nem tudok választani (16GB 4G-s vagy 32GB wifi-s lenne,nem tudom még hogy megérné-e előfizetnem netre). Surfacenél az a helyzet hogy kb akármire tudnám használni amire egy gépet,viszont net surfingre jobb az iPad,mert a surfacenek mivel gyenge az akksija,legalább egy autós töltő kéne,de még az sem elérhető.:( iPaden viszont az eredeti desktop apppok kizárva,viszont ott a gördülékeny rendszer (ami nekem tetszik,de így meg kell válnom sok funkciótól).

Szóval ti kinek ajánlanátok egy ipadet (16GB 4G v. 32GB WIFI) és kinek egy surface pro-t (128GB? type cover) ??

Miket előnyösebb csinálni egyiken mint a másikon?

Kérlek segítsetek,elégéé nehéz döntés számomra.És légyszives ne gyertek azzal,hogy felesleges ilyen drága készüléket venni,mert nagyon fontos számomra a minél nagyobb sebesség,azonban ezeknél drágábbat már nem tudok megengedni magamnak.

Bocsi a rengeteg elírásért és a hosszú szövegért,de siettem,ezért nem olvastam újra amit írtam így lehetnek benne kissé értelmetlen mondatok is :) Köszi!



2013. febr. 11. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
én iPad mellett lennék. engem maga a win8 nem győzött meg, én ha mondjuk egy megvagyok az érintő nélkül, akkor vennék egy kicsivel erősebb netbook-ot, amin van win7, meg mondjuk elég lenne egy 16 gigás wifis ipad. 4G-vel az a baj, hogy a lefedettség még nem az igazi, szóval az csak felesleges felár, meg amennyire maga a 3G lefedettségen is látszódik, a 4G sem 1-2 év alatt fog elterjedni az országban. meg még amit sokan szidnak a win8as tabban, hogy a rendszer rengeteget foglal, mondjuk egy 128 gigás surface az épp elfogadható, csak jó drága.
2013. febr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez a gondom nekem is,de mondjuk akkor ipadbe eleklne egy 32GB-s,de nem tudom melyiket válasszam (igaz a surface drágább jóval) mert nem mindegyiken lehet ugyanazt megcsinálni. Net surfra a haverokkal a suliba ipad lenne a jobb,mert olyan a rendszer maga...de nem tudok rá tölteni könnyen pl. flashről vagy külső HDD-ről cuccokat (ipadre) ami nekem fontos lenne.Nekem tetszik a win8,csak kissé pici a képernyő a desktop módhoz.Viszont azért az i5 proci elvisz pár dolgot.És ha azt veszem nem csak böngészésből áll nekem az egész,mert sokszor jól jön az a fajta multitasking amit a windows nyújt...ahh sajnos egyre nehezebb a döntés :(
2013. febr. 11. 17:40
 3/7 A kérdező kommentje:
+windowsra sokkal több a desktop app,és akármit meg tudsz szerezni ingyen....
2013. febr. 11. 17:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Surface Pro vagy akármilyen Win8-as tabletnek csak munkára van igazán értelme, mert kb ugyanaz, mint egy laptop csak billentyűzet helyett érintőképernyővel. Szórakozásra teljesen felesleges egy teljesértékű Windows-os tablet, jó egy mobiloprendszer ami igazából mindent tud kb, és csak olyan alkalmazások meg az egész OS kialakítása úgy lett kialakítva, hogy egy tableten maximális élményt nyújtson.


Ha a feltörés/hackelés/ingyen cuccok miatt meg nem akarsz iPad-et, akkor van millió Androidos alternatíva, ami ebből a szempontból is az iOS előtt jár. Bármit le tudsz rá ingyen szedni, nem kell semmi jailbreak vagy root, nincs semmi korlátozás, olcsóbban kijössz egy jobb tablettel is (Nexus 10 120-ból simán kijön), és minden ami miatt az iPad-től félsz az itt nem gond.

2013. febr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Androidos a jelenlegi tabom is és a telóm is.:) Van tapasztalatom,azonban androidnak van az az eléggé idegesítő tulajdonsága,hogy mivel több száz telefonra/tabletre elérhető,sokkal instabilabb mint az iOS,maga a rendszer és az appok terén is.Még a csúcskategóriás készülékeken is ugyanez van,persze nem olyan mértékben mint a gyengébbeken.Ezért szeretnék váltani,de nekem is úgy tűnt hogy windowsos tabok azok business téren jók,de nagyon megtetszett,ezért nehéz a választás.Az iOS-nek a stabilitása és gyorsasága jön be,és a rengeteg kidolgozott app.Akkor szerintetek hajoljak inkább egy ipad és egy középkategóriás laptop felé?És ha ipad,akkor wifi onlyt vagy kártyásat?Mert nekem eléggé fontos lenne a non-stop net elérés,de nem tudom hogy inkább 16GB+4G vagy 32GB wifi only?
2013. febr. 11. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Telefonodon nem tudsz wifin netet megosztani?
2013. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De,azon godnolkoztam én is...csak az a baj hogy elég gyenge,és nem is mindig működik,de nem a teló hibája.Azt hiszem úgy döntök kipróbálom az apple termékeit,kiváncsi vagyok mit nyújtanak.Már csak azt nem tudom hogy kell e bele 4g vagy sem?
2013. febr. 12. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!