Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a külömbség az Android, és...

Mi a külömbség az Android, és a IOS között?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy két külön op. rendszer, de mi mivel jobb?

Volt egy Iphone 4S-em, de csak kettő hét-ig(anyagi okok miatt el kellett adnom) és most pedig van egy Galaxy S IV-m (sajna német menüs) és szinte mindkettő szinte tök egyforma. A különbséget csak a hardverekben látom. Talán még annyi hogy az Androidnak jobb az áruháza, és több az ingyenes alkalmazás.

Légyszíves egyszerűen válaszoljatok, hogy én is meg értsem. Valamint ne offoljatok légyszives.


2013. máj. 2. 17:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam dönteni a két op.rendszer közt, úgyhogy vettem egy Androidos telefont és egy iPad-et. Nekem mindkét rendszer tetszik, nincs különbség. Illetve annyi, hogy sok program, játék ami iOS-re fizetős az Androidra ingyenes.
2013. máj. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Látom nem teljesen volt világos a kérdésem.

Tegyük fel ha elméletben 2 adott készülékre, mondjuk kettő 4S-re tennénk 1 IOS-t, valamint a másikra egy Android op.rendszert, mondjuk az ICS-t akkor a két készülék közül melyiket mondanánk jobbannak?

Mivel az IOS iphone-ra van optimizálva, ezért akkor tegyük fel azt is hogy az adott android op rendszer is az ihone 4s-re.

A 2készülék közül melyiket mondanátok stabilabbnak?

mind a megmaradt szabad RAM-ra valamint az energiafogyasztásra gondolok. egyszóval ezekkel a szempotokkal melyik oprendszer jobb?

2013. máj. 2. 18:34
 13/25 anonim ***** válasza:

Ez látod jó kérdés, tekintsünk el attól, hogy nem tudnád ráoptimalizálni, mivel kevés lenne neki a mag és a mhz a folyékony működéshez, de főleg az utóbbi (800mhz).


Az ios stabilabb lenne. Hogy miért? Mert minden alkalmazás a saját kis sandboxában "turkál", nem fordulhat elő összeakadás, pl.. és ez csak egy apróság. Az ios a memóriával is máshogy gazdálkodik, adott esetben ez is befolyásolná a felhasználói élményt.



A fogyasztás meg a fentiekkel összefügg.

2013. máj. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a gyártó tehet róla. Androidnál a Google, az IOS-nél az Apple. Az androidot vagy 20-30 féle hardverre kell optimalizálni, míg az IOS-t max 3 hardverre. És igen, teljesen más a rendszer felépítése. Az Android alapjaiban Linux, Linux kernel hajtja, és ugye köztudott, hogy a Linux egy szabad fejlesztésű OS, így vannak hiányosságai. Az IOS meg OSX alapú, vagyis maga az OSX érintőképernyős változatát hordozza, és alapjaitól fogva más de teljesen. Ott egy telepítés olyan, mint mint Windows alatt egy üres mappa másolása Windows alatt. Ezt csak példának hoztam fel, hogy érzékeltessem.
2013. máj. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Az IOS meg OSX alapú, vagyis maga az OSX érintőképernyős változatát hordozza, és alapjaitól fogva más de teljesen. Ott egy telepítés olyan, mint mint Windows alatt egy üres mappa másolása Windows alatt. Ezt csak példának hoztam fel, hogy érzékeltessem."


Ebben van pár tárgyi tévedés.. telepítettél már valamit osx alatt? Tovább haladva, az OSX egy unix alapú oprendszer. Teljesen kompatibilis vele. Ha akarod, parancssorban is bűvészkedhetsz. Unix alatt telepítettél már valaha? Lehet parancssorból is, lehet pl dmg-ből is. Egyik sem olyan, mint amilyennek írod.


Az IOS szintén Unix-alapú.

2013. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Az android sokkal jobb, mivel teljesen személyre szabható, a billentyűzettől kezdve a launcherig, mindent lecserélhetsz rajta. Sőt teljesen kis droidot csinálhatsz belőle a tasker nevű programmal, amivel totálisan beautomatizálhatod a telefont (nézd meg youtube-on, zseniális!).


Az Apple-től veszel egy "sima" telefont 300ezerért (nem mellesleg a Samsung csinálja az alkatrészeket hozzá...), ami valóban jól optimalizált, de közelébe sem érhet az android fejlődéséhez. Hasonló árban, mint az i5 kaphatsz Samsugng Galaxy s4-et, amiben 4 magos proci van, 2 giga ram és FULLHD kijelző, milliszór szebb, mint az iPhone-é. Vagy ott a HTC One. És sokkal igényesebben is néz ki.


iPhone-on mindenért fizetsz, androidon a 90%-a a programoknak ingyenes. Android mivel nyílt forráskódú, fejlesztenek belőle egyedi ROM-okat is, bár én alapot használok, csak gondoltam megjegyzem. És rengeteg program van hozzá. ;) És ez egy baromság ,hogy az androidos telefonok "szaggatnak, kifagynak". Egy HTC One, vagy Galaxy S4 sosem fog lefagyni, lagolni, és mint írtam hardverileg 5-ször jobbak egy almás telefonnál. :) nekem egy szutyok Xperia U-m van 1 éve, és eddig egyszer sem fagyott ki... Szóval az android személyre szabható, az iPhone meg csak egy sima telefon, amit nyomkodhatsz 300ezerért, de minek. :D

2013. máj. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
Jah és mint mondtam, androidra letöltheted a Swiftkey 4 nevű programot, ami kijavítja a külöNbség szót neked!!!!
2013. máj. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

1. számú hiba. Az iphone nem 300e forint. i5 16gb 160-180e ft.

2. számú hiba. A samsung már csak pár alkatrészt szállít az apple-nek és hamarosan megszűnik a cég ilyesfajta kapcsolata. Szerinted miért nem int be a Samsung az Apple cégnek?:)

3. számú hiba. Hiába a 4 mag és a 2gb ram, az i5, ami ugye lassan egy éves modell, folyamatosabb működésre képes.

4. számú hiba. Használtál már valaha IOS-eszközt? Mi az, hogy folyamatosan fizetsz? Tudod mennyi ingyenes program van? Vagy fizetős progik ingyenes verziója? Neadjisten: warez. Utóbbit biztos ismered, androidos lévén:)))

5. számú hiba. Az iphone is végletekig személyre szabható, ha azt szeretnéd, csupán jailbreak kell hozzá.

2013. máj. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

1. számú hiba. Valóban kaphatsz iPhone 5-öt 30ezerért is Moziak XXL csomagra, ami havi 21 ezer 2 évig (számolni csak tudsz, mennyibe fog kerülni.

2. számú hiba. Attól független továbbra is a Samsungtól vannak az iPhone alkatrészek.

3. számú hiba. Valóban folyamatosan működésre képes. A semmire képes egy 500 forintos Nokie 3410-es is.

4. számú hiba. Az iPhone-od sajnos nem tud megtanítani olvasni, azt írtam szinte mindenért fizetsz. Nem szoktam warezelni androidra, csak kipróbálni programot, utána megveszem a marketen (mégiscsak fizetik+supportot is kapok az eredeti programra).

5. számú hiba. Jailbreakkel elmegy a garanciád, gondolom ezt is tudod és még így sem lehet annyira személyre szabni az iOS-t, mint a stock androidot.

2013. máj. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ohh és nem is mondtam még, hogy androidos telefont rádugsz a gépre, egyből felismeri, mint tárhelyet, iPhone-on meg csak azaz idióta iTunes van, ami vagy megy, vagy nem (van iPod-om taspasztaltam azt a sz*rt). Sajnos úgy tűnik, te gyenge érveket hoztál fel és sajnos eddig android apple 1-0... :/
2013. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!