Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A hangszóróval/hanglejátszássa...

A hangszóróval/hanglejátszással (Xperia L) van gondom; hogyan oldhatnám meg?

Figyelt kérdés

Valamiért nagyon halkan szólt az utóbbi pár napban a telefonom, és nem tudtam miért, elvileg azért mert felcserélődött a hangszóró. Szóval az első hangszórón játssza le hangokat, nem pedig a hátsón.

És elég zavaró, viszont nem tudom hol lehetne beállítani/visszaállítani.

Mit javasoltok, mi történhetett?

A válaszokat előre is köszi!:)



2014. jan. 1. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hardreset
2014. jan. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2014. jan. 1. 21:06
 3/11 molnar0921 válasza:

Üdv

Ez a probléma áll fent nálam is, hogy az első hangszóró szól nem a hátsó és így sokkal halkabb.

Illetve ha hívnak ilyen éles zavaró sípoló hangom van.

Neked sikerült megoldanod a problémát? Ha igen oszd már meg velem is légy szíves.

Előre is köszönöm

2014. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Sziasztok sorstársak!

Nekem jelenleg másodjára van emiatt IS szervízben, szeptemberi vétel volt. Első alkalommal elvileg cserélték benne a hangszórót, de megint fellépett ez a szitu. Tanácstalan vagyok, remélem most orvosolják véglegesen :S

2014. febr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát mostanában nem csinálta, egyszer kétszer előfordult, de ami után a fülest bedugtam, hallgattam, és kihúztam helyre jött, de annyira nem is figyeltem fel, mert ritkábban használtam a hátsó hangszórót.

A sípolással nekem csak annyi bajom volt, hogy amikor valaki hívott, de csak egy személynél, akkor a csengőhang mellett sípolt is:/ de most nem vettem észre, hogy lecseréltem a csengőhangot, de nem hinném, hogy ez volt a baj...:/

amúgy én még karácsony előtt kaptam, szóval nem régi, de most egyelőre minden rendbe van:)

2014. febr. 17. 16:32
 6/11 Cika88 válasza:
Ugyan ez a hiba nálam is,de ha kikapcsolom és vissza akkor helyre áll aztán pár napig megint jó,lehet a szoftver hibája.
2014. márc. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 eszterke95 válasza:
Ugyan ez a hiba nekem is fenn áll, de eddig ha kikapcsoltam, majd vissza helyre állt. Most máe ott tartok, hogy nem csináltam semmit és ha hívok vagy hívnak teljesen süket. Próbáltam kikapcsolni, majd vissza, de itt már nem segített... :(
2014. aug. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Sziasztok.


Én is már jó ideje együtt "élek" a problémával idestova 2 és fél éve, egy idő után megszokható.

A probléma okát már kiderítettem, úgy, ahogy a kamerának, a hangfunkciók vezérlésének is van egy XML alapú rendszerfájla az androidban ami egy DLL programfájlal áll kapcsolatban, ez vezérli a csatlakozók használatakor fellépő változásokat, mint pl ha a headset-et vagy fül/fejhallgatót kihúzod zene közben lejátszása közben a telefonból, az a walkman alkalmazást automatikusan megállítja, és/vagy elnémítja. Ez a kapcsoló a telefonban nem jól működik. Nem csak az L-nél, hanem a T-nél sem, és az M-I-es készüléken sem.

Továbbá nekem pl fejhallgatóm van, és azért ennek kell egy kis kraft hogy hangosan tudjon szólni, amit a telefon tudna is, mert néha az a kapcsoló is inaktívvá válik ami a hangerő "normalizációiért" is felelős, ezzel agyon ütve a zene valódi hangzását. Amikor ez nem működik, a fejhallgatón kellően hangos, és élvezetes a zenehallgatás, amikor aktív, akkor egy buszon vagy 3-as metrón lehetetlenség hallgatni a zenét. Ezt mai napig nem tudtam megoldani, pedig tudom hogy hol a hiba. Ha valaki szán rá annyi időt és megfejti eme tragikus problémát írjon ide.


Köszönjük!

2015. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia!


Úgy érzékeli, hogy egy jack dugós fülhallgató csatlakoztatva van, de erre van egy app, aminek soundabout a neve. Itt egy videó, hogyan is érhetitek el, hogy újra működjön a hangszórótok normálisan. Nekem is ez volt a problémám, és megoldódott. :) Sony xperia L van nekem is, szóval ez úgy látszik minden xperia telefonra érvényes, hogy egyszer csak fogja magát, és durciba vágja magát.


Itt van a link a videóról: https://www.youtube.com/watch?v=ygF77b-x7ao

2016. szept. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem rendszeresen szokta ezt csinálni, annyi, hogy nekem nem sípol. Rájöttem, hogy vagy, ha kikapcsolom, vagy ha elindítok egy hívást, nem várom meg míg kicsöng, hanem rögtön leteszem, lezárom a telefont majd feloldom, helyre jön. Valószínűleg típus hiba, gondolom a szervizbe se tudnak sokmindent csinálni.
2017. febr. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!