Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a különbség Windows Phone...

Mi a különbség Windows Phone és Android között?

Figyelt kérdés
Melyik operációs rendszer teljesít jobban? Windows Phone vagy Android? Nagyon sok rosszat hallok a WP-ről, de hozzá értő, ezzel foglalkozó emberek nem nagyon mondnak róla negatív tulajdonságot, például a letölthető alkalmazások azok fizetősek. Lényegében arra tudnátok e válaszolni, hogy melyik szuperál jobban? Pl. melyiknek több az élettartama, melyiket egyszerűbb kezelni, egy idő után ha van olyan, hogy 'elfárad' (belassul) a készülék, akkor melyik esélyesebb rá, melyiket éri meg jobban választani?

2013. jún. 20. 08:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
81%

Első ok elég egyszerű.Összesen 8 darab Windows Phone8-as készülék van Magyarországon forgalomban.Nokia Lumia 520,620,720,820,920.HTC 8S,8X.Samsung Ativ S.Nos szerintem csak a Sony-nak,csak a friss Android-os modelljei darabszáma is több.Tehát egyszerű matek.Második ok,ha bemész egy szolgáltatóhoz hogy okos telefont akarsz venni,tuti hogy egy Android-ot,és tuti hogy egy Samsung-ot raknak eléd.Miért?Lehet tippelni.Saját fülemmel hallottam,hogy egy Sony Xperia-t akart venni az ügyfél,és az eladó megpróbálta rátukmálni a Samu valamelyik Galaxy +,- ,Advance3 szörnyűségét.Valószínű igen kedvező áron adja a Samu a szolgáltatóknak a telefonokat,ők meg nagyobb haszonnal tudják eladni.WP8-at csak azért árulnak,mert Nokiát még mindig megéri forgalmazni,még mindig szeretik az emberek.Nos a Samunak a legnagyobb a termékpalettája,és az szinte mind Android.Ennek is megvan az oka.(Google)

Régebben van Android,mint WP.Ha nem számoljuk a Nokia korszak előtti kb.0 időszakot,az egész WP széria még nincs 2éves se.Ráadásul hála a Google reklámgépezetnek az átlag embernek ami nem droid,az nem is okos telefon.Azért felsorolok egy pár okos telefon op.rendszert,sok még az Android,és igen az iPhone(iOS)előtt született.Symbian,Windows Mobile,Blackberry OS,webOS,Maemo,MeeGo,Bada,Windows Phone,Ubuntu Mobile,Firefox OS,BB10.Kb.időrendi sorrendben.Nemsoká jön a Tizen,és a Sailfish.Ez mind okos telefon op. rendszer.A gyártók azért szeretik még a droidot,mert saját felületet hozhatnak létre.Máshogy néz ki egy HTC,Sony,Samsung,LG Android.WP-nél ez eléggé korlátozott egyenlőre.Vannak Nokia exkluzív alkalmazások,meg a HTC-nek is van saját óra,időjárás csempéje,ami csak HTC-kre szedhető,de korán sem olyan szabadok a gyártók,mint droidnál.(ami nem baj,nem cseszik szét a rendszert a saját felületükkel,ami droidnál annyira jellemző,főleg a Samunál)Nekem Samu Galaxy S+-om volt.Hát annyit mondok,hogy csinált olyat hogy telefonálás közben kikapcsolt.A hátlapja már lejárt,mert annyiszor kellet feltépnem,hogy kivegyem az aksit,mert csak úgy tudtam orvosolni a lefagyást.Na akkor lettem WP-s.:)Gyors hozzáteszem,hogy az 2.3 volt,azóta javult a droid,de ha (anno)75ezerért veszel egy telefont,az ne caciljon már be ennyiszer.

Frissítés:MS hivatalos közleményében a 2014 nyarán/őszén érkező nagy frissítést(szerintem WP9)még minden mai WP8 megkapja.Továbbit nem mondtak,de minden ilyen frissítés garantált 1.5 év támogatás.Tehát 2016 első feléig.Tehát persze hogy megkapja(egyébként pár hét múlva bejelentett)frissítést.Egyébként ez még nem lesz nagy szám.Majd télen jön egy nagy frissítés.

Bocs hogy ennyit írtam,csak el van törve a lábam,azt unatkozok egyedül itthon ebben a dög melegben.:)Halihó.

2013. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Azért az túlzás hogy nem lehet használni semmire a WP-t.:)Játékok terén van elmaradása,az tény.Androidon is fizetni kell a komoly játékokért,persze ha kiütöd,akkor mehet a kalózkodás ezerrel.Ahogy írtam WP-t nehezebb,de amúgy azt is lehet,csak nehezebb.Ha nem értesz hozzá,téglásíthatod a telót pillanatok alatt.Szerintem egyébként ott kezdődik a játékélmény,hogy egy jó pc,jó joystick,81 cm-es tv pc bemenettel,fejhallgató egy erősítőre kötve.Nem egy 4-4.5-es kijelző,virtuális joystick "emulátorral",meg a mobiltelefon hangszórója.
2013. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
86%

Saját vélemény, kicsivel több mint 2 évig használtam androidot, most több ismerősöm telefonján tesztelve, rájöttem, hogy van jövője a wp-nek. Vettem egy lumia 620-at. Sokkal stabilabb és minőségibb rendszer. Erre is lehet írni saját alkalmazást, de egy mezei felhasználó sosem fog, ahogyan androidra sem. Tény, hogy androidra könnyebb, ezért androidon rengeteg alkalmazás elérhető, ám ezek minősége a wp-s alkalmazások közelében sem jár. Vannak hiányosságai a wp-nek, de szerintem fejlődik folyamatosan. Azt mondom le kell tesztelni mindkét rendszert, és amelyik jobban bejön az embernek, azt kell vásárolnia. Persze erre nincs mindig lehetőség.


Szóval, ha egy stabil, gyors és megbízható rendszert szeretnél, és ezért elnézed azt, hogy minimális a testre szabhatóság, akkor windows phone.

Ha az a fontos, hogy rengeteg alkalmazásod legyen (na jó, azért azt meg kell hagyni, hogy sok androidos telefonnál a belső memória igen csekély, és belefut az ember abba a hibába, hogy sehogyan sem tud több alkalmazást telepíteni), főként google szolgáltatásokkal legyen kompatibilis és szeretnéd, ha teljesen a saját ízlésedre szabhatnád a rendszert, akkor android.

2013. jún. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm tőletek is a válaszokat! Nem értek az újabb telefonokhoz, szóval még egy hülye kérdésem lenne, hogy mit takar az, hogy 'saját ízlésemre szabható'?
2013. jún. 21. 13:49
 15/28 Beviz Elek ***** válasza:

Vitatkoznék az előzővel, hiszen ha olvasol au androidról akkor nehezen tudod megtölteni a belső memóriát. A külön belső memória nélkülieknél a memkártyából lecsaptál egy részt ext formátumra és oda mentek a progik. Rzzel a gyári sd-re telepítésnél sokkal hatékonyabban dolgozhattál. Az újaknál pedig kicseréled a belső memóriát és a kártyàt és minden problémád megoldódik. Így csináltam meg a volt csajom telóját mert nem ment rajta a most wanted. Most van 16 giga belső és 2 sd kártyája. Papíron....


A személyreszabhatóság annnyiban látszik, hogy pl más teló képetnyőzárát felrakjatod (pl iphone) vagy sok telónál nincs gyárilag az értesítési sávban wifi, bluetooth, vaku stb ki-bekapcsoló ikon, de te raksz rá. 800 millió féle launcher rakható fel.

Ha meg jobban belemászol picit húzol a procin, átállítod az akksi rezgési erősségét, ütemet állítasz, teljesen új szoftvert raksz fel (x10 mini pro csak 2.1ig volt csinálva. Felraktam 4.1ig mindent, végül 2.3nál maradtam mert a legjobb volt)

Mini pro-mról lekaptam a gyárit és főzött 4.0 van rajta metz ez nem lassul be, megbízható, stb. Játéknál húzok a procin párszázat és kész....

2013. jún. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Ez mind szép,és jó,csak azt felejtetted el mondani,hogy ha nem tudja visszaállítani gyárira nyom nélkül,és meghibásodik a telefon akármi miatt,nincs garancia.A szervizes meglátja a megbuherált telefont,mosolyog egyet,visszaadja,és megköszöni hogy befáradtál.:)Másik meg az hogy ez a srác GYK-n kérdezi milyen telefont vegyen.Tehát valószínű nincs neki hozzáértő ismerőse se nagyon,mert akkor őt kérdezné.Tényleg biztatod hogy 0 tudással buherálja az új telefonját?Könnyen egy drága papírnehezéket csinálhat belőle.Azért az emberek nagy része nem húzza fel a proci-t stb.,csak használni akarja a telefont.Meg amúgy is,neked ki fizeti ki azt az időt amit azzal töltesz,hogy buherálod a telefont hogy jó legyen?Amit PÉNZÉRT VETTÉL,és ingyen dolgozol a gyártó helyett.Én nem tartom jó dolognak ezt a fogyasztói magatartást.Ha veszek 80 ezerért egy terméket akkor az működjön rendesen!Nekem kell megbuherálnom?Álljon már meg a fagyiskocsi!Ha veszel egy autót,azt a motorelektronika miatt lefullad a kocsi,bemegyek a szakszervizbe,azt cirkuszt rendezek.Nem kezdem el buherálni,mert kifizettem,nem az én dolgom,NEM VAGYOK HAJLANDÓ!Ez miben más?Esküszöm venni kéne egy Galaxy Pocket-tet,azt bemenni egy kamerával egy Samu márkaboltba,hogy akad,kifagy,rossz.Kérem vissza az árát.Kíváncsi lennék milyen pofát vágnának,mert igazam lenne.Ne mond hogy nincs igazság abban amit mondok.
2013. jún. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Ezt jól látod, hogy nincs ismerősöm aki tudna ebbe segíteni, mert mindenkinek android van, így nem tudok kit megkérdezni a Windows Phone -ról. Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 21. 21:32
 18/28 anonim ***** válasza:
82%

Windows Phone-t megveszed, kiemeled a dobozból, bekapcsolod, és nem kell buherálni, az úgy működik rajta, ahogy annak működnie kell. Nem laggol, nem fagy. Folytonos a működése a rendszernek. Viszont WP8-on is van egy pár komoly játék. És folyamatosan érkeznek a jobbnál jobbak. A fejlesztők is (Gameloft, EA) belátták, hogy a WP egy fejlődő rendszer. Na akkor ez azt jelenti, hogy van jövője.

Én anno Simbyanos voltam. Fagyott, laggolt, újraindulgatott. Aztán kerestem egy olyan rendszert, ami jól teszi a dolgát. Az Xperia arc S-en laggolt a droid a Sony centerben és a Media Marktban is (ez 2011-ben volt tavasszal.) és a Samsung is laggolt. Mindenki mondta, hogy vegyek Sony-t és buheráljam....na de én értek hozzá? Nekem nem egy olyan telefon kell, ami a buheráltság miatt bármikor összeomolhat rendszerhibára hivatkozva, hanem egy olyan rendszer kellett, amit ha kiemelek a dobozból, ne kelljen hozzá nyúlni. A Lumia 710-em másfél éve kivállóan teszi a dolgát, és sebességben is meglep a mai napig. Folyamatos és megbízható a működése, és nem buheráltam semmit, mellesleg így van még fél év garanciám.

2013. jún. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Ha van még valakinek egyéb észrevétele, tapasztalata, hogy melyik OP. rendszer szuperált neki jobban, még érdekelne.

2013. jún. 22. 17:01
 20/28 anonim ***** válasza:
79%
Ha wp-s mobilt vásárolsz nagyon ajánlom a Nokia Lumia 520 -ast :)
2013. jún. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!