Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Apple iPhone 5 16GB VS HTC...

Apple iPhone 5 16GB VS HTC Windows Phone 8X Melyik telefont válasszam?

Figyelt kérdés

Apple iPhone 5 16GB

HTC Windows Phone 8X


Sokat olvastam mindkét telefonról és ezek tudatéban sem tudok dönteni. Sok a negatív/pozitív érv mindkét telefon mellett. Gondoltam felteszem a kérdést, hátha meg tud valaki győzni. A válaszokat előre is köszönöm.


2013. nov. 27. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem is egy árkategória.

Iphone 5 tele van gyártási hibával, fel is függesztették a gyártását.

Lehet venni 4s-t is szerintem jobban van összerakva.

2013. nov. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tény, hogy nem egy árkategória, de tudásra nagyon hasonló.

Gyártási hibák alatt mire gondolsz?

2013. nov. 27. 20:11
 3/9 anonim ***** válasza:

iPhone 5-tel kapcsolatos gyártási hibákról nem tudok (illetve de: fekete készülékről könnyen lejön a festék), azért nem gyártják, mert az olcsóbban előállítható iPhone 5c váltja (ugyanazzal a hardverrel).

Én a kettő közül iPhone 5-t választanám. iOS sokkal kiforrottabb, mint a Windows Phone, több alkalmazás is érhető el rá, amely egy okostelefonnál nem elhanyagolható szempont. Ezen kívül kamerája is jobb, illetve - szememben - nagy előnyt jelent a kisebb mérete, viszont könnyen lehet, hogy számodra ez pont hátrány (8X kijelzője sokkal nagyobb).

2013. nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólást... ahogy írtad nálam ez pont hátrány :D viszont igen sok érvem szól az iphone mellett, talán az ára az egyetlen ami visszataszít, itt én főleg arra gondolok hogy a windows-os szoftver nem tudom hogy állja meg a helyét...
2013. nov. 29. 01:11
 5/9 anonim ***** válasza:

App storeban az appok száma már átlépte az 1milliót,ugyan ez a windows phonenál 350k körül jár

Nagyon sok hasznos app nincsen rá ami iphonera van

Amúgy most van nálam egy lumia 720 kipróbálni,szerintem egy csapás a windowsnak ez a csempés hülyeség,egy átláthatatlan katyvasz az egész

Felhasználói élmény terén pedig katasztrofális,az ios-nek a nyomába sem ér

A nokia 5800ámat jobb volt kezelni,ez volt a nokia első érintőkijelzős telójA

2013. nov. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3 vagyok. Volt Windows Phone-om (igaz, még csak WP7-et futtató Lumia 800-am), kezelőfelülettel nekem nem voltak problémáim, sebessége meg egyenesen félelmetesen gyors volt, iPhone-hoz viszonyítva is. Ahogy látom, e téren WP8 kicsit visszafejlődött, de így is iOS7 szint (ez utóbbi is visszafejlődött 6-hoz képest e téren, de ahogy olvasom, 7.1-ben megint a régi lesz). Amúgy most iPhone-om van.

A kezelőfelülete amúgy erősen megosztó, de szerintem egy jól bekonfigurált, "belakott" WP kezdőképernyője teljesen testreszabott, személyes élményt nyújt. Gondolok itt arra, hogy a te képeid láthatóak pl a galéria csempéjén, "Én-csempe" a te kontaktjaid fotóit váltogatja magán... Nekem ez bejött. Ami kevésbé, az az, hogy érezhetően kiforratlan még az OS, és sok téren WP8 sem hozott változtatást. Nincs például egységesített értesítési terület (_elvileg_ 1-2 hónapon belül jön), nincs külön hangerőszabályzó fej- és hangszóró számára (_elvileg_ ennek javítása is hamarosan várható), és a "kedvencem", hogy nem képes egyazon időben rezegni és csörögni. Magyarul rezeg párat, lejátssza a csengőhangot, megint rezeg... Nem egy hívást szalasztottam el emiatt.

Amit még nem bírtam, az a sok "_elvileg_" dolog. Már a WP7 megjelenése után lehetett olvasni pletykákat, hogy az összes felmerülő hiányosság 1-2 hónapon belül javításra kerül. Ezzel szemben WP8-ból is hiányoznak dolgok, amit már a 7.0-ból hiányoltak. Mindig a következő frissítés volt az, ami pletykák szerint mindent tartalmazott, aztán hogy-hogynem kimaradt (pl sanszos, hogy a szeparált hangerőszabályzó is ilyen, legalábbis GDR3 előzetes verzióiról szóló hírek már nem emelik ki).

Mindent egybevetve, én addig WP közelébe nem megyek, amíg a fentiek kijavításra nem kerülnek. Utána viszont nagyon valószínű, hogy váltok, mert alapjában véve megbízható, és a kezelőfelület speciel nekem be is jön - és nem kell 200-at kiadnom, hogy egy gyors, egy kézzel is kezelhető telefonom legyen.

2013. nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyártási hibánál csak nézd meg a youtubot, bekapcsoló gombtól kezdve a sárguló képernyő és társai nekem nem egy haverom szív vele...
2013. nov. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sárguló képernyő kb iPhone 4 megjelenése óta jelenlévő probléma, elvileg a kijelzőben alkalmazott ragasztó meg nem száradása okozza, idővel el kéne múlnia. Ha nem->garancia, gomb szintén. Ezek amúgy is megjelenés táján voltak jellemzőek, Youtube-on "iphone 5 issues"-ra rákeresve videók jellemzően 1 évesek... Volt már pár iPhone 5 a közelemben, eddig csak a kopó festékkel találkoztam, viszont az tényleg valós, nem véletlenül jött a Space Gray változat 5s-nél...
2013. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 SimCity fan válasza:
Szerintem a WP sokkal jobb mert az gyorsabb megy az Iphone5-nél feltűnt a kékhalál megint ezért nem jó meg amúgy is nagyon drága ellenszemben a WP-vel az olcsóbb és gyorsabb és egyáltalán nem bonyolult és könnyen lehet kezelni és sokkal több funkció lett a WP 8.1 megjelenésével. Azt válaszd. (WP)
2014. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!