Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdeklődnél hogy volt e már...

Érdeklődnél hogy volt e már példa arra hogy valakinek beázott a Sony Xperia Z? most rendeltem meg és szeretném kipróbálni hogy mennyire birja a vizet?

Figyelt kérdés
Sok videót néztem gond nemvolt vele.

2013. ápr. 28. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Kolegámmal nem ráengedtük a vizet, hanem beleraktuk az irodai mosogatóba kicsit ázni.:) Semmi baja nem lett, kb. 10 percet volt bent. De fogadásból én már tartottam csap alá az S3-am is..
2013. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dirtboy ***** válasza:
53%

ip57es ami azt jelenti hogy fél óráig 1méteres mélységig szól a vízállóság.


ha bele gondolsz hogy időre adják a vízállóságot akkor az elég fura.

most valami vagy vízálló vagy nem,mi az hogy 30percig?

nem mondom hogy nem vízálló mert ha bele ejted egy kis vízbe vagy szakadó esőben telefonálsz biztos nem lesz baja de hogy te kipróbáld otthon és bele rakd pl egy vödör vízbe a drága telót azt hülyeségnek tartom.

elvileg ha baja lesz kicserélik neked de minek a sorsot kisérteni.

2013. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

When the device is submerged, water will slowly start to penetrate the seals. The deeper the water or higher the pressure, the faster the water gets in. The better the seals, the slower the water will get in.


So, if your XZ is under 1 m of water, you should have at least 30 minutes before enough water gets in to damage it. If it's just in a shallow puddle, you should have a lot longer. If you go scuba diving, it won't last very long.

2013. ápr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Már leírták előttem angolul, de azért van megadva időben a vízállóság, mivel laboratóriumban, totálisan kedvező, és szabályozott feltételek mellett azt mérik, hogy a víz mennyi idő alatt tud átszivárogni a tömítés(ek)en, aztán be az elektronikába. Gondolom 20 vagy még több tesztkészüléken lemérik, és szerintem van ami csak 26, van ami akár 43 percig is bírja (a számokat csak kitaláltam), aztán átlagot számolnak, és csókolom.

Nyilván mindenhol más, jobb-rosszabb feltételek vannak, de ennyire lehet átlagosan számítani. Azt nem tudom, hogy az idő arányosan csökken-e a mélységgel, de szerintem 4-5 méteren már egy percig nem bírná..

De ha egy pocsolyában áztatod, szerintem 1 hét múlva is használható lesz a telefon.

2013. ápr. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! persze én is gondoltam arra hogy nem sokáig tartom vizbe, csak mit tudom én ráengedek csapból vizet hogy valóban azt adja e amit kellene , vagy ahogy az első kommentelő is irta fogadásból, aki nem ismerné ezt a telót :)
2013. ápr. 29. 14:57
 6/7 anonim válasza:

A 4. válaszra reagálnék csak annyival, hogy többé kevésbé így működik, de szerencsére nem átlagot számolnak. Ugye ha átlagosan bírná pl 30 percig ,akkor 50% hogy a mi telefonunk tönkremegy még előtte, azért az durva lenne. Általában megadják, hogy milyen biztonsági szint mellett kell egy készüléknek megfelelnie (pl 3 szigmás, 6 szigmás biztonság, stb, ennek utána lehet nézni ha valakit mélyebben érdekel) Nem tudom a sony hogy gyárt, de feltehetőleg több mint 99,99%-a a telefonoknak kibírja a megadott feltételeket. Ha azt mondják, hogy 30 percig bírja 1m mélységben, akkor nem foglalkoznak átlaggal, egyszerűen úgy gyártanak, hogy a egymillió telefonból csak 2-3 mehet tönkre. Az átlagos idő lehet akár 8 óra is, de az senkit nem érdekel.

A lényeg, hogy nagy balf..sznak kell lennünk hogy kifogjunk egy rosszat, de persze nem lehetetlen :D

2014. jún. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Én tavaly novemberbe vettem ilyen telefont! Nőből vagyok, a férjem pontosan olyan telefont akart nekem ami víz por és ütés álló! Szilikon tokba meg bőr tokba plusz fóliázva használta! Úgy vigyáztam rá mint a hímes tojásra! Erre egy hete a telefonom nem bírta 1-2 órától tovább! Folyamatosan töltőn kellett hagyni, és a telefon állandóan forrósodott! Mivel nincs egy éves sem, bevittem a szervizbe! Közölték velem, hogy a telefon elveszítette a garanciáját, mert a headset csatlakozónál beázott! Kérdezem én, sosem használtam a headset részét, soha nem volt kinyitva, víz közelében sem volt, nem teszteltem, nem áztattam, és mégis BEÁZOTT!
2014. jún. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!