Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a jó az Iphone 5-ben? (...

Mi a jó az Iphone 5-ben? ( Apple felhasználók)

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kiváncsi, hogy nincs is benne semmi jó, vagy semmi újjítás. Hanem az Apple felhasználóknak mi tetszik benne?

2013. ápr. 5. 15:05
1 2
 1/11 Gugu Gabor ***** válasza:

Elég jó hardware

Stabil software

Jó support

2013. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszönöm :D igen kb. ez lenne dióhéjban. ugyebár itt egy szoftver-hez egy gép (nem mint android-nál).

Én inkább szoftveres megoldásokra gondoltam.

Amik jobban vannak megcsinálva itt mint az Androidnál, vagy androidon nincs is.

2 telón gondolkodom Htc one, és Iphone 5 .

2013. ápr. 5. 17:36
 3/11 Gugu Gabor ***** válasza:

Megjegyzem hogy én androidra váltottam és nagyon nem bántam meg.

A kérdés az csak annyi hogy mennyire szeretnél foglalkozni a telefonnal, almával nem kell az relative jó úgy ahogy van. (viszont van néhány dolog ami érthetetlenül bonyolultan van megoldva, vagy nem elérhető)

Erre megoldás a jailbreak.

Androiddal lehet hogy több a gond (bár szerintem nem sokkal) viszont azt csinálsz vele szinte amit akarsz.

2013. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

mik az érthetetlenül bonyolult folgok ?

Egyébk. köszi.

2013. ápr. 5. 19:06
 5/11 Gugu Gabor ***** válasza:

A legújabb ios verziókkal nem vagyok tisztában de:

de pld wifi vagy mobilnet be és kikapcsolása

egy file felmásolása

egy csengőhang feltöltése és beállítása

kezelő felületből ez van ezt kell szeretni

itunes nélkül gyakorlatilag halott vagy

pld

Nem mondom hogy ezek órási gondok, van ami sokaknak nem is számítanak ezek, de engem marhára zavart egy idő után ez a sok apróság. Jelenleg androidon semmi olyan dolog nincs amit hiányolnék, viszont ha valami kell akkor megcsinálom jailbreak nélkül.

Igen negatívum hogy a telefonomat az elmúlt fél évben mondjuk 3x kelett újra indítani az 4-s kb 1 évben egyszeri újra indításával szemben.

2013. ápr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi.
2013. ápr. 5. 19:58
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem csak az a problémám az IOs-al, hogy nincsenek widgetek, meg nincs külön menü ahol az alkalmazások vanak, hanem a háttéren.
2013. ápr. 5. 20:00
 8/11 Gugu Gabor ***** válasza:
Nekem is ilyen problémáim voltak, jailbreakel megoldható, ép csak új szoftver nincs jailbreak nem frissítesz vársz a JB-re.
2013. ápr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A feeling is sokat számít , hogy egy Apple termék van a kezedben amit Steve bácsi remekül kifejlesztett, a másik pedig, hogy hiába vagyunk lekötve iTuneshoz és hiába kisebb egy iPhone processzora mégis szebb a felbontás , még is egyszerűbb és nem utolsó sorban ezen is meg csinálsz annyit mint egy androidon ! Nem szidom mert elismerem , hogy jók de egy APPLE termékhez nem lehet hasonlítani .. Olyan mintha az emachines-t hasonlítanánk a MacBookhoz!
2013. ápr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a widgetek pont nem hiányoznak. Sőt, amilyen káosz van abból droidon inkább ott sem használtam. Totál elcsúfította az egész rendszer kinézetét. Ahágy gyártó annyi féle kinézet, és végül totál káosz lesz. Még egyazon gyártó két widgetje sem volt egyforma.

Eleinte használtam, néhányat, mert találtam nagyon jó testreszabhatót, de aztán már ezeket is inkább nyűgnek találtam.


Amit az iOS-ben meg az iPhoneban szeretek, az pont az egységessége. A menü szerintem felesleges, úgyis érdemesebb kategóriák szerint mappákba rendezni az appokat, már droidon is így használtam.


Vannak benne néha érthetetlen dolgok, mint pl a "jobbklikk" hosszú gombnyomás hiánya vagy legalábbis kevés helyen van használva.

Az appok sandboxos megoldásai is néha korlátokat szabnak és van, hogy hiányzik a megszokott droidos funkció, de már többnyire találtam alternatívát.


Viszont a stabilitása és az, hogy még egy 3GS-en ami már 4 éves telefon is fut a legújabb rendszer az pláne pozitívum. Droidnál kiadtak a telefonomhoz egy frissítést aztán csók. Egy ideig szenvedtem custom romokkal, de abból az új verziók nagyon vackok voltak. Gyári meg már nem volt. A régebbi sem volt olyan stabil, mint az iOS, a leggázabb az volt amikor nem tudtam felvenni a hívást csak hallottam, hogy csörög, aztán vagy sikerült a híváslistában megnézni, hogy ki hívott vagy volt olyan, hogy nem volt ott. Az újabb telókra már újabb droid jön, viszont, hogy azok meddig lesznek supportálva azt nem tudni. Persze lehet rootolni és custom romokkal szórakozni, de már így is vannak ősz hajszálaim és ha nem muszáj nem szaporítanám őket a mókolás miatti idegeskedéssel.

A stabilitás és support miatt nálam egy nagy piros pont az iOS mellett.


Ez az egész totál olyan, hogy kinek mire kell a telefon és hogyan akarja használni. Van aki megbánja, hogy droidra vált és van akinek meg pont az kell meg fordítva is.


Szerintem ilyen kérdést egyébként fölösleges feltenni. Magamról tudom, mert én is mások véleménye miatt vettem korábban újra droidos telefont, és kicsit megbántam a döntésem, hogy akkor nem iPhone-t vettem, mert nem azt hozta a telefon amit elvártam volna egy 100e Ft-os készüléktől. Gyakorlatilag a 3GS is jobb lett volna akkor, pedig az csak 75e lett volna ha jól emlékszem.

De ez én vagyok.


A One-nak egyébként nagyon gányra sikerült a kamerája, nálam ez már kizáró ok lenne ha most vennék telefont. A javíthatósága nagyon rossz a legrosszabb értékelést kapta erre.

Lehet neked ezek nem fontosak csak nekem, de azért leírtam, hátha.

2013. ápr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!