Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android 4. 0,4.1,4.2 és a...

Android 4. 0,4.1,4.2 és a többi. Mi a hatalmas különbség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, h olyan dolgot tapasztalok manapság egyre gyakrabban, aminek nem értem az okát. És ez a fent említett rendszerrel kapcsolatos. Amikor megvesszük a telefonokat, ugyebár mindegyiken van már egy kiforrt rendszer, mármint úgy ahogy kiforrt. Ez működik is, hiszen akkor nem azzal adnák el. Viszont vannak ezek az Android rendszerek, h 4.1 meg 4.1.2 vagy mittomén mennyi meg milyen van még. A lényeg, h mi olyan különleges ezek között, h sokan vergődnek a miatt, h még nem jött a legújabb verzió?? Mert nekem 2.3.4-em van, de elég, jó, és tud mindent, GPS, WIFI, mobilnet, minden ami kell. Ezek már elvileg jóval fejlettebbek, de van vmi különbség a külsőn kívűl, h ennyire fontos legyen az az új JB meg a többi???



2013. máj. 31. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Lehet lepontoznak emiatt, de csomó android fanboy van aki android for ever és mindig a legújabb kell neki. Amúgy kba annyi különbség van az oprendszerek közt hogy minden újabb verzióval kb 1%-kal több alkalmazás érhető el rá :D
2013. máj. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2013. máj. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
valóban nem sokat számít egy régi telefonnál, főleg ha azt a gyártó lustaságból lesz*rja. hibajavításokat tartalmaz(már ha nem jönnének elő újabb hibák...), 1-2 új funkciót, pl 4.2.1-nél van ilyen többfelhasználós mód(teljesen életszerű, hogy nem csak te használod a telódat, hanem más is.), sok telefononra úgy hat a frissítés, hogy kevesebb lesz az üzemideje. ez a lényegesebb. a fanboyok meg agyondícsérik, hogy fuu micsoda áttörés, stb. új telefonok, amik alapból azzal jönnek ki, azoknak annyival másabb, hogy a frissítések egyre többféle hardvert támogatnak, szóval pl a GingerBread-ek nem támogatják a 4 magos procit(nem használják ki), vagy csak 1 giga ramot tud kezelni.
2013. máj. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2#, BEST! :) Bár fura, h mindig van mit fejleszteni... :D Nekem igazából elég az is ami most van, bár oké, vannak új dolgok, NFC meg procik, meg kijelző, de hogy hogy tudnak még mellé ennyi mindent kitalálni... besz.rás :)
2013. máj. 31. 19:29
 5/6 anonim ***** válasza:
igen, egy átlag felhasználónak bőven elég lenne. viszont sokan bemagyarázzák maguknak, hogy az NFC is például létfontosságú. pedig szerintem nem az, és az, hogy majd mindenhol egyszer azzal fizetünk...nos, van, ahol még most sem lehet bankkártyával fizetni..pedig az nem egy új dolog.
2013. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 aHermann ***** válasza:

Kettessel nagyjából egyetértek, kivéve a többfelhasználós újítást. Az nem telefonra lett elsősorban kitalálva, hanem tabletre és ott nagyon is életszerű, tapasztalatból mondom. (bár adott esetben telefonon sem elvetemült gondolat szerintem) Pl. kisfiam kezébe adom a gépet, de csak a saját profiljában mászkálhat, így nem félek attól, hogy letöröl valami fontos adatot, alkalmazást vagy érdekes e-maileket küld az ismerőseimnek stb. :-)


Ezen kívül a Jelly Bean-ben a laggolás is kevesebb a project butter-nek (mennyi kaja) köszönhetően. Persze ez csak az újabb kütyüknél játszik úgy is.


Egyébként pedig ilyen a fejlődés. Én sem remegek azért, hogy mikor rakhatom már fel a legújabb verziót, de el tudom fogadni, ha valakit ez foglalkoztat. Neki ez fontos. Mint, ahogy van olyan ismerősöm aki néhány hetente-havonta cserélgeti az alkatrészeket, mert neki mindenből a legújabb, legjobb kell. A "régi" cuccokat meg eladja. Ez a hobbija. Hát istenem, különbözőek vagyunk.


Az azért elég ritka, hogy egy újabb verzió forradalmi újításokat hozzon. Nem kell ezt túllihegni, minden újabb kis verzióval jön valami apróság, aztán ha 3-4 év múlva visszanézel, akkor lehet meghökkensz, hogy az akkori telefonok kb. fele annyit sem tudtak, mint a mostaniak.

2013. jún. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!