Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Több mint fél millányi telefon...

Több mint fél millányi telefon beleesett a medencébe. Ilyenkor mit lehet tenni/lépni?

Figyelt kérdés
Haverokkal strandolni voltunk, telefonok az asztalon. Két 13-14 év körüli kislány kergetőzött (csak ketten voltak a medencénél, szülők nélkül), az egyik a nedves deszkákon megcsúszott, neki az asztalnak, asztal a medencébe. A medencébe 7 telefon bele. Az én vízálló tokban levő Samsungom, és haver Xperia Z-je élte túl a "mutatványt", 3 iPhone, egy HTC és még egy Samsung odaveszett. Biztosítás egyedül az Xperia-n volt, de annak semmi baja nem lett. Most mit csináljunk? A szülők szerintem ennyit nem bírnak kifizetni.

2013. aug. 1. 00:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
38%
Háát, ez gáz, én ezért nem merek drágább telefont venni, bármikor megeshet ilyesmi... de én nem fizettetném ki a szülőkkel, ha csak nem kiba' pénzesek... végülis nem szándékos volt. Szerezzetek valami olcsó telót, amíg nem lesz pénz újra, aztán ennyi. Legközelebb meg ne hagyjátok a medence 50 méteres körzetében. :D (Egyébként... ha én gyerekkoromban a medencénél kergetőztem volna, és elcsúszok, lendületből kaptam volna apámtól még egy ugyanakkorát, amiért csak ennyi eszem van...)
2013. aug. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
8%
Hát igen.. Ott van a csúszásveszély tábla.. Ha csak ennyi eszük van.... De én biztos kifizettetném a szüleikkel. Elvégre.. De eléggé felelőtlenek lehettek a szülők ha csak így elengedték őket....
2013. aug. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Az asztal több mint 4 méterre volt a medencétől. De egyelőre annak is örülünk hogy csak anyagi kár keletkezett, és a kiscsaj nem sérült komolyabban. Egyébként vettek ilyen 3000 ft-os telefonokat a Tescoban, szóval telefonálni tudnak.:D Ha nem is az egészet, de azért egy részét örülnénk ha megtérítenék. Tudjuk mi is hogy nem vet fel mindenkit a pénz, de azért mégis.
2013. aug. 1. 01:12
 14/25 A kérdező kommentje:
"Vagy nektek, hogy nem a medence mellé rakjátok a telefonokat! Ezek gyerekek, mit csináljanak a strandon?" Mondjuk fürdenek, napoznak, beszélgetnek? Nem hiszem hogy a strandon fogócskázni szoktak.:D Nem muszáj az egészet kifizetni, de sajnos egyikünk zsebét sem húzza a sok pénz..:D
2013. aug. 1. 01:21
 15/25 anonim ***** válasza:
Szerintem egyezkedjetek mindenképp. Ha nem tudják, ne az egészet fizettessétek ki. És amit tenni lehet még a telefonokért: Mivel garancia már nincs, szét kéne szedni őket alaplapig, és úgy is szárítani pár napot még, mivel a chipek alá is juthatott víz.
2013. aug. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
6%
Sérüjjön csak a kislány, a kva anyját!! törhetet volna keze-lába!!!!
2013. aug. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

15-ös: Köszi, de nem szeretnénk még jobban elintézni.:D

16-os: Hát te nem vagy normális!!! Van róla fogalmad hogy mit írtál? És ha a te kislányod sérül meg?! Egy ember épsége bármilyen tárgyénál fontosabb! Nem szeretném megtudni hogy a helyemben te mit tettél volna, úristen. Nem tudod elképzelni hogy mekkora kő esett le a szívemről, amikor közölte a doki hogy egy puklin kívül semmi baja a kislánynak.

2013. aug. 1. 02:10
 18/25 anonim ***** válasza:
5%

A gyerekekért a felnőttek felelnek. A jelen lévő felnőttek. Titeket kéne elővenni, hogy miért nem vigyáztatok, hogy ne következzen be a baleset. Ilyenkor nem mentség az, hogy nem a te gyereked.

A telefonokat pedig ki nem tojja le, így jártatok.

2013. aug. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Akinek meg nem húzza a pénz a zsebét, ne vegyen villantós telefont.

A szülők helyében a ti büntetőjogi felelősségeteket is felvetném. Rászóltál előtte a gyerekekre? Nem. Tudtad hogy csúszik? Igen... Ettől kezdve "vétkesek közt cinkos aki néma".

2013. aug. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Elmondanám hogy előtte 2x szóltam nekik, hogy ebből hatalmas taknyolás lesz. Nem csak én. És sajnos igazam lett.. Ha a kiscsaj úgy esik hogy valami maradandó károsodása lesz, akkor majd biztos az egész strand fizet.. Ez azért kicsit baromság. Ráadásul nem értem hogy egyedül hogy engedték el őket. Egyébként ha valami komolyabb baja lett volna a kislánynak engem is a telefonok érdekelnének a legkevésbé.
2013. aug. 1. 09:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!