Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki fizet a kéretlen (trójai...

Ki fizet a kéretlen (trójai generált) emelt díjas smsm forgalomért?

Figyelt kérdés
A közelmúltban többen itt is említették, hogy bekaptak egy virust/trójait ami emelt díjas sms üziket küldött szét a nevükben (persze tudtuk nélkül). Én is így jártam és szelíd (! ) 84 ezer +Áfa számlám lett 2 nap alatt (t-mobile). Megtaláltam az AVAST (fizetős verziót használok) üzenetét is, hogy 2 trójait észlelt. Tovább megvannak (még nem töröltem le) a kimenő sms üzenetek vissza igazolásai. Vagyis bizonyítani tudom, honnan lett a hirtelen nagy számla. Kérdés: Ezt ennek ellenére nekem kell kifizetnem? T-mobile semmit nem csinál csak beszedi a hasznot? Nem merül fel benned (bennem igen) hogy t-mobile benne van a buliban? Megkérdeztem t-mobil ügyfélszolgálatot, de ötödik napja nem jött válasz tőlük.
2014. máj. 4. 11:02
 1/8 Zakathol ***** válasza:
Szvsz te fizetsz az általad generált forgalomért. Az, hogy tudod bizonyítani, hogy mi okozta a generált adatforgalmat, a szolgáltatót nem nagyon érdekli, mivel a szolgáltatását már használtad, azaz nincs miért "lenyelnie" az összeget.
2014. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Te vagy a felelős a telefonodért, így tied a teher is..
2014. máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy kétlem hogy a trójait legális forrású programból szedted össze
2014. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hogy pár analógiával éljek:

- Meghibásodik valamilyen villamos berendezésed, és tudtod nélkül folyamatosan áramot fogyaszt el. Ezért nem a áramszolgáltató a felelős.

- Kertes házban laksz, és egy betörő bejut a telkedre. Szerencsére nem tud bejutni a házba, de bosszúból kinyitja a kerti csapot, amin sok víz elfolyik. Te ezt csak később veszed észre - ezt sem kompenzálja a vízmű.


A T-Mobile is csak egy "csövet" ad - hogy azon mennyit forgalmazol, az a Te dolgod. De utána fizetned kell, mint a katonatisztnek.

2014. máj. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig látott (első 4) választ. Igaz és nyilván praktikumból származó információjuk hogy úgy mondjam "magától értetődik" - DE.

a kérdésem nem igazán erre vonatkozik, hanem arra, hogy vajon meddig "tűrhetjük és szenvedhetjük el" mint fogyasztók azt a nyilvánvalóan megtévesztésünkre sőt megkárosításunkra irányuló profit orientált viselkedést, melyet a szolgáltató folytat. Magától értetődően nem folyhatna az ami folyik ha a szolgáltatók nem néznék (fogadnák lelkesen) sőt talán nem támogatnák ők maguk azt a tevékenységet, melyből ilyen és bőséges hasznot kaszálnak. Mert olyasmiért fizettetnek, amit nem kértünk tőlük amit a szerződésben még csak nem is jeleznek (apró betűvel sem)és feltehetően semmit sem tesznek fogyasztóik érdekeiben. Magyarul pofátlan átverés és gátlástalan profitszerzés folyik. Ráadásul a világszerte ismert és elismert INGYENES portálok anyagának "fogyasztásáért" szednek sápot. Ezzel azok reputációját érdekeit szavahihetőségét sértik, akik azt állítják, terjesztik - nyilván joggal mert sok éves múltjuk van, amelyek fennmaradása nem alapulhat álságos hazugságon. Ha egy cég azt állítja, hogy adott terméket ingyen ad el, akkor az nem fogadható (nézhető el) hogy a terméket mutyiban a vevő tudta és beleegyezése nélkül mégiscsak pénzért (adott esetben emelt díjas sms) forgalmazzák. Miért nem találni sehol, apró betűvel sem, hogy például az ingyenes porhub stb portálok anyagának még a nézegetése (nem töltök le semmit uncsi és felesleges)sem ingyenes és miért teszik közzé nyíltan más nagy forgalmazók azt a havi stb tarifát, amennyiért bárki igénybe veheti szolgáltatásaikat. Nekem is nyilvánvalónak tűnik, hogy nem "hazai termék" az a pár trójai amit bekaptam, de a t-mobil már igen és neki kellene illene tenni valamit saját reputációja érdekében. Végül miért probléma ez a mobil telefonon és NEM probléma az asztali gépemen!

2014. máj. 5. 08:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de te most nem látsz az idegtől, de akkor sincs igazad.. és nem, nem vagyok se T-mobil se más szolgáltató pártján, mert itt nálunk a legmagasabb az internet tarifák, hívás tarifák stb.. de ami most veled történt az csak a te hibád, ha elfogadod ha nem!
2014. máj. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem látod a fától az erdőt:

1. Alapvető közgazdasági tétel: nincs ingyenebéd. Ha valamiért nem kell fizetni megfizeti más, vagy megfizeted más módon (személyes adataiddal, idővel, munkával, tanulással, stb...). Ezen alapszik a piacgazdaság.


2. "megkárosításunkra irányuló profit orientált viselkedés"

Egy távközlési hálózat kiépítése és fenntartása pénzbe kerül. Sok pénzbe. Mobiltelefon-hálózat esetén ott van a frekvencialicenc (évi több milliárd forint) díjai; a mobiltornyokhoz menő betápsáv díja; a szerelők (azok gépjárműveinek), az ügyfélszolgálatosok bérei; a berendezések ára, fenntartásának/szervizelésének/fejlesztésének díja, stb...


Ja és ott vannak a részvényesek, tulajdonosok, akik a megelőlegezett befektetésük megtérülését várják el.


3. "Mert olyasmiért fizettetnek, amit nem kértünk tőlük"

A szolgáltató nem nézhet bele az adatforgalmad tartalmába (adatvédelmi okokból). Ha Te SMS-ben akarsz kéretlen reklámlevelek ezreit kiküldeni, ők nem tudják meghatározni, hogy ezt tényleg Te akarod, vagy csak egy gonosz kis trójai teszi.


4. "Ráadásul a világszerte ismert és elismert INGYENES portálok anyagának "fogyasztásáért" szednek sápot."

A portálok üzemeltetői a távközlési pénzekből nem látnak egy centet se. Ők a hirdetésekből tartják fenn magukat (és nekik is fizetni kell a tárhelyköltségeket és a bérelt vonalat - amik ugyancsak pénzbe kerülnek).


Ez kb. olyasmi, mintha ingyen lenne a sör, csak azért kéne fizetni, hogy egy fuvaros az otthonodba szállítsa (mert a gépjárműve benzint vedel és az pénzbe kerül).


5. "Végül miért probléma ez a mobil telefonon és NEM probléma az asztali gépemen!"

A fő indok - mármint hogy a mobilinternet forgalmi díjas, - egyrészt abban keresendő, hogy a mobilhálózat kapcsolt, preferáltan hangátvitelre és rövid szövege üzenet küldésére kitalált hálózat (ezért volt forgalmi díjas az analóg telefonvonalas, .../33,6/56 kbaudos modemes, betárcsázós Internet is).

A másik ok meg a frekvenciaspektrum végességében keresendő.

2014. máj. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zakathol ***** válasza:
Az utolsó hozzászólást lerövidítem, hogy könnyebben megértsd: totál el vagy tájolva :D
2014. máj. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!