Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Külföldön sokkal olcsóbban...

Külföldön sokkal olcsóbban kapni nagy tudású telefont, miért?

Figyelt kérdés
Most nézegetek egy oldalt.Pl egyik teló: 219 dollárér tudja ezeket:Quad Core 1.2GHz, 5.8inch,Android 4.2.1,1GB ram,4Gb memória,13 MP hátsó,5 MP első kamera.Itthon ezért egy vagyont kéne kiadni..igaz h kínai,de manapság mindent ott csinálnak.

2013. jún. 5. 23:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hát az Oppo márkanevet koppintja.Zopo,még jó hogy nem Zippo.:)Amúgy annyi pénzért nem olyan rossz az.

Azért ilyen elmosódott az a 13mpx-es kamera képe.

[link]

Nem olyan haj de szar,de látszik hogy nem csúcs hardware van az optika mögött.Na meg a tippem is bejött,egy jó kis MTK6589 proci dübörög benne.Viszont az a Sharp kijelző odabas. ennyi pénzért.Az nagyon jó.Összességében annyi pénzt nagyon megér,de azért azt ne várd,hogy S4,HTC One szintű telót kapsz.Ami leginkább megfontolandó az a garancia kérdése,hogy ha becacil a vas küldheted vissza Kínába.De az a Sharp Super LCD az tényleg menő,azon meg is lepődtem megmondom őszintén.:)Egyébként a márkanevet róla koppintották,persze kit érdekel,az Oppo-t se ismeri(még)senki,úgyhogy nem ciki:

[link]

2013. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem rossz telefon, bár a hardver tényleg nem a legerősebb, de azért ezen is elfut minden.

Viszont nem teljesen értem milyen OS van rajta.

Beszélek angolul, de mégsem értem. Ha minden igaz gyárilag valamilyen Aliyun OS-sel jön, de a nemzetközi vásárlók az Androidos verziót kapják.

2013. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Ennyire otthonvagy ebben a témában?

Kitudja,lehet még Zippo is lesz belőle. :)Hát igen,lehetne jobb minőségű is,de néha 1-2 képet ellőni vele jó.Főleg a mostani 2 mpx-es telómhoz képest.

Az a proci jónak számít?:)

Szép,tűéles kijelzője lehet az biztos.Bár azt nem gondoltam,h ennyire jó az a Super LCD,csak gondoltam, h jó,ha ekkora a felbontása.:D

Nem várom el,telefonálni meg internetezni használnám csak,ahoz meg jó szerintem.:)

A garancia.. igen..de önszántából csak nem adja fel.Utóbbi 5-6 évben egy telóm se adta fel a szolgálatot.Mostis kb másfél-2 éve van egy Tmobile move-om,ami ugye Alcatel,sokat esett de jól bírja.

Komoly teló ez a Find 5,kár ,h erre nincs pénzem. :/ :D


Szerintem utólag tehetik rá az Androidot.Aliyun-al nem biztos h akadna rá annyi vevő,vagy nemtudom..

2013. jún. 6. 22:11
 14/19 anonim ***** válasza:

Egyébként ezt olvastad?: [link]

Valaki megvette azt csinált egy tesztet.Persze hogy Androiddal jön.Nincs semmi gond az MTK procikkal,de nem olyan fejlettek,mint egy Snapdragon.Ez főleg a csíkszélességen érhető tetten.Nagy általánosságban azt lehet mondani, hogy a kisebb csíkszélesség kevesebb hőtermeléssel és fogyasztással, ebből adódóan jellemzően nagyobb teljesítménnyel jár.Kisebb csíkszélesség,nagyobb teljesítmény.Ez a lapka vastagságát jelenti,amire a gyártó nyomtatja az áramkört.Egy Snapdragon pl. 28 nanométer,egy MTK meg 45 nanométer.Tehát egy 4 magos 1.2GHz-es Snapdragon-nak nagyobb a teljesítménye,mint egy ugyanezzel a paraméterekkel rendelkező MTK-nak.Ettől még nem rossz az,csak nem olyan fejlett,meg nyilván olcsóbb is a gyártónak egy MTK procit venni,szerelni a telefonba,mint egy komolyabbat.

2013. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem is az a gond, hogy ezt a MediaTek gyártja, Snapdragon-t meg a Qualcomm, hanem az, hogy az MTK6589 4 Cortex A7-es magból áll. A Cortex A7-ről azt kell tudni, hogy az energiatakarékosság a fő profilja. Energiát meg természetesen a gyengébb teljesítménnyel lehet megtakarítani. Szóval 4 Cortex A7-es mag meg sem közelíti mondjuk a HTC One teljesítményét, amibe 4 krait 300-as mag van. Természetesen ez sem gyenge, a játékok elmennek rajta meg minden.
2013. jún. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Igen olvastam.:)

Értem.Találtam telefonokat Snapdragon,Exynos procival is,de azoknak a kijelzőjük gyengébb volt (HD vagy kisebb).Ebben az árkategóriában kell kompromisszumokat kötni.De jóformán csak netezni használnám,akkor inkább a kijelzője legyen jobb.


Még annyi kérdésem lenne,hogy oldalak közül melyiket ajánlanátok?

ebay,aliexpress,antelife,fastcardtech?

2013. jún. 7. 18:06
 17/19 anonim ***** válasza:

Kínai telefonos fórumokon kérdezősködj,én még a Find5-öt sem mertem berendelni,pedig azt egyenest a gyártó küldi.:)Van aki sűrűn rendel ilyen telefonokat,azok jobban vágják. [link]

Ez a kedvenc tanácsom: [link] :)

2013. jún. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#16


Ebay-t nem ajánlom, bár ha jó az eladó értékelése és ott a legolcsóbb akkor az sem rossz.

Többit viszont nem ismerem.

Nem vagyok kínai telefonok terén hatalmas szakértő, de úgy tudom pandawill.com elég korrekt, egyik ismerősöm rendelt is már onnan, és semmi gond sem volt vele.

2013. jún. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

PayPal-on elvileg biztonságos,miért nem teszel egy próbát? Igaz Find 5 esetében nagyobb összegről van szó.

Hehehehe,köszönöm a jótanácsot. :D


Ez a pandawill tényleg korrekt,sokkal kultúráltabban is néz ki és még garit is adnak..szétnézek itt.:)

2013. jún. 7. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!