Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért ilyen rossz az android?

Miért ilyen rossz az android?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja vettem egy Samsung Galaxy S4-et, mert mindenki azt mondta, hogy jajj sokkal jobb, mint az i5S blablabla és közbe egy kupac szar az egész. Előtte iPhone 4S-em volt másfél évig.

Teljesen optimalizálatlan az egész rendszer. Hiába vannak a csúcs droidos telókban 4 vagy 8 magos proci meg 2-3gb ram, ha abból a rendszer a felét megeszi alapjáraton. 4 vagy 5 féle custom romot is kiprobáltam (XDA-ról szedtem le, a legnépszerűbbeket), de nem sokat segített.


apple rulz, k?



2013. nov. 22. 09:17
1 2 3 4
 31/36 Wadmalac ***** válasza:
40%

"Meg ne kelljen már hozzájuk érteni hiszen okos telefonok."

Megkérdem én (bár egyetértek azzal, hogy a felhasználóbarát kezelés lényege a szakértelem hiánya esetén is tökéletes használhatóság lenne), mikor lehetett mondjuk egy XP-t 1 évig a leghalványabb szakértelem nélkül használni? :D

Ha nem képezted magad hozzá, nem másztál bele a lelkébe, csak ülhettél előtte, hogy miért nem megy, miért nem csatlakozik, miért akad, mitől telik meg a vinyó?

Minél szélesebb körű egy eszköz tudása, annál inkább igényli a rendszer a felhasználótól is a szisztéma szélesebb körű ismeretét.

Az egyik véglet a foolproof kompakt fényképezőgép, amin van egy on/off meg egy exponáló gomb. Ez egy átlag felhasználónak elég is.

De egy profi fotósnak baromi kevés. Az ő igényeinek megfelelő fényképezőgép viszont egy nem szakértő felhasználót a sírba visz a beállításigényeivel.

Az android olyat vállalt be, ami szinte lehetetlen, kiszolgálni a "síkhülyét" meg a telefon képességeit végsőkig kiaknázó "pro" felhasználót is.

Szerintem ez a pc-ken a Windowsnak sokkal kevésbé sikerült, mint az androidnak.

Elég sokat elmond, hogy pl. az Xperia Z telefonom user manualja 136 oldalas.

És ez csak az a tudás, amit egy normál felhasználó ki tud használni. A nagy részük a negyedét sem fogja.

Nos, NEKIK qrvára nem való ez a telefon, mert a lehetőségei sokszorosan felülmúlják az igényeiket.

Egy sokkal beszabottabb felhasználási körű WP sokkal jobb választás nekik, ha meg a helyettük okos perifériákra van pénzük dögivel, akkor jó vétel az Iphone.

Ha több tudást és periféria-kezelést várnak el kisebb pénzért, de némiképp több hozzáértéssel, akkor az android a jó választás. Több munka és tudás kell ahhoz, hogy az igényeiket kielégítse, de sokkal szélesebb igényeknek ad lehetőséget. Annak meg, hogy mi mindenre jó, nem a készülék képességei, nem a pénztárcájuk, csak a rendszerbe fektetett tanulmányozási idő meg némi mókolásra szánt idő szabhat határt.

Az androidos telefonokkal az a tapasztalatom, hogy a készülék hardvere sokkal többre képes, mint amit a "gyári" szoftverállapot lehetővé tesz. Ez részben azért van mert az android fejlesztés nem tartja a lépést a piacra dobott új készülékek valódi képességeivel, részben meg sima kivárás, hogy a következő generációk jobban eladhatóak legyenek.

Mindezek miatt az androidot támadók tulajdonképpen olyan dolgokba kötnek bele, amik éppen az ilyen rendszerű telefonok plusz erényeit teszik lehetővé.

Az android simán nem nekik való. Ez nem azt jelenti, hogy rossz. Ha valaki löszmélyutas használatra vesz Ferrarit, vagy sivatagba csónakot, az ne a vásárolt cikket szidja, ha nem váltja be az igényeit.

Aki megelégszik az IOS és a WP erősen kötött lehetőségeivel, hát vegyen azt, mert neki az az ideális készülék.

De akinek ez kevés, az android nélkül nem tud hova nyúlni.

2013. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim válasza:
12%
Valószínűleg igazad van. A Samsung tömegre gyárt, ez az S4-en is látszik. Nekem androidos telóm van, és meg vagyok vele elégedve. De az Apples termékeknél a minőséget kell megfizetni, és úgy gondolom, ha ezt megteszed, sokkal jobb készüléket (ipad,iphone) kapsz. /Csak győzd megfizetni :)/
2013. nov. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Csak tudnám, milyen minőségről beszélnek az emberek Apple termékekkel kapcsolatban... :)
2013. nov. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 Wadmalac ***** válasza:

Nem tudom, szerintem az Apple cuccok minőségével nincs gond, én csak a képességeket keveslem és az ár/érték viszony szempontjából ezért vagyok szkeptikus.

Amit gyárilag beletettek, azt is valóban jól tudja, csak én azt keveslem.

2013. nov. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Örülök hogy rájöttél. Aki még sose használt iphonet annak el lehet hinni hogy ilyen jó meg olyan jó, de aki már használt iphonet az tudja hogy egy gagyi kaki az egész androidos-samsungos másoljuk le az iphone, és PAPIRON jobb adatokkal adjuk el, a sok idoot meg benyeli, és tolja hogy jjoobb mint az iphone...

Cseréld el egy ötös iphonera, hátha találsz egy marhát aki belemegy.

2013. nov. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 nervo válasza:

elég más a két készülék én 4-ről váltottam z-re..

android és ios nem egészen össze hasonlítható az ios megbízhatóbb rendszer bugg mentesen..

android sem olyan rossz de még labilis bár milyen hardver áll mögötte el kell dönteni kinek mire van szüksége de a komolyabb androidos telefonok sokkal jobb képernyővel kamerával rendelkeznek mint az iphone bármelyikje..

androidnál sok plussz funkció van és testreszabhatóbb..a hardverek megbízhatok mint ahogyan az iphone is..

én pártatlan vagyok mind két telefon eddig jól teljesített amelyik tetszik azt kell választani.

2013. dec. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!