Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van az emberek nagy...

Miért van az emberek nagy százalékában rossz előítélet az apple termékek iránt? Ennek ellenére azt veszem észre hogy egyre több ismerősömnek van.

Figyelt kérdés
(nekem is ilyen telóm van)

2013. szept. 20. 19:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Vissza kanyarodnék az autós példához. Jó hasonlat volt, bevallom :) De nem mindig a teljesítmény a lényeg, nem mindig a "motor" mely hajtja a cuccot. Ott a kényelem, a kezelhetőség, az imázs. Én úgy gondolom ez a lényeg. Én egy galaxy s4-et használtam, de egy hete eladtam mert számomra nagyon akadt, a hívásnapló, alap alkalmazások. 2x fordult elő, hogy újraindult, egyszer a munkám közben, egyszer pedig hajnali 3 kor, mikor mindenki aludt, és hála a telefonnak mindenki felkelt rá... Előtte egy s2-t használtam azzal még meg voltam elégedve. S2, és az s4 között volt egy iphone 4s em, egy 64gb-os modell. Voltak hiányosságai, de amit tudott mind a két telefon, azt az iphone valahogy jobban tudta, gyorsabban, egyszerűbben. Szerintem ez a fontos, nem csak a "motor":)
2013. szept. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 WyLToR ***** válasza:

Talán már rájöttek hogy az android egy szar és ha valaki vesz egy 100.000Ft-os telefont átgondolja hogy mennyi ideig veszi. Általában az android "szerintem" direkt 2 évre állítja a készülékeit mert akkor nem lenne haszon nekik sem elromlik vesznek egy újat. Apple teljesen máshogy nyűgözi le az embereket ő a megbízhatóságról híres nem fagy le nem szaggat szóval ők teljesen a másik oldalról nézik ajándékoznak évente kb. és pl ez az új IOS7 is csak arra jó mivel akinek iPhone 4-e van az már átgondolja hogy felteszi rá mert eléggé lassú rajta. De nem csak az iPhone az egyetlen ami ugyanígy csinálja ott van az iPad vagy az iMac vagy Macbook ezek mind hihetetlenül gyors jó gépek. Vehetjük azt is hogy én speciál még életemben nem láttam vírust egy Almán ezalatt azt értem hogy ha vegyük belépek az App Store-ba laptopon nem látok olyan antivirus mint pl a NOD32 szóval ott még vírus sincs.

A rossz előitélet bizonyára a magas ár miatt lehet mert akárhogy nézzük egy olyan családnak ahol az apuka/családfő: 140-160 ezer Forintot keres az anyuka: 100-120 ezer Forintot az közösen 300.000 Forint kb abból ha nincs hitel és csak a rezsi és az élelem van akkor épp hogy marad pénzük. Azt meg nagy eséllyel karácsony nyaralásra teszik ki. Szóval nem hiába nem vesznek sokan almát mert drága. Amerikába ezzel többnyire nincs gond mert ott Áfa nincs szóval ott nem látni ilyet hogy 300k a laptop de az áfa még 70-80 ezer ott ami van az van annyi az ára de ott azért többet is keresnek.

2013. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

WyLToR:

néhány észrevétel:

usában van áfa, 10% körüli, csak náluk nincs törvényileg előírva, hogy a feltüntetett árnak tartalmaznia kell az áfát. Tehát se a webboltokban se a piacon nincs kiírva az adóval terhelt ár. Meg is szívtam, amikor a hotdogoshoz kiszámolt apróval mentem oda...

Aztán ha az android olyan szr lenne akkor két cégen kívül nem használná minden gyártó azt. A tervezett elavulás pedig az applenél is megvan, ez nem újdonság. Látod, ip4-gyel már necces az új ios.

Az hogy nincs Mac-en vírus pedig egyszerű marketingfogás, ami olyan jól sikerült, hogy mára urban legend lett. Ez kb 2011-ig tartotta is magát amikor óriási botrány volt a flashback vírus miatt, ami csak mac-eseket támadott meg. Előtte is volt vírus és most is van vírus macre. Az általad írt Nodnak (eset) meg kifejezetten van külön mac-es változata. (ESET Cyber Security ).

----------

a témához:

mint írtam előbbi hsz-ekben, nincs előítélet az apple termékeivel szemben (bár az ios6 map után kíváncsi vagyok ki fogja használni az újat..) a céggel van a gond.

Példában is leírtam, hogy sokkal drágább, az összes konkurensnél és technológiailag a harmadát tudja.

Stabil a rendszer.. oké, és? android jelly bean is stabil, még is ingyenes. két magos procit 1gb-vel ad az apple 300.000Ft ért? halihó, sony 4 magos 2GBvel 100.000-rel olcsóbb!

Jó hogy nem a Vertuval akar versenyezni árban az Apple.

2013. szept. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Ez egy akkora brutálisan nagy ökörség már ne haragudjatok hogy a technológiailag a harmadát tudja... nézd már meg lehet hogy négymagos de lassabb.Az apple nem arra megy hogy hatványolja a magokat ez parasztvakítás. hanem alakított a processzorán és fejlesztette.A kétmagos processzor sokkal szebben és gyorsabban fut mint a konkurens négymagosok .Az is lehet hogy volt van vírus mac-re de hány esetet tudsz összeszámolni hasonlítsd a windowshoz sokkal stabilabb nem kell félévente újrarakni mer beszarik. Haverom felrakta az ios 7-et iphone4-re lám tökéletesen fut nem akad semmi baja az hogy külsőleg milyen lett az ízlések és pofonok.Nekem személy szerint tetszik de amúgy meg leis szarom mer ami eddig hiányzott az ios-ből mostmár benne van. Számomra ezmár tökéletes :).

Aztán a samsung kiadhatja a 32 magos 49 giga ramos 20 centi széles telefonját.

2013. szept. 27. 15:53
 15/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, te nagyon tévedsz!
2013. szept. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!