Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ebay.com-ről, Amazon.com-ról...

Ebay.com-ről, Amazon.com-ról nagyon veszélyes mobiltelefont venni? (több fontos lent)

Figyelt kérdés
Újabban sokat nézegetem ezeket az oldalakat és van pár kérdésem ez ügyben. Az nagyon gyanús ha sokkal olcsóbb? [link] Milyen tulajdonságokat nézzek a vevőről, hogy ne legyek átverve? Esetleg fontos dolgokat tudnátok mondani ilyen vásárlás esetén? Tapasztaltak!

2014. jan. 29. 17:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Fenti link csak egy példa! És nemfeltétlen ilyen telefon lenne, de úgy éreztem ez elég nagy kontraszt a magyar és a külföldi kereskedő(k) között.
2014. jan. 29. 17:40
 2/7 anonim ***** válasza:

Szoktam ebayről 100-160D értékú kütyüket vásárolni, de nem tudom, Iphonet én ott nem tudom vennék-e.

Vannak onnan mobiltelefonjaim, de csak fenti értékekben.

Ha nem azt kapod, amit gondolsz, ami a leírásban van(!) akkor elvileg a PP visszadja a pénzt, de ebbe az eladónak is beleszólása van.

Az meg benne van, manapság egyre nagyobb eséllyel, hogy rátesznek 27% Áfát, meg vámot és vámköltséget.

Ezzel együtt: ha olyan eladót találsz, akinek sok értékelése van, régóta "tagja" az eladó közösségnek és a visszajelzések, a szöveges értékelések is pozitívak és arról a bizonyos Iphoeról is szó van, nemcsak "kabátgombok" százairól, akkor azért bele lehet vágni.

Garancia azért működhet, de Neked kell visszaküldeni (kb. 3500Ft) és várni amíg visszajön.

Ezeknek nézz utána, kategórikusan azért nem mondom, hogy ne.

2014. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amit néztél az egy licitet cucc, tehát csak a licitálni kell rá, és azt látod, hogy hol áll éppen az ára.


Ez az eladó csak USAn belül szállít.


Én eddig mindig megkaptam annyiért amennyiért vettem az Ebayen a dolgaimat, a legdrágább cucc egy 150e Ft-os objektív volt.

2014. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy kicsit sem veszélyes, akármilyen olcsó vagy drága cuccot veszel, ahol Paypal-el fizetsz, ott nem kell semmitől sem félni, hisz mindig a vásárló oldalát fogják, gond nélkül visszakapod a pénzt akármi is van.
2014. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És hogyan történik egy ilyen pénz visszakapás? Leírnátok részletessen. Bevallom kicsit félek, mert most lesz az első alkalom, hogy ilyennel bizniszelek és szeretnék tisztán látni!:)
2014. jan. 29. 20:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van már PayPalod:

Árut rendeled, várod. Megjön, bármi problémád van, 45 (ez nagyon fontos) napon belül indítasz egy DISPUTEt az Ebay felé. Megadja az eladó email címét, kommunikálsz vele, megbeszélitek a problémát.

Legkésőbb 2 héten belül visszakérdez a PP, helyzet? Ha nem reagálsz, lezártnak, megoldottnak tekintik. De újra ez már nem nyitható meg!

Ha nem jutsz zöldágra 2 héten belül a PP felé megküldöd levelezéseteket, PP eldönti, kinek van igaza.

Van még további lehetőség is, de az más.

Árut nem adták fel 1-2 héten belül, akkor is lehet visszakérni, stb.

2014. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem!:) Köszi!:)
2014. jan. 30. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!