Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vettem egy Note2 őt de elkapko...

CsAk SziVesen kérdése:

Vettem egy Note2 őt de elkapkodtam. Sony Z re akarom cserélni jó döntés lesz? Melyik a jobb készülék?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 19. 23:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Mert a túlszaturált super amoled kijelző aztán nagyon élethű...
2013. ápr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

#11

Ha hülye vagy hozzá, miért írsz ide?

Lehet állítgatni a kijelző szín arányát, és az egész fakótól a túlszaturáltig be lehet állítani. Meg kit érdekel az, hogy kicsit másabb színek vannak benne? Igazadvan, mert az Xperia Z fakó és f*s LCD kijelzője biztos tökéletes.

2013. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Sztem a z kijelzője se olyan rossz mint amilyennek itt beállítják, és aki nincs hozzászokva az amoled kijelzőkhöz annak nem lesz baja a Z kijelzőjével se. És hiába mind vered a nyálad a note 2 kijelzője korántsem tökéletes, a pentile alapú kijelző még mindig elmarad a legjobbaktól.
2013. ápr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"aki nincs hozzászokva az amoled kijelzőkhöz annak nem lesz baja a Z kijelzőjével se."

Persze. Akkor nem értem, hogy mi a gond a PenTile-val, mivel azt mondod, hogy 1 fakó, vacak betekintési szöggel ellátott telefon kijelzője tökéletes a technikai nooboknak, akkor a másik is jó, és HD kijelzőn nem is látszik a szőrösödés.


"És hiába mind vered a nyálad a note 2 kijelzője korántsem tökéletes, a pentile alapú kijelző még mindig elmarad a legjobbaktól."

Ahha. Szóval itt be bizonyítottad, hogy azt sem tudod, hogy mi a francot irkálsz ide.. Aki nem ért hozzá, az ne írjon bullshit-eket. A Z kijelzőgondja 1 olyan dolog, amit erősen észrevehető. Amúgy a Note 2 kijelzője nem PenTile. Ezt a pdafanclub oldaláról másoltam ki:

"A Note 2 kijelzője elvileg egyébként RGB, csak a subpixelek elrendezése nem a szokásos."

2013. ápr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Semmi kedvem olyannal vitázni aki csak veszekedni akar és provokál, és olyan dolgokról vitatkozik más válaszolókkal ami sztem egyáltalán nem érdekli a kérdezôt. Jó olvasást:

" Az nem kérdés, hogy a panel a Note II-ben is Super AMOLED alapú, ám a szubpixelek elrendezésében van némi változás.

A S III esetében az egyik legnagyobb negatívum sokak szerint a Pentile Matrix elrendezésű kijelző volt, mely a hagyományos RGB Matrix megoldással ellentétben pixelenként nem három szubpixelből (piros-zöld-kék) áll, hanem minden második piros-zöld pixelpáros mellé jut egy kék (RGBG). Ez leginkább a szövegeknél volt látható, hisz ha közelebbről megnéztük a kijelzőt, az enyhén szitás volt, az éleknél kissé „elszíneződött", valamint recés, mivel távolabbi szubpixelekből kellett összerakni az adott esetben kisebb fizikai területből is kirakható pixeleket. Minél nagyobb a kijelző felbontása, annál kevésbé probléma ez, mivel az említett fizikai terület is kisebb, amiben az adott pixelre jutó szubpixelek fekszenek. Az S III 1280x720-as panelje már sokak számára hibátlan volt ilyen tekintetben, de az élesebb szeműek így is kiszűrték a különbséget, főleg h amellé volt rakva egy RGB mátrixos telefon.

A Note II-ben elhagyták a Pentile kijelzőt, meg nem is. Itt sincs ugyanis még szó hagyományos RGB kiosztástól - annyi történt, hogy felcserélték a „plusz egy" zöld pixelt, egy kékre. Innentől kezdve ez nem nevezhető Pentile kijelzőnek, viszont a szubpixelek mérete változatlan. Bár jótékony hatással volt a csere a megjelenítésre, áldozatot így is kellett hozni. A több kék pixel ugyanis az egész kijelzőnek egy halvány kékes derengést adott, ami főleg a fehér felületeken jelentkezik. Ebből kifolyólag nincs is klasszikus fehér a Note II-ben, de ha nincs a készülék mellett összehasonlítási alap, nem biztos, hogy bárki is észreveszi. Jobb lett tehát a kijelző, de még mindig elmarad a legjobbaktól, mint például az ASUS Transformerek SIPS panelje, vagy a HTC One X SLCD2 megoldása. "

Forrás: technet.hu

2013. ápr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
" a hagyományos RGB Matrix megoldással ellentétben pixelenként nem három szubpixelből (piros-zöld-kék) áll, hanem négy szubpixelbôl ahol minden negyedik szubpixel zöld (RGBG). "
2013. ápr. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
jól van elég infót kaptam már a vitát be kellene fejezni:) Note 2 őt vettem és idáig minden korekt. köszönöm a válaszokat.
2013. ápr. 29. 07:55
 18/25 anonim ***** válasza:

" a hagyományos RGB Matrix megoldással ellentétben pixelenként nem három szubpixelből (piros-zöld-kék) áll, hanem négy szubpixelbôl ahol minden negyedik szubpixel zöld (RGBG). "


A note 2 RGB, de nem a hagyományos elrendezésben. Attól még 1 pixel 3 alpixelből áll. Nem pentile a cucc.

2013. máj. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem RGB, pentile stílusú elrendezése van csak annyi történt hogy a kéket felcserélték egy zöldre, tehát nem nevezhetô pentilenak de az elrendezése ugyan olyan.
2013. máj. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Mindenhol azt írják hogy non-Pentile.. De a pentile-hoz képest teljesen más az elrendezése:

www.oled-info.com/files/images/samsung-galaxy-note-note-2-subpixels-img_assist-550x195.jpg

2013. máj. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!