Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Windows Phone vagy Android?

Windows Phone vagy Android?

Figyelt kérdés
Milyen operációs rendszeres telefont éri meg jobban venni? Nokia Lumia 800 és Sony Xperia J között gondolkozom, de már sokan mondták, hogy a Windows Phone nem olyan jó.

2013. ápr. 16. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A Windows Phone a legjobb mobilos operációs rendszer a piacon, az Android még a csúcs telefonokon is akad, a wp rendszer pedig az alsó kategóriásokon is akadás mentesen működik !
2013. ápr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha már android akkor az xperia j-t felejtsd el. Túlárazott telefon.
2013. ápr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A wp nem a legjobb rendszer, sőt ezt nem is lehet így eldönteni.

Wp előnyei: kis rendszerigény, gyors, stabil. Hátrányai: nagyon kevés rá az alkalmazás, nem lehet olyan jól testreszabni.

Android előnyei: rengeteg alkalmazás van rá (sokkal több haszntalan, de sokkal több hasznos app van androidra, mint wp-ra), testreszabhatóság, nincsenek gyermekbetegségek. Hátrányai: nagy rendszerigény, ezért időnként akad, fagy, de ez csak az alsó kategóriára jellemző.


Ha az android mellett döntesz, a J-t azonnal felejtsd el, és helyette egy Xperia Sola-t vagy U-t vegyél, azok sokkal jobbak.

2013. ápr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a wp tényleg nem annyira testreszabható, de a csempés menübe ki lehet húzogatni dolgokat. Elég szépen tele lehet zsúfolni. Sokan azt mondják akik nem wp-t használnak, hogy csak egy egyszerű valami, és van pár túlméretezett ikon és kész. Ez azért van, mert a boltban a nyers rendszer van a telefonokon, de amikor egyre több minden lesz rajta, ezek a csempék tényleg ''élnek'' folyamatosan frissülnek stb. (pl.: [link]

[link]

Én használok androidot tableten, és wp-t Nokián. Talán tényleg nincs annyi alkalmazás, de ami van bőven elég, sok jó cuccot lehet találni, és az átlag felhasználónak ez is bőven elég. Amit én androidon használok, azt wp-n is megtalálom. Nekem a menü is jobban bejön, bár ez elég szubjektív, nem szeretem a túlcsicsázott dolgokat, jobban tetszenek az egyszerű, letisztult dolgok.

Bár én már nem vennék Lumia 800-at, picit drágábban, már van ugyanilyen teljesítményű wp8-as telefon.

Neked kell eldönteni, hogy mit szeretsz csinálni. Ha folyon letöltögetsz ilyen alkalmazást-olyan alkalmazást, tetszik az android felülete, és kicsit szabadabban testre akarod szabni a telefont, akkor android, ha viszont megelékszel a picit minimalista stílussal, és a kevesebb (de még így is temérdek) alkalmazással, és utálod ha beszaggat a rendszer, akadozik fagy, akkor inkább wp.

Az androidnál is csak a nagyon alap mobilok szaggatnak, a komolyabbak már döccenés nélkül viszik.

Wp-nél ez azért nincs, mert a microsoft megszabodd egy szintet aminél gyengébb telefonra nem rakhatnak wp-t, ezzel kiküszöbölve azt, hogy a rendszer instabil legyen stb. Ezért van, hogy mondjuk egy WP8-as belépő készülék is már kétmagos procival, és minimum 512mb rammal van felszerelve.

Telefonból inkább wp-t választanék, most is az van, viszont a tabletemen nem tudnék elképzelni wp-t. Oda jobb az android.

Remélem tudtam segíteni, és sikerül jó döntést hozni.

Ui.: ha Androidos mobil mellett teszed le a voksod, ne Xperia J-t vegyél

2013. ápr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!