Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Operacios rendszer nelkuli...

Operacios rendszer nelkuli telefonra lehet telepiteni Blackberry OS-t?

Figyelt kérdés
Lg c195 re gondoltam:)

2013. máj. 23. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem. A telefonok (még az okosak is) messze állnak a PC-k operációs rendszereit illető rugalmasságtól.
2013. máj. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De a black beryy mobil os!tan nem ismered?hogy jon ide a pc?
2013. máj. 23. 21:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Felfogtam. A második mondatommal ne foglalkozz, az első a lényeg!
2013. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem meg pont h kéne foglalkozni a 2. mondattal is :D Kérdező, nem értem mit nem értettél az 1. válaszoló postjából?? A lényege az, h pc-re rakhatsz linuxot, windows-t meg tököm tudja mit. De a mobilok olyanok mint az apple, csak az megy rá, amire tervezve van, tehát nem rugalmas, hogy ugrálsz hol erre, hol arra az op rendszerre
2013. máj. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Épp az új Blackberry lesz az, amire a saját oprendszer helyett lehet tenni androidot, mert színtiszta linux alapú.

De az a hardver.

Mint fent is írták, a mobiltelefon-szoftverek specializáltabbak a pc-k oprendszereinél, meghatározott hardverhez vannak készítve és visszafelé is, a hardver tervezésénél is figyelembe van véve a leendő operációs rendszer, épp ezért (túlnyomórészt) nincs átjárhatóság köztük.

Talán a jövő a teljesen rugalmas OS és a rendszerfüggetlen platform a mobilokban is. Egyelőre ezt a gyártók gazdasági érdekei nem támogatják.

2013. máj. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!