Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ipad mini vagy Galaxy note 8...

Ipad mini vagy Galaxy note 8 tanácstalan vagyok, melyiket vegyem meg és miért?

Figyelt kérdés
Remélem tudtok hasznos tanácsokat adni, mert nem vagyok apuka gazdag fiacskája, sajnos megkellett dolgoznom érte hogy megtudjam majd valamelyiket venni, de nem tudom melyiket válasszam mert mint a kettőben van valami ami nagyon teszik. Tudnátok részletes hozzászólást (nem kell regénynek lennie) írni, vagy akkár mini esetében tapasztalatokat. Ezért ezt a kettőt vállasztottam, mert méretben és külsőben ezek a legszebbek, és nekem a legmegfelelőbbek. köszi a válaszokat előre is. :)

2013. márc. 16. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó, gyors, szép, stb.

Galaxy Note 8.0 hardveresen rendesen odaver a mini-nek, kijelzője is jobb, van hozzá S-Pen, amit annyira gyakran senki sem használ, de néha jól jöhet, árban is gondolom olcsóbb lesz, bár nem tudom mennyibe kerül.


iPad mini egyetlen előnye az iOS, ami szerintem még tablet fronton jobb. Android telefonra tényleg nagyon jó, tabletre is kb ugyanaz, viszont az alkalmazásokat kicsit át kéne írni a nagyobb kijelzőre, Android esetén ez nem olyan gyakori, iPad-eknél meg nagyon is gyakori.

Nem hatalmas probléma, engem nem nagyon zavar, de mégis előny.


Ha még ez sem segített a döntésed meghozatalában, akkor vagy nézz youtube-os videókat, biztos vagyok benne, hogy van ezekről side-by-side összehasonlítás, vagy menj be egy üzletbe, és próbáld ki mindketőtt.

2013. márc. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 reptoid ***** válasza:
100%

Ezekről a hardveres dolgokról nem tudok nyilatkozni, fogalmam sincs, milyen alkatrészek vannak a miniben.

A kijelzőről annyit, hogy bár nem retina, mint egy iphoneé, igazából nekem fel sem tűnik. Régen nagy 17 colos monitoroknak volt meg még van is 1024x768-as felbontása, ezzel szemben itt egy kis ipadbe van besűrítve.

Nagyon vékony, könnyű, nem macerásabb hordozni, mint egy kisméretű füzetet, nagyon kényelmes. Olvasni, youtube-ot nézegetni, prezentációt, kiselőadást összerakni, játszani tökéletes. Folyton viszem mindenhová magammal :)


Az androidossal nem tudom összehasonlítani, se telefon, se tablet nem volt még olyan a kezemben.

2013. márc. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2


De egy laptopot távolabbról nézel, mint egy tabletet, oda elég a kisebb felbontás is.

iPad mini-nél normál használat közbe is lehet néha látni a pixeleket, Note 8.0-nál viszont már nem.

Persze mininél sem folyton csak pixeleket látsz, csak néha tényleg feltűnő, hogy azért a kijelzőt kispórolták belőle.

2013. márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem köszi a válaszokat :) ma van kis időm még nézek videókat és olvasok teszteket :) mert komolyan tegnap még úgy voltam reggeltől hogy note8 aztán már este hogy inkánn ipad mini :DD
2013. márc. 17. 11:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Note 8.0-hoz ezt a videót ajánlom:

http://www.youtube.com/watch?v=1jxYwfxY5GE


iPad minihez meg ezt a kettőt:

http://www.youtube.com/watch?v=I4_BCDluosA

http://www.youtube.com/watch?v=04etiD8vSng


Mindkettő The Verge videó, akik talán a legprofibbak ilyen téren.


Bár ez sem segít sokat, mert tényleg mindkettőnek van előnye-hátránya. Android sokkal innovatívabb, izgalmasabb, iOS meg évek óta ugyanaz, szimplán már unalmas, viszont működik, gyors, gördülékeny, és tablet fronton alkalmazások terén is jobban áll.

2013. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi olvastam videókat néztem és döntöttem ipad mini lesz fehér 16 gb wifi, hát nekem nem lesz unalmas mivel még nem volt ios a kezembe :)
2013. márc. 18. 03:02
 7/8 anonim ***** válasza:
na, és milyen az ipad mini? jól muzsikál?
2013. márc. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jól persze imádom <3
2013. márc. 24. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!