Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan kell kisüttetni a...

Hogyan kell kisüttetni a telefon aksit?

Figyelt kérdés
2014. márc. 5. 16:48
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:

NiMH akkumulátornál úgy, hogy lemeríted majd újra felöltöd.

Li-ion/poly-t sehogy nem kell kisütni.

2014. márc. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Zakathol ***** válasza:
Li-ion/poly akkumulátort ki se lehet elvileg. A belső elektronika hamarabb kapcsolja ki a telefont, minthogy lemerülne az akksi. Ugyanígy "túltölteni" se lehet.
2014. márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 SylwerStone ***** válasza:
Azt árulja már el nekem valaki, hogy mégis ki terjeszti még ezt a baromságot?!
2014. márc. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tengor ***** válasza:
#3, sajnos akik már 10-15 éve akkus termékeket árulnak. Sőt bizonyos telefonok kézikönyvében is szerepel ez. :S
2014. márc. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért nem árt tisztázni valamit. (Süttetni nem kell, legfeljebb lemeriteni, csak úgy magától)

Sok készülék akkumulátorának a jelzője (hogy hány százalék van még benne) akkor működik helyesen, ha egy teljes lemerülést követően teljes feltöltést is kap.

Sok androidos készülék menüjében van egy olyan menüpont, hogy wipe battery stat. Rom telepítést követően, esetleg újraindítás esetén célszerű megcsinálni, hogy helyes értéket mutasson.

Csak azt nem tudom miért kell kapálózni egy teljes lemerítés és feltöltés ellen.

Nehezedre esik, megszakadsz bele, olyan borzalmasan fáradságos ezt megcsinálni? Mit veszthetsz vele??

Ennyit erről.....

2014. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a pékkel csináltattam a sarki pékségbe. :)
2014. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 SylwerStone ***** válasza:
A teljes lemerítés károsan hat az akksi élettartamára. Csak úgy mondom
2014. márc. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kevés olajon megpirítod mindkét oldalát, majd egy kis vörösborban párolod fél órát.


Hagymás tört krumplival az igazi.

2014. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is csak úgy mondom, Neked:

Igaz, hogy autó akkumulátorának élettartamát csúnyán rövidíti a teljes lemerítés, ha erre gondoltál jól tudod, egyetéretek.

A Li-Ion akksi is nagyon megviselődik, ha nagyon alulmerítik, erre még kényesebb is, mint az ólom(autó) akku.

De az autóakkut nem védi semmi, a kényesebb Li-Ion akkuk MINEGYIKÉBE be van építve egy védőáramkör, amely megakadályozza a túlsütést. Mielőtt maga az akku túlmerülne, az elektronika leválasztja és voálá! meg is van védve.

Megjegyzem ez az elektronika végzi a töltésfigyelést is, megvédi a túltöltéstől, mert ezt se szereti!

2014. márc. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"mégis ki terjeszti még ezt a baromságot?!"

Gyakorlatilag az összes kereskedő, de hivatalos T szervíz is adott már ilyen sokszorosított kis szart a kollégáimnak a flottás beszerzésnél, amiben javasolták a 16 órás töltéseket. Ez olyan mélyen ül a lakosságban, hogy csak atommal lehetne kiverni a fejekből :))

2014. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!