Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy kis vita: IPS vs. AMOLED...

Egy kis vita: IPS vs. AMOLED vs tft vs triluminos?

Figyelt kérdés

Érveket szeretnék hallani, nem adatokat, hanem inkább, hogy tapasztalatotok alapján melyik a legjobb.

Aki tud más kijelző technikát, még írhat ;)



2013. nov. 25. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:

IPS

AMOLED

Triluminos

TFT

2013. nov. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Érdekes, én szinte pont fordítva gondolom :).

Ezért hüly€ség azt mondani, hogy a tft ronda, mert ez szubjektív.

Triluminos-t még sajnos nem láttam, de a többi közül nálam ez a sorrend:

1. tft (persze csak ha jó minőségűről van szó)

2. AMOLED

3. IPS

Az IPS nekem olyan semmilyennek, jellegtelennek tűnik, akkor már inkább a túlszaturált AMOLED is jobb.

2013. nov. 25. 16:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem IPS a legjobb, nincs túlszaturálva, jó fekete és fehér. A TFT-nél pedig erős fehér, gyenge fekete, amolednél szó szerint fekete a fekete, olyan mint ha ki lenne kapcsolva a képernyő, de a fehér meg rózsaszínes. A színek meg már nagyon erősek, túlszaturált. A triluminos pedig egy szaturáltabb tft kb.
2013. nov. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
és igen, az, hogy a tft ronda, szibjektív, mert a galaxy mini ace stb..-ben ronda, de a sony egész jó csinál, erős színek, jó betekintési szög, kb. 10°-tól invertálódik, de ki néz úgy egy telefont?
2013. nov. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. SCLD3 (tudom, ez nem volt kérdés, de gondolom csak azért, mert nem valami ismert, de ennél jobb jelenleg nincsen)

2. IPS

3. Triluminos

4. TFT (ha jó minőségű)

5. AMOLED


Nehezen tudom megérteni, hogy tetszhet valakinek pont a TFT legjobban, de ízlések és pofonok, szóval valahogy megpróbálom felfogni.


Amit még nem láttam élőben, de nagyon kíváncsi vagyok rá, az az IGZO. Nem tudom még a technológiát az egész mögött, de azt tudom, hogy fogyasztás terén a legjobb, ami jelenleg létezik, ami miatt nagyon érdekel, hisz a telefonok/tableteknél a kijelző fogyasztja a legtöbbet, kb a 90%-át az aksinak. És úgy tudom a képminőséggel sincs semmi baj, és az iPad Air-ben és mini 2-ben is ezt használják, de nem is láttam még élőben, és nem is tudok róla eleget, hogy elhelyezzem valahol a listámon.

2013. nov. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

jó látni ennyi eltérő véleményt :)

remélem lesz majd egyszer szerencsém megcsodálni egy superLCD3 és egy triluminos kijelzőt

2013. nov. 25. 18:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Triluminos kb egy IPS és egy AMOLED keveréke, jobb fehér színek, mint egy AMOLED-en, de élénkebb színek, mint egy IPS-en, de mégsem annyira élénk, mint egy túlszaturált AMOLED-en. Emellett még van mindenféle tulajdonsága, de röviden kb így lehetne leírni a kijelzőt.


Én egy tv-n szeretnék látni triluminos kijelzőt. Tudom, hogy a Sony high-end tv-in már jóideje ilyen kijelző van, egy jó látványos blu-ray-t megnéznék rajta.

2013. nov. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!