Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a különbség Windows Phone...

Mi a különbség Windows Phone és Android között?

Figyelt kérdés
Melyik operációs rendszer teljesít jobban? Windows Phone vagy Android? Nagyon sok rosszat hallok a WP-ről, de hozzá értő, ezzel foglalkozó emberek nem nagyon mondnak róla negatív tulajdonságot, például a letölthető alkalmazások azok fizetősek. Lényegében arra tudnátok e válaszolni, hogy melyik szuperál jobban? Pl. melyiknek több az élettartama, melyiket egyszerűbb kezelni, egy idő után ha van olyan, hogy 'elfárad' (belassul) a készülék, akkor melyik esélyesebb rá, melyiket éri meg jobban választani?

2013. jún. 20. 08:03
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
47%
Az Android a Google től van, a Wp a Microsoft-tól, most a Microsoft mindenbe be akar törni, és a minőséggel ne annyira foglalkozik (kiv. Windows 7, XP...) Android sokkal sokoldalúbb, át is írhatod (ha akarod), mert nyíiltforráskódú. A wp desingje nekem nem jön be( lehet, hogy neked ez tettszik).
2013. jún. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
58%
WTF,első válaszoló . Azondja nem minőségi ... Hahaha , nem tudom melyik rendszer buzul egész "véletlenül'' többet . A WP sokkal stabilabb és időtállóbb rendszer ...
2013. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Beviz Elek ***** válasza:
24%

Az android hajlamos belassulni, de félévente újrarakod és nem lesz vele bajod (bár 4.0 fölé nem megyek, onnan fos)

A wp van mit behozzon. Golyamatosan fejlesztik, talán jobb lesz mint az android, de jelenleg még a közelében sincs.

Az android előnye, hogy ennél testreszabhatóbb tendszer soha nem létezett. Találsz minden telóhoz főzött romot (nem csak a gyári sz.rt), rengeteg ingyenes alkalmazás van ami még hasznos is, illetve root után bàrbármi beállítható egy kis utánaolvasással egyszerűen.

2013. jún. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%

Wp-re is van igyenes app, nem is kevés. Az alap, hétköznapi appok ingyenesek.

A WP a mai leggyorsabb brendszer. Nem kell neki nagy hardver, mégis gyorsabb és smoothabb, mint az android. Az android képes laggolni, esetenként fagyni, íg a wp nem, vagy ha igen, akkor gyári hibás, de ez az androiddal is megtörténhet.

A WP nem lassul be 1 év után sem. Nem kell újra indítgatni hetene, egyszerűen használható, ahogy az android is. Én 1,5 éve használom. Nagy megelégedéssel. Hiába Windows...ha ez egy teljesen más ökoszisztéma.

2013. jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
Sokminden
2013. jún. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
18%
Windows Phone ez mehet a kukába annyi a külömbség
2013. jún. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
81%

"Windows Phone ez mehet a kukába annyi a külömbség"

Ezt indokold meg, hogy miért? Csak mert neked nem tetszik? Elárulom, hogy stabilabb, mint az android, gyorsabb, mint az android, és könnyebb beállítani mindent, mint androidon. Nincs 20 ezer almenü, nem lassul be, mint az android, nem fagy le, mint az android.

Példa: Lumia 520 sebessége = a Galaxy S3 sebességével. Optimalizáltabb, mint az android. Tehát miért is mehet a kukába??? Ízlések és pofonok. Én pont az androidtól kapok hülyét. Azért mert nem tetszik valami, attól még nem kell lehurrogni.

2013. jún. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Kedves Borusz János.Mi az a külöm?Én eddig csak a "külön" szót ismertem.Egy 8 éves gyerek írja úgy,ahogy mondja.Gondolom A Magyar helyesírás szabályai című könyvet is dobtad a kukába 8 éves korodban.Az ember elüthet egy ékezetet,de azért ez durva.

A kérdésre válaszolva:

Mindkét rendszernek van előnye,hátránya.Android nyitottabb rendszer,most még több alkalmazás érhető el rá.A stabilitása,gyorsasága viszont hagy kívánni valót maga után.Sokkal nagyobb a rendszerigénye.(mármint ha azt akarod hogy működjön)

Windows Phone8-ról elmondható hogy sokkal stabilabb,általánosságban gyorsabb.Microsoft egységesen támogatja a rendszert.Nem a gyártók döntik el,megkapja e a frissítést egy modell.Minden WP8-as modell 3 év támogatást kap,gyártótól függetlenül.(Az MS ugyanazt követi,mint PC-n.Ott is mindegy hogy Asus,vagy Sony notebook,a rendszer van támogatva,nem a készülék.)Persze olyan lehet,hogy egy alkalmazás csak bizonyos készülékekre elérhető.Lumia 930 állítólag Snapdragon 800-at kap.Nyilván lesz rá olyan játék,ami nem szedhető le a kis 520-asra,de ez a rendszertől független.(pc-n is van ami nem fut a 100ezresen,csak a 250ezresen)Hátránya hogy zártabb rendszer.Azt kapod amit az MS megálmodott.Persze alkalmazásokkal belakhatod,testre szabhatod,de az alapvető funkciókon nem tudsz változtatni.(Jó példa a lezárt kijelzőnél bontotta a Wifi-t a telefon.Ez energiatakarékosságból tette bele az MS,nem hiba volt.A felhasználói visszajelzések által változtattak.)Tehát akkor fog változni,ha sok embernek nem tetszik egy funkció,akkor azt az MS lereagálja.Te nem tudsz belenyúlni a rendszerbe.Kevesebb az alkalmazás(150ezer).Ez változni fog.Miért?Egyrészről év végére 10% fölött jósolnak részesedést,másrészt az MS is szorgalmazza elég durván.(pont most hirdette ki,1millió dollárt oszt szét a legsikeresebb fejlesztők közt)

Vannak ingyenes alkalmazások is.:)Nézz szét!

[link]

A fizetősek próbaverziói is sokszor ugyanaz az alkalmazás,csak ha megveszed nincs,ha próbát töltöd van reklámcsík az alkalmazásban,tehát érdemes azokat is böngészni.Van olyan is hogy tök ugyanaz,csak a vásárlással támogathatod a fejlesztőt.Ha arra gondolsz,hogy torrent-ről töltesz egy 1000ft-os játékot ingyen,na olyan nincs.Illetve van,de sokkal nehezebb feltörni egy WP-t,mint egy Androidot.

2013. jún. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát! Én Windows Phone mellett állok. Csak mivel eddig Samsung S5230 -as készülékem van kb. már 3 éve, így nem értek az új operációs rendszerekhez. Gyanúsan sok embernél látom mindenfele, hogy androidos telefonja van. Nem tudom, hogy azért, mert olcsó, vagy mert az jobb lenne. Én egyikre se mondom, hogy rosszabb vagy jobb, mert nem tudom mi a különbség. Most már válaszok alapján valamilyen képet már látok róluk, de még szeretnék olyan válaszokat, hogy volt neki android és WP -re váltott, mert sokkal jobb abban, hogy...

vagy akár fordítva. (WP -> android) és miért.

//Ez pedig szerintem egy elég hülye kérdés, de ha nekem van egy Windows Phonem és kijön egy újabb operációs rendszer rá, pl 8.0 -ról 8.1 -re, akkor azt tudom tovább frissíteni vagy meg kell maradnom a 8.0 -nál?//

2013. jún. 21. 10:24
 10/28 Beviz Elek ***** válasza:
18%

Frissítheted nyugodtan. Nekem nem volt winfosom szerencsére, de ismerősök akik androidról váltottak, elég hamar visszacserélték.

A winfos jó annak aki zenét hallgat róla, telefonál és sms-ezik. A többihez android kell! Kismilliárd alkalmazás és nincs olyan dolog rajta amit ne tudnál megváltoztatni a saját ízlésed szerint.


De akinek tényleg csak telefonálni kell az talán jobban jár a winfossal.


Az android lassulása meg igaz. A gagyi gyári szoftver esetében....

2013. jún. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!