Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy vegyem fel a nevét?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyem fel a nevét? Tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

Legyen ő mondjuk Kovács Máté, én meg Debreceni Zsuzsanna (azért írtam ezt, mert egyébként is ennél még hosszabb a nevem, csak nem akarom leírni, mert egyedi). :) Variációk:

-Kovács Máténé - ezzel az a bajom, hogy Máténé...nem hangzik hülyén?

- Kovácsné Debreceni Zsuzsanna - nagyon hosszú...már így is mire leírom a nevem, hát még elé kerül még egy?

- Kovács-Debreceni Zsuzsanna - hát ez ugyanaz, meg nem is tetszik a kötőjeles

Kovács Zsuzsanna - olyan mintha a testvére lennék, és a saját nevem se szeretném megtartani, olyan mintha össze se lennénk házasodva.


Legszívesebben az első variációt választanám. De Máténé? Mi a véleményetek?


2012. jan. 16. 14:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
Az én nevem is elég hosszú,de én mégis megmaradok a Kovácsné Debreceni Zsuzsanna variációnál.Nem baj az,ha hosszú,éppenséggel ha olyan akkor meg rövidíthetsz is majd.Kné Debreceni Zsuzsanna
2012. jan. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
45%

Nem kell felvenned a nevét.

Vagy legyen ő Debreceni Máté.


Egyébként a Máténé nekem olyan, mintha egy ci*gány azt modnaná, hogy "matiné".

2012. jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
62%
Én a kötőjeleset választottam, egyáltalán nem bánom, hogy nincs benne a "né" szócska, és szerencsére nem is túl gyakori. De lehet akár Kovácsné D. Zsuzsanna is, ha nem bánod, hogy a neved rövidítve van.
2012. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
33%
Legyél K. Debreceni Zsuzsanna
2012. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 ava87 ***** válasza:
60%

Saját, szubjektív véleményem szerint a Kovács Máténé kicsit öreges, meg ebből a névből hova tűnsz TE magad?

Az ilyen -né-s megoldások közül akkor már inkább a Kovácsné Debreceni Zsuzsanna tetszik, csak hát ha nagyon hosszú, akkor az tényleg elég macerás. Bár pl. anyukámnak is ilyen a férjezett neve, és ő mindig úgy írt alá, ha nem olvasható kellett, hogy Kné Debreceni Zsuzsanna. Persze ha nagyon sok helyre kell leírni és olvashatóan is, akkor az hosszadalmas, de szerintem megszokható.


Én a magam részéről a Kovács Zsuzsanna verziót választottam, nekem így tetszik, én nem akartam -né lenni. Ha kettőnkről van szó, akkor így is úgy is a "Kovácsék" vagyunk. Mondjuk kár, hogy olyan változatban nem lehet felvenni, hogy Kovácsné Zsuzsanna, mert szerintem nálad pont ez lenne az ideális, ott van, hogy -né, ott a férj vezetékneve, viszont nem hosszabbította meg a neved. Csak hát sajnos ez a forma nincs.

2012. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is hosszú a nevem,és a páromé is hosszú. De nekem is ez a variáció lesz: Kovácsné Debreceni Zsuzsanna. :)
2012. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is hosszu nevem van,páromnak is


de "kovácsné debreceni zsuzsanna " lettem,ugyis ritkán kell kiirni,egyébként csak kovácsné zsuzsannaként mutatkozom be,aláirásom meg ugyis csak kné zsuzsa,ugyh mind1

2012. jan. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem, hogy én is ennél a Kovácsné Debreceni Zsuzsannánál maradok. :) Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 16. 14:21
 9/24 anonim ***** válasza:
62%
És esetleg egy picit egyedibb megoldás? K. Debreceni Zsuzsanna, vagy ami nekem speciel ilyen esetben még jobban tetszene: Kovács D. Zsuzsanna! Olyan művésznév-szerű :)
2012. jan. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%
Egész életedben alig lesz pár alkalom, mikor olvashatóan teljesen ki kell a nevedet írnod! Most komolyan, ez nem egy napi probléma, nem hiszem, hogy évente kétszer nem lehet kibírni, nehogy már ezen múljon.
2012. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!